Қазақстан Республикасы Оқу Ағарту министрлігі
Ақтөбе қаласы, «№18 орта
мектебі» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
СО. Допты жоғарыдан екі қолмен
беру
сабақ тақырыбы
|
Бөлім: |
Спорттық ойын |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Жұбаниязов Айбат Болатұлы |
|
|
Күні: |
27,28.02.2025 |
|
|
Сынып: 9 А,Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
СО. Допты жоғарыдан екі қолмен беру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.1 арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті жетілдіру және жинақтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-қауіпсіздік ережесін сақтайды Оқушылар волейбол ойынында либеро ойыншысының міндеттерін үйренеді және орындайды |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Адамгершілік, бір-бірін құрметтеу, ынтымақтастық және өзіне деген сенімділік, өзара көмек көрсету |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Сапқа тұру. Сәлемдесу, Оқушыларды түгелдеу, Спорттық киіміне көңіл бөлу. Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жетістік критерийлерімен таныстыру. Қозғалыста орындалатын жалпы дамыту жаттығуларын орындау. Бір орында жалпы дамыту жаттығуларын орындау.. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Оқушыларды шеңберге тұрғызып бірбіріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп жылы лебіз тілейді Топтастыру |
Сапқа тұру. Амандасу. Сабақ тақырыбымен мақсатымен танысу.ЖДЖ орындау Жалпы дамыту жаттығулары: 1. Бір орында: Оңға,солға,кері бұрылу 2.Жүру:Қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру. Қолды жанға созып өкшемен жүру.Жартылай отырып, толық отырып жүру. 3.Жүгіру: Еркін жүгіру, тізені көтеріп жүгіру,аяқты артқа сермеп жүгіру. Жүріске ауысып, тыныс алу жаттығуларын орындау. Бір орында жалпы дене шынықтыру жаттығуларын орындау. Сынып оқушылары 1,2 саналып топтасады. |
Мадақтаулар мен ескертулер |
Үлкен бос кеңістік, ысқырық Доптар, тор, |
|
Сабақ ортасы 30 мин |
Қарсыластың ойынға қосқан не шабуылдайтын немесе алдайтын соққымен жіберген добын төменнен екі қолмен қабылдаған жақсы . Бұл жағдайда допты қабылдаудан көп қате кетпейді. Қол алда алақандар біріктіріліп ұсталады. Қолдың қозғалысын қиындатпау үшін оны еркін ұстайды. Соққыны жұмсарту үшін, допты қабылдау кезінде екі шынтақты жақындатады, қолды қарын (тоқпан жілік) көтеріп, бұрады. Допты жұдырықпен қабылдағанда доп дәл тимей, шоршып, доп алаңның сыртына кетуі мүмкін. Допты алақанмен қабылдауға болмайды. Ойының ережесі бұған рұқсат бермейді. Оған себеп –доп алақанда көбірек кідіріп қалуы мүмкін. Допты қабылдау көбіне орын ауыстырғаннан кейін, әсіресе қорғаныста ойнағанда орындауға тура келеді.Бұл волейболдағы негізгі тәсіл допты команда бойынша әріптесіне бағыттауға мүмкіндік береді. Доптың жоғарғы берілу принципі келесі әрекеттерден тұрады:
|
Бұл волейболдағы негізгі тәсіл допты команда бойынша әріптесіне бағыттауға мүмкіндік береді. Доптың жоғарғы берілу принципі келесі әрекеттерден тұрады:
Екі топта волейбол ойнау. |
Дескрипторлар: - қарсылас допты ойынға қосқаннан кейін допты қабылдап,үйлестірушіге жеткізу - өз командасы шабуылға шыққан кезде допты сақтандыру шараларын - Қарсылас топ шабуылы кезінде қорғаушының сол жағында орналасу - Әріптестеріне қиын жағдайларында көмек көрсетеді - Ойын барысында қауіпсіздік іс шараларын сақтайды |
Үлкен бос кеңістік, ысқырық Доптар, тор, |
|
Сабақ соңы 5 мин |
Тыныс алу жаттығуларын орындап, сапқа тұрғызу, сабақты қортындылау. Сабақтағы жағымды болған тұстарды атап өту |
«Аяқталмаған сөйлемдер». Бүгін мен білдім…… Мен жақсы жасай алдым…. Қиыншылық туғызды…… |
Мұғалімнің кері байланысы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Спорттық ойын. Допты жоғарыдан екі қолмен беру
