Материалдар / Судың пайдасы. “Суыр сұңқар, су қайда?” ертегісі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Судың пайдасы. “Суыр сұңқар, су қайда?” ертегісі

Материал туралы қысқаша түсінік
Менің қысқа мерзімді жоспарымның тақырыбы: Судың пайдасы. “Суыр сұңқар, су қайда?” ертегісі. Менің қысқа мерзімді жоспарым тақырыпқа және сыныпқа сай жасалған. Ұстаздар және студенттер менің қысқа мерзімді жоспарымнан өте көп пайдалы мәліметтер алады деген ойдамын.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
30 Сәуір 2022
852
1 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

Шығыс Қазақстан облысы білім басқармасы

«М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» КМҚК







Бекітемін______________

Әдіскер: Табилтай С.

Келісемін_____________

Сынып жетекшісі: Шарипова М.Ж.






Сабақ жоспары










Тақырыбы: Судың пайдасы. Суыр сұңқар, су қайда?” ертегісі

Өтетін орны: «№23 ЖОББМ» КММ

Сыныбы: 3«Ә»

Мерзімі: 25.04.22

Тобы: 34

Машықкер: Салимова Айнұр

Бағасы: _____________















Семей 2022 жыл

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Судың пайдасы. Суыр сұңқар, су қайда?” ертегісі

___-сабақ.

Бөлім:

Су – тіршілік көзі

Педагогтің аты-жөні:

Салимова Айнұр Мейржанқызы

Күні:

25.04.22ж

Сыныбы: 3«Ә»

Қатысушылар саны: 23 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Судың пайдасы. Суыр сұңқар, су қайда?” ертегісі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

3.1.3.1-тыңдаған мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және сюжеттің даму желісі бойынша иллюстрациялар орналастыру, кесте толтыру;

3.2.2.1-мұғалім ұсынған тақырып негізінде өз ойын айту

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:

-оқушылар мәтінді оқып, түсінеді.

Көпшілік оқушылар үшін:

- тақырыпқа сай сұрақтарға жауап береді, жұмбақтар шешеді.

Кейбір оқушылар үшін:

- кейіпкерлерге хат жазып, пікірталасқа қатысады.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

6 мин

І. Ұйымдастыру

1. Амандасу, танысу, оқушыларды түгендеу.

2. Психологиялық ахуал

Бір, екі, үш

Сынып іші тып-тыныш

Жалқаулықты тастаймыз.

Сабақты біз бастаймыз.

3. Үй тапсырмасын тексеру: «Серпілген сауал» әдісі

· Бастау, бұлақ дегеніміз не?

· Райымбек батыр туралы не білесің?

· Райымбек батыр қандай?

· Райымбек батыр су көзі бар екенін неден аңғарды?

Бағалау: 1 балл

4. «Жұмбақ» әдісі:

1. Жылт-жылт еткен,
Жылғадан өткен. ( Су )
2. Отқа жанбас,
Суға батпас. ( Мұз )
3. Тырсылдап түседі,
Жер бетіне жетеді.
Жер бетіне жеткен соң,
Ғайып болып кетеді. (Бұршақ )
4. Мамықтай ұлпа,
Қанттай ақ.
Қыста жер бетін басады,
Жазда тауға қашады​ ( Қар )

Бағалау: 1 балл




















«Серпілген сауал» әдісі















«Жұмбақ» әдісі:

Сабақтың ортасы









5 мин

1-тапсырма: Суретпен жұмыс.«Ой қозғау» әдісі

Тақырыпты болжау.

-Бұл суреттен кімдерді көре аламыз?

-Суретті қалай атар едіңдер?

-Бұл жер саған ұнай ма? Неліктен?

Дескриптор:

-Сурет бойынша әңгімелей алады.

Бағалау: 1 балл


«Ой қозғау» әдісі



Суреттер

Слайд

7 мин

2-тапсырма: Оқулықпен жұмыс.

Тыңдалым. Оқылым. Суыр сұңқар, су қайда?” ертегісін оқы.

Дескриптор:

-Мәтінді түсініп оқиды.

Бағалау: 1 балл

Жұптық жұмыс, оқулық









6 мин

3-тапсырма: «Сұрақ-жауап» әдісі.

Айтылым.

-Мәтін неліктен «Суыр сұңқар, су қайда?» деп аталған?

-Басқаша қалай атауға болады?

-Ертегідегі оқиғадан өзіне қандай сабақ алдың?

Дескриптор:

- Сұрақтарға жауап бере алады.

Бағалау: 2 балл


«Сұрақ-жауап» әдісі.





2 мин

Сергіту сәті.

-Балалар ал енді біраз сергіп алайық! Ол үшін ссылка арқылы «Көңілді күн» өлеңін тындайық.

https://youtu.be/4Z5SAOiWSHU









5 мин

4-тапсырма: Жұптық жұмыс:

Өлең құрастыру (төрт жолды)

1.Ертегі кейіпкерлеріне арнап өлең құрастырады 2.Ұйқасын табуды үйренеді.


Дескриптор:

- мысалдан кейіпкерлерді табады

- мінезіне баға береді.

Бағалау: 2 балл

Оқулықпен жұмыс



Көрнекілік






Қорытынды

«Конверт» әдісі


- Музыкамен конвертті бір біріне беру арқылы, оқушылардың бүгінгі тақырыпты түсінгендерін білу.

Дескриптор

- Конверттегі сұрақтарға жауап беру.

Бағалау: 2 балл

Дәптермен жұмыс

Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

5 мин.


-Бүгінгі сабақтан алған әсеріңіз қандай?

Рефлексия «Ауа райы»

Үй тапсырмасы:

105 б, №6-тапсырма

Оқушылар стикерлерді жабыстыра отырып, сабақ ұнағанын немесе түсінгендерін айтады, қорытындылайды.

Белсенділіктерін 1-10 баллдық шкаламен бағалау.

Түрлі түсті стикерлер, көрнекілік



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!