Сөйлеу және коммуникация ҚМЖ 3-сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сөйлеу және коммуникация ҚМЖ 3-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Сөйлеу және коммуникация ҚМЖ 3-сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

13 орта мектебі жанындағы интернатымен КММ

Пән: Сөйлеу және коммуникацияны дамыту Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

«Ауызекі сөйлеу тілін дамыту»

Арнайы педагогтің Т.А.Ә.

Ескожанова Р.Ж.

Күні:

06.09.2022ж

Сынып: 3 «Ә» сынып

(жеке сабақ)

Қатысушылар саны: 1

Сабақтың тақырыбы:

Нақты заттар мен әрекеттерді тану және атау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.1.1 қоршаған шындық заттарын тану және атау (сөйлеу тілдік даму деңгейіне сәйкес) тану және атау (ортақ жоспарлау тақырыбына сәйкес)

Сабақтың мақсаты:

Қоршаған орта заттарын таниды,атайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Арнайы педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Армысың алтын күн!
Армысың асыл жер!
Армысың жан досым!
Жылуыма жылу қос!
Міне менің қолым!
- Осы алған жылуымызбен, күш - қуатымызбен сабағымызды бастаймыз.

Психологиялық ахуалға берілген өлең жолдарын дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және сабаққа назар аудару.





Сабақтың ортасы


-Бексұлтан,көңіл-күйің қалай?

-Бексұлтан сабаққа деген көңіл-күйің жақсы болса, онда сабағымызды бастаймыз!

1-тапсырма.

Суреттермен жұмыс.

Қоршаған орта деген не?

Қоршаған ортада не көресің?

Міне мынау жер шары, пішіні қандай?

- Дөңгелек

- Дұрыс, , біз өмір сүріп жатқан жердің пішіні дөңгелек.

-/Жердің бейнесін көрсету/Жер туралы әңгіме.

-Бексұлтан, біздер осы Жер шарында өмір сүреміз.

Ендеше дөңгеленіп шеңберге тұра қалайық.

Жерде өмір сүреміз,

Ойнаймыз біз күлеміз.

Әлемде бар көп қызық,

Үйренеміз, білеміз.


Қоршаған орта – адамзат қоғамы өмір сүретін табиғи орта.

Жұмбақтар шешу.

Таңмен көзін ашады,
Әлемге нұр шашады. (Күн)

Дәмі де жоқ, түсі жоқ
Пайдаланбас кісі жоқ. (су)

Жұлдыздай жарқырайды,
Күндіз бірақ байқалмайды. (Ай)

«Табиғатты аялайық» ойыны
Әр бала тірі табиғат түрлерін плакатқа жапсырып, табиғат көрінісін бейнелей отырып, тиым сөздер айту.
Гүлді жұлуға болмайды, гүлді аялау керек.
Ағашты кесуге болмайды, ол бізге таза ауа береді.
Суды ластауға болмайды, сусыз өмір жоқ.
Күнімізді бұл баспасын.
Көбелекті өлтірмеңдер, ол - әдемілік белгісі.
Құсты атуға болмайды, құс - адамның досы.
Жасыл шөпті жұлуға болмайды, ол біздің жерімізге көрік береді.
Аңдарды қорғауымыз керек, олар біздің байлығымыз.
Асқар тауларымыз биік болсын.
Аққуды атуға болмайды, ол сұлулық белгісі.









Сұраққа жауап береді.







Өлеңді қайталайды






Жұмбақ шешеді




























Өте жақсы, жарайсың!








































Суреттер



























Сабақтың соңы

- Бексұлтан, біз бүгінгі сабақта біз не істедік?

- Не білдік?




Үйге тапсырма





























13 орта мектебі жанындағы интернатымен КММ

Пән: Сөйлеу және коммуникацияны дамыту Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

«Ауызекі сөйлеу тілін дамыту»

Арнайы педагогтің Т.А.Ә.

Ескожанова Р.Ж.