Спорттық ойын. Допты жоғарыдан екі қолмен беру
Қазақстан Республикасы Оқу Ағарту министрлігі
Ақтөбе қаласы, «№18 орта
мектебі» КММ
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
СО. Допты жоғарыдан екі қолмен
беру
сабақ тақырыбы
|
Бөлім: |
Спорттық ойын |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Жұбаниязов Айбат Болатұлы |
|
|
Күні: |
27,28.02.2025 |
|
|
Сынып: 9 А,Г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
СО. Допты жоғарыдан екі қолмен беру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.3.1 арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті жетілдіру және жинақтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
-қауіпсіздік ережесін сақтайды Оқушылар волейбол ойынында либеро ойыншысының міндеттерін үйренеді және орындайды |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Адамгершілік, бір-бірін құрметтеу, ынтымақтастық және өзіне деген сенімділік, өзара көмек көрсету |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
Сапқа тұру. Сәлемдесу, Оқушыларды түгелдеу, Спорттық киіміне көңіл бөлу. Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жетістік критерийлерімен таныстыру. Қозғалыста орындалатын жалпы дамыту жаттығуларын орындау. Бір орында жалпы дамыту жаттығуларын орындау.. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Оқушыларды шеңберге тұрғызып бірбіріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілеп жылы лебіз тілейді Топтастыру |
Сапқа тұру. Амандасу. Сабақ тақырыбымен мақсатымен танысу.ЖДЖ орындау Жалпы дамыту жаттығулары: 1. Бір орында: Оңға,солға,кері бұрылу 2.Жүру:Қолды жоғары көтеріп, аяқтың ұшымен жүру. Қолды жанға созып өкшемен жүру.Жартылай отырып, толық отырып жүру. 3.Жүгіру: Еркін жүгіру, тізені көтеріп жүгіру,аяқты артқа сермеп жүгіру. Жүріске ауысып, тыныс алу жаттығуларын орындау. Бір орында жалпы дене шынықтыру жаттығуларын орындау. Сынып оқушылары 1,2 саналып топтасады. |
Мадақтаулар мен ескертулер |
Үлкен бос кеңістік, ысқырық Доптар, тор, |
|
Сабақ ортасы 30 мин |
Қарсыластың ойынға қосқан не шабуылдайтын немесе алдайтын соққымен жіберген добын төменнен екі қолмен қабылдаған жақсы . Бұл жағдайда допты қабылдаудан көп қате кетпейді. Қол алда алақандар біріктіріліп ұсталады. Қолдың қозғалысын қиындатпау үшін оны еркін ұстайды. Соққыны жұмсарту үшін, допты қабылдау кезінде екі шынтақты жақындатады, қолды қарын (тоқпан жілік) көтеріп, бұрады. Допты жұдырықпен қабылдағанда доп дәл тимей, шоршып, доп алаңның сыртына кетуі мүмкін. Допты алақанмен қабылдауға болмайды. Ойының ережесі бұған рұқсат бермейді. Оған себеп –доп алақанда көбірек кідіріп қалуы мүмкін. Допты қабылдау көбіне орын ауыстырғаннан кейін, әсіресе қорғаныста ойнағанда орындауға тура келеді.Бұл волейболдағы негізгі тәсіл допты команда бойынша әріптесіне бағыттауға мүмкіндік береді. Доптың жоғарғы берілу принципі келесі әрекеттерден тұрады:
|
Бұл волейболдағы негізгі тәсіл допты команда бойынша әріптесіне бағыттауға мүмкіндік береді. Доптың жоғарғы берілу принципі келесі әрекеттерден тұрады:
Екі топта волейбол ойнау. |
Дескрипторлар: - қарсылас допты ойынға қосқаннан кейін допты қабылдап,үйлестірушіге жеткізу - өз командасы шабуылға шыққан кезде допты сақтандыру шараларын - Қарсылас топ шабуылы кезінде қорғаушының сол жағында орналасу - Әріптестеріне қиын жағдайларында көмек көрсетеді - Ойын барысында қауіпсіздік іс шараларын сақтайды |
Үлкен бос кеңістік, ысқырық Доптар, тор, |
|
Сабақ соңы 5 мин |
Тыныс алу жаттығуларын орындап, сапқа тұрғызу, сабақты қортындылау. Сабақтағы жағымды болған тұстарды атап өту |
«Аяқталмаған сөйлемдер». Бүгін мен білдім…… Мен жақсы жасай алдым…. Қиыншылық туғызды…… |
Мұғалімнің кері байланысы |
|
шағым қалдыра аласыз














