Тақырыбы: ТӨРТ ТҮЛІК. СӨЗДІК ҚОР ЖӘНЕ
СӨЗДІК
|
Мектеп: Тереңкөл орта жалпы білім
беретін мектебі
|
Күні: 06.11.2018 ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Нагумова Динара
Жадигеровна
|
СЫНЫП: 5
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу
мақсаттары.
|
2-сағат:
5.1.2.1-әлеуметтік-тұрмыстық,
әлеуметтік-мәдени, тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі
(ән мәтіні, хабарлама, жарнама, хабарландыру) көтерілген мәселені
түсіндіру
5.3.2.1-жанрлық ерекшеліктеріне сай
рәсімделуі мен құрылымын сақтап, хат, жарнама, хабарландыру
құрастырып жазу
|
Сабақтың мақсаттары
|
Барлығы: сөздік қор және сөздік құрам туралы
мәліметті меңгереді
Көбісі: сөздік қор және сөздік құрамның
ерекшелігін біледі, жаттығу орындағанда дұрыс қолданады
Кейбірі: ақапаратты салыстырып, олардың ортақ және
жеке ерекшеліктерін анықтай алады.
|
Жетістік критерийлері
|
Сөздік құрам мен сөздік қордың ережесімен
танысады;
Сын
тұрғысынан ойлау қабілеттері артады
|
Тілдік мақсаттары:
|
Оқушылар: төрт түлік пен олардың
пірлері жайлы білімдерін кеңейтеді, сөздік қор мен сөздік құрамды
меңгереді
|
Негізгі
сөздер мен тіркестер: төрт түлік, төрт түліктің пірлері, сөздік
қор, сөздік құрам
|
Талқылауға
арналған сұрақтар: 1. Төрт түлік малдың пірлерін атаңдар2.Түйе
неліктен төрт түліктің төресі болып саналады?3. Сөздік қорға қандай
сөздер енеді? 4. Сөздік қор мен сөздік құрамды қалай
ажыратамыз?
|
Жазылым
бойынша ұсыныстар: Ереже бойынша тапсырмалар орындайды.Сыни
тұрғыдан ойлау қабілеті дамиды.
|
Пәнаралық байланыс
|
Әдебиет. Биология
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурс
|
1
|
2
|
3
|
4
|
5
|
|
Гүлдер арқылы 3 топқа бөлу.
1-тапсырмадағы мәтінді және мәтін бойынша тапсырмаларды оқытып,
талқылау. Суреттер бойынша төрт түліктің пірлерін есте сақтату.
Ақпараттардың дұрыс немесе бұрыстығын анықтату, сөздерді мағынасына
қарай сәйкестендіру. Ережені түсіндеру.
|
Гүлдер арқылы 3 топқа бөлінеді.
1-тапсымадағы мәтінді және мәтін бойынша тапсырмаларды оқып,
талқылайды. Суреттер бойынша төрт түліктің пірлерін есте сақтайды.
Ақапараттардың дұрыс немесе бұрыстығын анықтайды, сөздерді
мағынасына қарай сәйкестендереді. Ережені
түсінеді.
|
Формативті бағалау
|
Сұрақтар салынған
ұяшықтар
|
|
3-тапсырма. Үнтаспадан №17
аудионы тыңдату.
Мәтінді қаншалықты зер сала тыңдағанын тексеру
мақсатында 3А тапсырмасын орындату жұптық тапсырма. Бірлесе жұптық
жұмыс жасауға бейімдеу.
4-тапсырма. Негізгі сөздік қорға жататын сөздерді
теріп жаздыру. 5-тапсырманы тақтада орындату. 2-тапсырманы орындату
арқылы оқушылардың сөздік қорын байыту.
6-тапсырмада берілген мақал-мәтелдердің мағынасын
ашу. Үйге тапсырма. 3Ә Түсіндірме сөздікпен жұмыс
жасату;
7.7Ә-тапсырмаларын
орындату;
|
3-тапсырма. Үнтаспадан №17
аудионы тыңдайды.
Жұптық тапсырма. Бірлесе жұптық жұмыс жасауға
бейімделеді.
4-тапсырма. Негізгі сөздік қорға жататын сөздерді
теріп жазады. 5-тапсырма. Берілген үлгі бойынша сөздік қорды
түрлендіреді.
2-тапсырма. Адамның дене мүшелерінің атауларынан
жаңа сөздер жасайды.
6-тапсырмадағы берілген мақал-мәтелдердің
мағынасын ашады. Үйге тапсырма. 3Ә Берілген сөздердің мағынасын
түсіндірме сөздіктен тауып жазады.
7.7Ә-тапсырмаларын орындайды; «Қошқар
мен Теке» мультфильмін қарау және жарнамалау.
|
Гүл
шоқтары арқылы бағалау
«Бас бармақ» әдісі бойынша
бағалау
|
Флипчарт, маркерлер, тақта,
стикерлер
|
Қосымша материал
|
Мақал-мәтелдер:
Ақсақ қой түстен кейін
маңырайды
***
Бір түлікке бай болғанша .
Әр түлікке сай бол
***
Қойшы көп болса, қой арам өледі
***
Есің кетсе, ешкі бақ
***
Нар жолында жүк қалмас.
***
Жақсы ат қамшы бастырмай
шабады.
***
Жапалақ сипағанмен
Сұңқар болмас
Жабыны мақтағанмен
Тұлпар болмас
|
Рефлексия
|
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы
ма?
|
Сабақ өз мақсатына жетті
ма?
|
Сыынптағы ахуал қандай
болды?
|
Саралау шаралары тиімді болды
ма?
|
Жоспарыма қандай түзетулер енгіздім
және неліктен?
|