Күні:

12.09.2022ж

Сынып: 3 «Ә» сынып

(жеке сабақ)

Қатысушылар саны: 1

Сабақтың тақырыбы:

Педагогтың нұсқауы бойынша қарапайым тапсырмаларды орындау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.2.1 сөздік нұсқау бойынша 1-2 әрекеттен тұратын қарапайым тапсырманы орындау

Сабақтың мақсаты:

Қарапайым тапсырмаларды орындайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Арнайы педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Мейірімді жүрекпен,

Ақ пейілді тілекпен,

Амандасып алайық,

Бір жадырап қалайық.

- Осындай жадыраған көңіл-күймен сабағымызды бастаймыз.

Психологиялық ахуалға берілген өлең жолдарын дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және сабаққа назар аудару.





Сабақтың ортасы


1-тапсырма.

Жапсырма суреттермен жұмыс.

Суреттерді атату.

Суреттегі зат атауы қандай дыбыстан басталады?

Сәйкес дыбыстың таңбасын жапсырту.


Сергіту сәті.

Мынау менің жүрегім,

Бәрі осыдан басталған.

Мынау менің басым ақылды

Бәрін өзі басқарған

Мынау менің оң қолым,

Мынау менің сол қолым

Барлық істі атқарған


2-тапсырма.

Сұрақ-жауап әдісімен.

«Сымсыз телефон»

-Сенің атың кім?

-Ауа-райы қалай?

-Нені ұнатасың?

Сұраулы сөйлемдер құрату.


Сұраққа жауап береді.







Өлеңді қайталайды






Сұрақтарға жауап береді













Өте жақсы, жарайсың!









Суреттер





















Сабақтың соңы

- Бексұлтан, біз бүгінгі сабақта біз не істедік?

- Не білдік?




13 орта мектебі жанындағы интернатымен КММ

Пән: Сөйлеу және коммуникацияны дамыту Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

«Ауызекі сөйлеу тілін дамыту»

Арнайы педагогтің Т.А.Ә.

Ескожанова Р.Ж.

Күні:

12.09.2022ж

Сынып: 3 «Ә» сынып

(жеке сабақ)

Қатысушылар саны: 1

Сабақтың тақырыбы:

Педагогтың нұсқауы бойынша қарапайым тапсырмаларды орындау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

3.1.2.1 сөздік нұсқау бойынша 1-2 әрекеттен тұратын қарапайым тапсырманы орындау

Сабақтың мақсаты:

Қарапайым тапсырмаларды орындайды

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Арнайы педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Қуанамын менде,

Қуанасың сенде,

Қуанайық достарым

Арайлап атқан күнге!

- Осындай жарқыраған көңіл-күймен сабағымызды бастаймыз.

Психологиялық ахуалға берілген өлең жолдарын дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және сабаққа назар аудару.





Сабақтың ортасы


1-тапсырма.

Тіл ұстарту жаттығуы.

На-на-на,

Ең бақытты ана.

Па-па-па,

Қандай мамық ұлпа.

Ра-ра-ра,

Бал жинайды ара.

Ра-ра-ра,

Айжан шашыңды тара.

Са-са-са,

Ызыңдайды маса.

Ла-ла-ла,

Асан жақсы бала.


Сергіту сәті.

Мынау менің жүрегім,

Бәрі осыдан басталған.

Мынау менің басым ақылды

Бәрін өзі басқарған

Мынау менің оң қолым,

Мынау менің сол қолым

Барлық істі атқарған


2-тапсырма.

«Мақта қыз бен мысық» ертегісін көрсету.

Сұрақтарға жауап алу.


Сұраққа жауап береді.







Өлеңді қайталайды






Сұрақтарға жауап береді













Өте жақсы, жарайсың!









Суреттер



























https://www.youtube.com/watch?v=71zEY_tFrhQ


Сабақтың соңы

- Бексұлтан, біз бүгінгі сабақта біз не істедік?

- Не білдік?






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
13.11.2024
348
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі