|
Элективті курс : |
Ыбырай,Абай,Шәкәрім т.б туындылары арқылы оқушылардың функционалдық сауаттылығын арттыру |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Есенқабылова Р.Л. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ш.Құдайберді «Шын бақтың айнасы» әңгімесі
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Көркем шығарманы оқыту арқылы әнгіменің мазмұнын аша білу, кейіпкерлер бейнесін жан-жақты аша білу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Дидактикалық тапсырмалар , ойын элементтері арқылы білімдерін шыңдайды.Өзіндік ойын тақырыппен байланыстырады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. -Оқушылардың сабаққа қатынасын тексеру. -сынып бөлмесінің тазалығын қадағалау -ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мақсатымыз – білім алу, Міндетіміз- еңбек еті. Еңбек етіп ерінбей, Беске қолды жеткізу. Деп оқушыларға сабаққа деген ынтасын арттыру |
|
«Ауыз-ша мадақ-тау» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы 30мин |
1-тапсырма: Миға шабуыл. Ш.Құдайбердіұлы суреті көрсетіледі. 1. Ш.Құдайбердіұлы қай жылы дүниеге келді? 2. Ш.Құдайбердіұлы қай жерде дүниеге келді? 3. Ш.Құдайбердіұлының отбасы туралы не білеміз? 4. Ш.Құдайбердіұлының шығармалары
2-тапсырма.Топпен жұмыс. 1. Авторы – 2. Тақырыбы – 3. Эпикалық жанр түрі – 4. Идеясы - 5. Кейіпкерлер бейнесі: 6. Әдеби теориялық ұғымдар: Теңеу – Тұрақты тіркес – 7.Тәрбиелік мәні-
3-тапсырма: Шығармашылық жұмыс. «Адам баласының ең бақытты кезеңі қайсы екен ?» деген философиялық сауалға жауап іздеуі |
Суреттегі тұлғаны табады Сұрақ арға жауап береді Талдау жасайды Эссе жазады |
«Отшашу» әдісі «Отшашу» әдісі «Отшашу» әдісі |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия.
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ш.Құдайберді «Шын бақтың айнасы» әңгімесі
Ш.Құдайберді «Шын бақтың айнасы» әңгімесі
|
Элективті курс : |
Ыбырай,Абай,Шәкәрім т.б туындылары арқылы оқушылардың функционалдық сауаттылығын арттыру |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Есенқабылова Р.Л. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ш.Құдайберді «Шын бақтың айнасы» әңгімесі
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Көркем шығарманы оқыту арқылы әнгіменің мазмұнын аша білу, кейіпкерлер бейнесін жан-жақты аша білу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Дидактикалық тапсырмалар , ойын элементтері арқылы білімдерін шыңдайды.Өзіндік ойын тақырыппен байланыстырады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. -Оқушылардың сабаққа қатынасын тексеру. -сынып бөлмесінің тазалығын қадағалау -ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мақсатымыз – білім алу, Міндетіміз- еңбек еті. Еңбек етіп ерінбей, Беске қолды жеткізу. Деп оқушыларға сабаққа деген ынтасын арттыру |
|
«Ауыз-ша мадақ-тау» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы 30мин |
1-тапсырма: Миға шабуыл. Ш.Құдайбердіұлы суреті көрсетіледі. 1. Ш.Құдайбердіұлы қай жылы дүниеге келді? 2. Ш.Құдайбердіұлы қай жерде дүниеге келді? 3. Ш.Құдайбердіұлының отбасы туралы не білеміз? 4. Ш.Құдайбердіұлының шығармалары
2-тапсырма.Топпен жұмыс. 1. Авторы – 2. Тақырыбы – 3. Эпикалық жанр түрі – 4. Идеясы - 5. Кейіпкерлер бейнесі: 6. Әдеби теориялық ұғымдар: Теңеу – Тұрақты тіркес – 7.Тәрбиелік мәні-
3-тапсырма: Шығармашылық жұмыс. «Адам баласының ең бақытты кезеңі қайсы екен ?» деген философиялық сауалға жауап іздеуі |
Суреттегі тұлғаны табады Сұрақ арға жауап береді Талдау жасайды Эссе жазады |
«Отшашу» әдісі «Отшашу» әдісі «Отшашу» әдісі |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия.
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















