Пән: Қазақ
тілі
|
Мектеп: Новый орта
мектеп-лицейі
|
Күні:
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Қасымжан
Л.М.
|
Сынып: 4
«В»
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақ
тақырыбы:
|
№ 5-сабақ. Сөйлеу
мәдениеті.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.7 Сөздерді, дыбыстарды
орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс
айту
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар жасай
алады:
Оқушылар тіл және сөйлеу,
сөйлеу мәдениеті, буын үндестігі, дыбыс үндестігін практикалық
тұрғыда меңгереді.
Оқушылардың көбі жасай
алады:
Оқушылардың сауаттылығын
арттыруға, көркем жазу, өз бетінше түсініп оқу дағдыларын
қалыптастыруға, сөйлеу мәдениетін дамытуға мән
беріледі.
Оқушылардың кейбірі жасай
алады:
Туған жері мен елінің
шежірелері мен бүгінгі тіршілігін оқытып үйрету оқушыларды
азаматтық пен ұлтжандылыққа, Отанға деген сүйіспеншілікке
тәрбиелейді, жеке тұлғаның дамуына септігін
тигізеді.
|
Жетістік
критерийлері
|
-
Диалогке
қатысады;
-
Берілген тақырып бойынша өз
көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай
алады.
-
Оқу мақсатына сәйкес дауыстап,
түсініп, іштей, мәнерлеп, сын тұрғысынан бағалап, көз жүгіртіп оқу
дағдылары жетілдіріледі.
-
Тақырыпты және негізгі ойды
анықтап үйренеді.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген
құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Сабақ барысында жаттығуларды
орындау, сын есімді анықтауға арналған әдебиеттік оқу пәннен алған
білімдерін
пайдаланады.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
БАҚ және мультимедиялық
құралдарды пайдалану;
Дерекқордан және интернеттен
ақпаратты іздеу;
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге
арналған кеспе қағаздар және постер, топтық тапсырмалар, кері
байланыс, стикер, слайд,
флипчарт.
|
Бастапқы
білім
|
3-сыныпта қазақ тілі пәнінен
алған білім дағдыларын
қолданады.
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Психологиялық ахуал
қалыптастыру.
Жұмыс ережесін
келісу
Күтілетін нәтижені
анықтау
|
|
Сабақтың
ортасы
|
Ширату
тапсырмасы.
(Т) «Бірін-бірі
оқыту»«Үйрете отырып үйренемін» әдісі бойынша
жүргізіледі.
Дескрипторы:
Тақырыпты және негізгі ойды
анықтап үйренеді.
|
Тапсырманы орындаған оқушыны
мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс
орнату.
|
Сабақтың
соңы
|
Рефлексия (жеке,жұпта,топта,
ұжымда)
Кері байланыс. СМС
әдісі.
|
.
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
|
|
Қорытынды
бағалау
|