Сынып сағаты
|
Мекеме |
«Жаркент қаласындағы орта мектеп» КММ Оспанова З.С |
||
|
Сыныбы: |
9 «Б» сынып |
||
|
Сынып сағатының тақырыбы |
«Су тіршілік көзі» 09.12.2024 |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Оқушыларға судың химиялық және физикалық қасиеттері, табиғаттатаралуы, судың ластануы және ластанудан тазартужолдары туралытүсініктерін кеңейту. “Су –тіршіліккөзі”-деген терминді қоршаған ортамен байланыстары білу, ерекшеліктерін ажрытау, реактивтерді дұрыс пайдалана білуге жәнеде өзіндік ілгері жылжуын бағалай алуға баулу. «Су» ұғымының құндылық ретіндегі мәнін ашу
|
||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) «» |
|
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Бастапқы білімді анықтау және үй тапсырмасын сұрау 10 минут Топтастыру Жаңа тақырыпты ашу кезеңі 20 минут Жаңа тақырып 10 мин |
Ұйымдастыру . Сәлемдесу ,түгендеу. Тыныштық сәті: - Балалар денелеріңді тік ұстап, бастарыңды жоғары көтеріп, ыңғайланып отырайық. Көздерімізді жұмып отырамыз.. Ауаны терең жұтып, еркін тыныс алайық. Денелерімізді бос ұстайық. Айналадағы барлық тіршілік иелерін аялап, қоршап, қамқорлақ жатқанымызды сезінейік.
(Осылайша 2 мин. отырады, үнтаспадан табиғат әуені ойналады.) https://youtu.be/uOyDMJOOOSg?si=b6hjvxAyjbj6GXbG
Берілген видеоролик арқылы оқушылардың сабаққа деген қызығушылы оянады «Қайыңды көл» Күтілетін жауаптар: Берілген видеоролик арқылы оқушылардың сабаққа деген қызығушылы оянады «Қайыңды көл»Жаңа тақырыпқа бағыт бағдар беру. Жалпы сұрақтар: 1. Табиғат дегеніміз не? 2. Табиғатқа қамқорлық жасау не үшін маңызды? 3. Сен табиғатты қорғау үшін қандай әрекеттер жасайсың? 4. Қандай табиғи ресурстарды біз күнделікті қолданамыз? 5. Су тіршілік көзі дегенді қалай түсінесің? 6.Судың қолданылу аясын атаңдар? 7.Судың денсаулық үшін маңызы? Оқушыларға презентация көрсетіледі. Жеке Шығармашылық тапсырма : Оқушыларға сабақ басында допшалар беріледі. Кімге кішкентай допша беріледі сол оқушылар тақтаға шығып табиғатқа қамқорлық жасаудың 5 нақты әрекетін жазады (мысалы: қоқысты сұрыптау, ағаш отырғызу, суды үнемдеу). Топтастыру: Топпен жұмыс: 1-топ: «Судың да сұрауы бар» 2-топ: «Судың адамға пайдасы» 3-топ: «Адамдардың суға тигізетін зияны» «ассосация» әдісі арқылы постер таратып, тақырыпқа байланысты сурет салу, маңызын ашу Видеоролик көрсету. https://youtu.be/ClqhoPZZCf8?si=u4mpYFMyP7QC1R_t Су туралы 15 дерек
Бірінші дерек: ең таза су
Финляндияда. Үшінші дерек: аса қатты суитындығы
Төртінші дерек: судың үш күйі
бар. Жаңа тақырыпты қорытындылау. Қане, бәріміз көзімізді ашамыз. Ішімізден ойлаған тілектерімізді болашағымызға ала кетейік. Тілеген тілектеріңіздің толық орындалуын шын жүректен тілеймін! |
Постер Тірек қағаздары слайд https://youtu.be/2mp73hh2iTk?si=m9LafQ4p_TAaKkae |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақтың соңында оқушылардан кері байланыс алынады. Маған қиын болды Мен үйрендім Маған қызық болды - деген сұрақтарға өз пікірлерін жазады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Су тіршілік көзі сынып сағаты
