|
Бөлім: |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: 13.11.24 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Байгонысова Г.К |
||||||
|
Сынып: 7 Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шортанбай Қанайұлы Мәтінмен жұмыс |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Шығармадағы көркемдегіш құралдарды қайталау түрлері эпифора ,анафора ,аллитерация,ассонанс,риторикалық,сұрақ қолданысын талдау |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Шығармадағы көркемдегіш құралдарды қайталау түрлері эпифора ,анафора ,аллитерация,ассонанс,риторикалық,сұрақ қолданысын талдау |
||||||
|
Құндылық |
Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу; Ұлттық мүдде құндылығы: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту; |
||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Қызығушылықты ояту. Жеке жұмыс Топтық жұмыс 1-топ Зар заман өлеңіндегі ойды дамыту ,өз ойларын жазу 2-топ Шортанбай ақын өлеңге тағы не қосар еді? Шортанбай ақын тірі болғанда өлеңге қандай жолдар қосар еді? сұраққа жауап береді 3-топ «Төрт сөйлем» әдісі Оқушылар өз ойларын төрт сөйлем әдісі арқылы жеткізеді. |
Амандасады ,түгенделеді Топтарға бөлініп отырады.Оқушыларға төрт сөйлем беріледі. Өз ойларын төрт сөйлеммен жеткізеді 1-топ тапсырмасы
|
Қолдау Мадақтау |
7 сынып қазақ әдебиеті таратпа қағаздары |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Жеке жұмыс 1-топ Зар заман өлеңіндегі ойды дамыту ,өз ойларын жазу 2-топ Шортанбай ақын өлеңге тағы не қосар еді? Шортанбай ақын тірі болғанда өлеңге қандай жолдар қосар еді? сұраққа жауап береді 3-топ «Төрт сөйлем» әдісі Оқушылар өз ойларын төрт сөйлем әдісі арқылы жеткізеді.
Топтық
жұмыс Шортанбай ақынның шығармашылығы туралы 5 сөйлем жаз. |
Дескриптор : Өз ойларын жаза алады Сұрақтарға жауап береді Төрт сқйлем әдісімен өз ойларын жеткізеді Дескриптор: -Тұжырым жасайды; -көркемдік ерекшелігіне баға береді; -Өз пікіріне дәлелдер келтіреді (кемінде 2-3) -Қорытынды шығарады. . Дескриптор : Шығарманы баяндай алады Сызба құрастыра алады Шығармашылығы туралы сөйлем жаза алады |
қолдау «Интеллект» бағалау әдісі «Интеллект» бағалау әдісі «Интеллект» бағалау әдісі «Бас бармақ» әдісі |
слайд оқулық
кесте
таратпа қағазы |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «3 Қ» әдісі Қиын Қызық
Құнды Үй тапсырмасы. Авторға хат жазу |
Оқушылар өз ойын тұжырымдап жеткізеді. Қиын ,қызық,құнды әдісі бойынша кері байланыс береді |
Қолдау Мадақтау |
слайд оқулық |
|||
Тексерілді :
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шортанбай Қанайұлы "Зар заман"
Шортанбай Қанайұлы "Зар заман"
|
Бөлім: |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: 13.11.24 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Байгонысова Г.К |
||||||
|
Сынып: 7 Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шортанбай Қанайұлы Мәтінмен жұмыс |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Шығармадағы көркемдегіш құралдарды қайталау түрлері эпифора ,анафора ,аллитерация,ассонанс,риторикалық,сұрақ қолданысын талдау |
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Шығармадағы көркемдегіш құралдарды қайталау түрлері эпифора ,анафора ,аллитерация,ассонанс,риторикалық,сұрақ қолданысын талдау |
||||||
|
Құндылық |
Ар-ұят құндылығы: адал еңбекті құрметтеу; Ұлттық мүдде құндылығы: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту; |
||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Қызығушылықты ояту. Жеке жұмыс Топтық жұмыс 1-топ Зар заман өлеңіндегі ойды дамыту ,өз ойларын жазу 2-топ Шортанбай ақын өлеңге тағы не қосар еді? Шортанбай ақын тірі болғанда өлеңге қандай жолдар қосар еді? сұраққа жауап береді 3-топ «Төрт сөйлем» әдісі Оқушылар өз ойларын төрт сөйлем әдісі арқылы жеткізеді. |
Амандасады ,түгенделеді Топтарға бөлініп отырады.Оқушыларға төрт сөйлем беріледі. Өз ойларын төрт сөйлеммен жеткізеді 1-топ тапсырмасы
|
Қолдау Мадақтау |
7 сынып қазақ әдебиеті таратпа қағаздары |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Жеке жұмыс 1-топ Зар заман өлеңіндегі ойды дамыту ,өз ойларын жазу 2-топ Шортанбай ақын өлеңге тағы не қосар еді? Шортанбай ақын тірі болғанда өлеңге қандай жолдар қосар еді? сұраққа жауап береді 3-топ «Төрт сөйлем» әдісі Оқушылар өз ойларын төрт сөйлем әдісі арқылы жеткізеді.
Топтық
жұмыс Шортанбай ақынның шығармашылығы туралы 5 сөйлем жаз. |
Дескриптор : Өз ойларын жаза алады Сұрақтарға жауап береді Төрт сқйлем әдісімен өз ойларын жеткізеді Дескриптор: -Тұжырым жасайды; -көркемдік ерекшелігіне баға береді; -Өз пікіріне дәлелдер келтіреді (кемінде 2-3) -Қорытынды шығарады. . Дескриптор : Шығарманы баяндай алады Сызба құрастыра алады Шығармашылығы туралы сөйлем жаза алады |
қолдау «Интеллект» бағалау әдісі «Интеллект» бағалау әдісі «Интеллект» бағалау әдісі «Бас бармақ» әдісі |
слайд оқулық
кесте
таратпа қағазы |
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс «3 Қ» әдісі Қиын Қызық
Құнды Үй тапсырмасы. Авторға хат жазу |
Оқушылар өз ойын тұжырымдап жеткізеді. Қиын ,қызық,құнды әдісі бойынша кері байланыс береді |
Қолдау Мадақтау |
слайд оқулық |
|||
Тексерілді :
шағым қалдыра аласыз














