Материалдар / Сұхбаттасу мәдениеті
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сұхбаттасу мәдениеті

Материал туралы қысқаша түсінік
сұхбаттасу мәдениетінің үлгілері
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
15 Қазан 2018
2007
30 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҰМЖ тарауы

1 – бөлім: Мәдениет: тіл және қарым- қатынас

Бекітемін:

Мектеп: Қ.Күлетов атындағы № 92 орта мектебі

Күні: 11.09

Сынып: 5

Пәні: қазақ тілі

Қатысқандар саны: 23

Қатыспағандар саны: 0

Сабақтың тақырыбы

Сұхбаттасу мәдениеті , 1-2- сағаты

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

5.1.1.1.Тірек сөздермен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау( Т/А 1)

5.3.4.1. Эссенің кіріспе, негізгі , қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, өзіне таныс адамды белгілі мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазу.

(Ж 4.)


Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Тірек сөздер арқылы тақырыпты болжайды.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Эссенің кіріспе, негізгі , қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, тақырыпты болжайды.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Тірек сөздер арқылы белгілі мекен мен оқиғаны сипаттап не суреттеп жазады.

Ойлау деңгейі

Білу, түсіну, қолдану.

Бағалау критерийі

Тірек сөздер арқылы тақырыпты болжайды.

Эссенің кіріспе, негізгі , қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, оқиғаны сипаттап не суреттеп жазады.

Құндылықтарға баулу

Қазақстандық патриотизм, ынтымақтастық, азаматтық жауапкершілік, ашықтық , құрмет, сын тұрғысынан ойлау, өз бетімен білім алу

Пәнаралық байланыс

Қазақ әдебиеті, өзін- өзі тану


Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Эссенің кіріспе, негізгі , қорытынды бөлімдерін сақтай отырып, тақырыпты болжайды.

Негізгі сөздер мен тіркестер: (пәнге арналған сөздік және терминология)

Тіл - язык

Өнер - искусство

Кең – байтақ дала – широкая степь – wide steppe (уайд степпи)

Отан – родина- motherland ( мазеләнд)

Тәуелсіз – независимость –independence (индепенденс)

Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Сәлеметсіз бе, кеш жарық, ,мал- жан аман ба? ,

Талқылауға арналған сұрақтар:

  1. Сен қандай тақырыпта сұхбаттасқанды ұнатасың?

  2. Кездесудегі амандасу, кетердегі қоштасу, қуаныш сәттеріндегі құттықтау әдебін білесің бе?

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Туып - өскен жеріңді, ата – бабаларыңның мекенін көркейту үшін не істер едің?

Алдыңғы білім

«Тіл – ұлттық құндылық»

(3- сынып, қазақ тілі)

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин




















2 мин





2 мин








3 мин

Ұйымдастыру кезеңі. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал орнату

«Динамикалық шеңбер» әдісімен оқушылар сұхбаттасу мәдениетінің маңызы туралы айтады.

Топқа бөлу. Сынып оқушылары қоржындағы конфеттердің түсіне қарай ( таңдауы бойынша) топқа бөлінеді

ҚБ Мадақтау

Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі.

  1. Сен қандай тақырыпта сұхбаттасқанды ұнатасың?

  2. Кездесудегі амандасу, кетердегі қоштасу, қуаныш сәттеріндегі құттықтау әдебін білесің бе?

ҚБ Бармақ арқылы бағалау


Оқушылардың пікірін қорытындылай келе, жаңа сабақтың оқу мақсаты мен бағалау критерийі таныстырылады.


Қорапша қима қағаздар, буын саны әртүрлі сөздер

Түрлі – түсті қағаздар, инт. тақта


Қазақ тілі ,

5- сынып

Ж. Дәулетбекова, Г. Қосымова

«Атамұра» баспасы-2017жыл

Сабақтың ортасы


28 мин

9 мин











5 мин









5 мин








5 мин









4 мин


Тыңдалым. 1- тапсырма.

Мәтінде автор сұхбаттасу мәдениетіне қатысты қандай мәселелерді өзіңмен бөлісіп отыр.

  1. Тапсырма Айтылым диалог

Амандасудың түрлерін қандай жағдайда қолдануға болатындығын рөлге бөліп көрсетеді.

А) ерлер арасындағы амандасу

Ә) әйелдер арасындағы амандасу

Б) қыздар мен ұлдардың арасындағы амандасу

В) үлкен мен кіші арасындағы амандасу.


ҚБ Мадақтау

Ж. Дәптермен жұмыс. «Қос жазба күнделігі» әдісі.

4- тапсырмамен жұмыс.

Тыңдалым мәтінінен ілгерінді, кейінді ықпал түрлерін тауып , «Қос жазба күнделігіне» жазады.

ҚБ Көңіл – күйді білдіретін смайликтер

Тілдік бағдар. Үндестік заңы

Оқушылар үндестік заңы туралы ережемен танысады. Оқушылардың орындаған жұмыстарын қорытындылап, үндестік заңы, түрлері туралы ақпаратты толықтырамын.

ЖЖ. «Сөйлесіп, сұхбаттасудың адам өмірі үшін маңызы неде? » тақырыбында жұпта өзара диалогтік сұхбат жүргізеді.

ҚБ «Екі жұлдыз, бір ұсыныс »


Ж. Оқулықпен жұмыс

6- тапсырмамен жұмыс жүргізіледі.

«*»

«---»

«+»

« ? »







ҚБ Мадақтау

Кері байланыс.

«Соңғы сөз» әдісі.

Оқушылар бір –бірлеріне сұхбаттасудың маңызы туралы түйінді сөздер айтады.

Оқулық, дәптер, қалам

АКТ мүмкіндігі, бейнежазба








Оқулық







Таратпа қағаздар



Сабақтың соңы

5 мин













3 мин

Рефлексия.

«Шығу парағын» толтырады.

  • Бүгін не үйрендің?

  • Сабақ бойынша қандай сұрақтарың бар?

  • Келесі сабақта қандай мәселелерге баса назар аудару керек?

Шығу

парақшалары



2 мин

Үйге тапсырма.

  1. 9- тапсырма . Жазылым

Тілек сөздерді сөйлеу жағдаятына қарай топтап жазады.










Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!