Күні:05.12.2018ж
|
Сыныбы: 11 «А»
|
Сабақтың тақырыбы
|
Сүзгілер .Кеңейтулер
|
Жалпы
мақсаты
|
Мәтіндік редакторында
сүзгілеу мен кеңейтулерді қолдана білуді үйрету.
|
Оқу
нәтижелері
|
Оқушылардың теориялық білімдерін
практикамен ұштастырады.
АКТ-мен жұмыс істеу
барысында оқушылардың компьютермен жұмыс істей біледі. Кез
келген суретті сүзгілеуге үйрету
|
Түйінді
идеялар
|
Microsoft Word –та беттерде фотоларды
орналастыруды үйренеді;
|
Жаттығулар
|
1) «Ия-жоқ» альтернативті тест
алу
2) «Диалогтық оқыту»
сұрақ-жауап
3) «Топпен жұмыс ...»
постер қорғау
4) «Деңгейлік
тапсырмалар . . . » компьютермен жұмыс
5) «Ыстық орындық»
сұрақ жауап
6)
«Сөзжұмбақ» шешу
|
Қолданылатын әдіс
-тәсілдер
|
1.СТО,
2. Оқытудағы басқару және
көшбасшылық.Диалог.
3. АКТ.
4. Жас ерекшеліктеріне қарай деңгейлік
тапсырмалар беру.
5. Оқыту мен оқудағы жаңа
тәсілдер
6. Талантты және дарынды балаларды
оқыту.
7. Оқуды бағалау
|
Ресурстар (дерек
көздері)
|
Информатика оқулығы,
Интернет желісі
|
Сабақтың барысы
|
Мұғалім жазбасы:
І кезең. Ұйымдастыру.
-
Псхиологиялық дайындық. Оқушылармен шеңбер құрып бүгінгі
күнге бір-біріне жақсы тілектер айту.
-
Топқа бөлу. 1,2,3 топ фигуралар арқылы
топқа бөлу.
-
Әр топтан топ басшы,
хатшы, таймкипер сайлау.
|
(3 мин)
(2 мин)
|
кезең
|
Мұғалімнің
әрекеті
|
Оқушының іс -
әрекеті
|
Бағалау
|
Минут
|
Білу
|
1. Үй тапсырмасын сұрау
«Ия-жоқ» алтернативті
тест алу ойыны арқылы үй тапсырмасын тексеремін. Әр
топқа тест сұрақтарын таратып беремін. Олар дұрыс болса ия, бұрыс
жауапқа жоқ деп жауап береді
|
Әрбір сұрақтарға оқушылар
жауап беру арқылы үй тапсырмасын еске түсіреді және балл жинайды.
Оқушылар жауап беру кезінде сыни тұрғыдан ойланады.
|
Критерий бойынша
бағалау (0-10 балл аралығында) есептеледі.
Топ
басшылары өз топ мүшелерін бағалап отырады.
|
5 минут
|
Түсіну
|
Диалогтық оқыту
сұрақ-жауап
Үй тапсырмасын
қорытындылау.
|
Әр топ бір –біріне өткен
сабақ бойынша сұрақтар қояды.
|
(0-5 балл) аралығында
бағаланады.
|
5 мин
|
Қолдану
|
ІІ кезең.Жаңа тақырыпты
түсіндіру
а) Топпен жұмыс ...»
Оқушылармен мәтіндік
редакторда иллюстрациялармен жұмыс істегенде қандай әсерлер мен
стильдер қолдануға келгенін талқылау. Inkscapeбатырмасы туралы
көрсету.
|
Оқушылар диалогқа түседі.
Әр топ оқушылары өз постерін
(тақырыптарын) қорғайды. Қосымша сұрақтарға жауап береді
|
(0-5 балл) аралығында
бағаланады.
|
10 мин
|
Талдау
|
«Деңгейлік тапсырмалар
» жаңа сабақты
түсіндіріп, деңгейлік тапсырмалар беремін.
|
Оқушылар компьютерде отырып орындайды.
Берілген уақыт ішінде деңгейлеріне қарай үш тапсырманың біреуін,
екеуін немесе толығымен орындайды.
Оқыту үшін бағалау және
оқуды бағалау модулі бойынша оқушы өзін-өзі бағалайды.
|
Тапсырма толық орындалған жағдайда 3 балл
қойылады.
(1-3)балл аралығында
Бір тапсырма 1 балмен
есептеледі.
|
(2 мин)
(5 мин)
|
Жинақтау
|
Сергіту сәті
«Ыстық орындық» ойын арқылы оқушылардың
жаңа сабақтан алған білімдерін қорытамын.
|
Орындықтағы оқушыға сұрақ
қояды, жауап бере алмаса, келесі оқушы отырады.
|
(0-3 балл) аралығында
бағаланады.
Басбармақ көрсету арқылы
ынталандырамын
аралығында
бағаланады.
|
5
мин
(3 мин)
|
Бағалау
|
Критерилары бойынша бағаланады. Кері байланыс
береді
|
Ынталандыру белгілері арқылы, топ басшысының бағалау
парағына өз топтарын бағалау арқылы бағаланды.
|
3 мин
|
Үйге тапсырма
|
$ 11оқу.
|
|
Тәжірибелік сабақты
бағалау
|
Сәтсіз жақтары:., Уақыттың жетпей
қалуы.
Сәтті жақтары: Топпен жұмыс
жасауға дағдыланды. Оқушылар АКТ –ны
пайдаланып жұмыс жасады
|
|
Сабақты түзету
(кері
байланыс)
|
А)Сабақтың қорытындысы оқушылар әсерлерін
стикерлерді жабыстыру арқылы кері байланыстарын
білдіреді
Ә) Оқушылар алған білімдерін
сабаққа байланысты бағалау парағына толтырады.
|
|