Су тіршілік көзі сынып сағаты
Сынып сағаты
|
Мекеме |
«Жаркент қаласындағы орта мектеп» КММ Оспанова З.С |
||
|
Сыныбы: |
9 «Б» сынып |
||
|
Сынып сағатының тақырыбы |
«Су тіршілік көзі» 09.12.2024 |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
Оқушыларға судың химиялық және физикалық қасиеттері, табиғаттатаралуы, судың ластануы және ластанудан тазартужолдары туралытүсініктерін кеңейту. “Су –тіршіліккөзі”-деген терминді қоршаған ортамен байланыстары білу, ерекшеліктерін ажрытау, реактивтерді дұрыс пайдалана білуге жәнеде өзіндік ілгері жылжуын бағалай алуға баулу. «Су» ұғымының құндылық ретіндегі мәнін ашу
|
||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) «» |
|
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Бастапқы білімді анықтау және үй тапсырмасын сұрау 10 минут Топтастыру Жаңа тақырыпты ашу кезеңі 20 минут Жаңа тақырып 10 мин |
Ұйымдастыру . Сәлемдесу ,түгендеу. Тыныштық сәті: - Балалар денелеріңді тік ұстап, бастарыңды жоғары көтеріп, ыңғайланып отырайық. Көздерімізді жұмып отырамыз.. Ауаны терең жұтып, еркін тыныс алайық. Денелерімізді бос ұстайық. Айналадағы барлық тіршілік иелерін аялап, қоршап, қамқорлақ жатқанымызды сезінейік.
(Осылайша 2 мин. отырады, үнтаспадан табиғат әуені ойналады.) https://youtu.be/uOyDMJOOOSg?si=b6hjvxAyjbj6GXbG
Берілген видеоролик арқылы оқушылардың сабаққа деген қызығушылы оянады «Қайыңды көл» Күтілетін жауаптар: Берілген видеоролик арқылы оқушылардың сабаққа деген қызығушылы оянады «Қайыңды көл»Жаңа тақырыпқа бағыт бағдар беру. Жалпы сұрақтар: 1. Табиғат дегеніміз не? 2. Табиғатқа қамқорлық жасау не үшін маңызды? 3. Сен табиғатты қорғау үшін қандай әрекеттер жасайсың? 4. Қандай табиғи ресурстарды біз күнделікті қолданамыз? 5. Су тіршілік көзі дегенді қалай түсінесің? 6.Судың қолданылу аясын атаңдар? 7.Судың денсаулық үшін маңызы? Оқушыларға презентация көрсетіледі. Жеке Шығармашылық тапсырма : Оқушыларға сабақ басында допшалар беріледі. Кімге кішкентай допша беріледі сол оқушылар тақтаға шығып табиғатқа қамқорлық жасаудың 5 нақты әрекетін жазады (мысалы: қоқысты сұрыптау, ағаш отырғызу, суды үнемдеу). Топтастыру: Топпен жұмыс: 1-топ: «Судың да сұрауы бар» 2-топ: «Судың адамға пайдасы» 3-топ: «Адамдардың суға тигізетін зияны» «ассосация» әдісі арқылы постер таратып, тақырыпқа байланысты сурет салу, маңызын ашу Видеоролик көрсету. https://youtu.be/ClqhoPZZCf8?si=u4mpYFMyP7QC1R_t Су туралы 15 дерек
Бірінші дерек: ең таза су
Финляндияда. Үшінші дерек: аса қатты суитындығы
Төртінші дерек: судың үш күйі
бар. Жаңа тақырыпты қорытындылау. Қане, бәріміз көзімізді ашамыз. Ішімізден ойлаған тілектерімізді болашағымызға ала кетейік. Тілеген тілектеріңіздің толық орындалуын шын жүректен тілеймін! |
Постер Тірек қағаздары слайд https://youtu.be/2mp73hh2iTk?si=m9LafQ4p_TAaKkae |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Сабақтың соңында оқушылардан кері байланыс алынады. Маған қиын болды Мен үйрендім Маған қызық болды - деген сұрақтарға өз пікірлерін жазады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














