|
Педагогтің аты-жөні |
Юнусова Асел Смагуловна Пәні: Жаратылыстану |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Су. Ол қандай екен? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.3.1 - судың физикалық қасиеттерін анықтау (дәмсіз, иіссіз, белгілі бір формасының болмауы, аққыштығы); 2.3.3.3 -судың табиғи көздерін анықтау 2.1.2.7 - эксперимент жүргізу және оның нәтижелерін кестеге түсіру |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Тәжірибе жасайды, судың физикалық қасиеттерін анықтайды. Судың табиғи көздерін анықтайды. Оқушылардың көпшілігі : Тәжірибенің қорытындысын шығарады. Нәтижесін кестеге түсіреді. Судың қасиеттерін ауызша сипаттайды. Кейбір оқушылар Шығармашылығын көрсетеді. Судың маңызын түсіндіреді. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Судың физикалық қасиеттерін ажыратады. Табиғи су көздерін анықтайды. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар судың қасиеттерін ауызша сипаттайды. Өз өлкесінің су қоймаларын атайды және сипаттайды. Пәндік лексика және терминология Қасиеттер, дәм, иіс, пішін, аққыштық, мөлдір,тазалық, өзен, көл, бұлақ, құдық,теңіз Диалог/жазу үшін пайдалы сөз тіркесстері Талқылауға арналған сұрақтар: Неліктен судың дәмі мен иісі болмайды? Неліктен судың тұрақты пішіні жоқ? Шүмектен аққан су қандай қасиетке мысал болады? Неліктен суды үнемдеу керек? |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Судың тазалығын сақтау және суды үнемдеу туралы әңгіме барысында жүзеге асады. |
|||||
|
Сабақтың барысы. |
|
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Қарлы кесек » әдісі Балалар бүгінгі сабаққа бір-біріне допты лақтыру арқылы жақсы тілектер айтады Өткен тақырыпты еске түсіру «Ашық микрофон» әдісі -Балалар өткен сабақта қандай тақырып өттік? -Ауаның қандай қасиеттерін білесіңдер? -Ауаны нелер ластайды? -Ауаны тазартудың ең тиімді жолы? Дескриптор; -Ауаның қасиеттерін біледі -Ауаның адам өміріне қажеттілігін түсінеді |
Психологиялық ахуал Оқушылар сұраққа жауап береді |
ҚБ: Мадақтау сөздер |
Доп Микрофон |
||
|
Ортасы |
«Кинометофора» әдісі -Балалар осы бейнероликте көргендерімізді бір сөзбен не деп атауға болады? -Иә ,су деп атаймыз -Су туралы не білесіңдер? Дескриптор; -судың түрлері туралы біледі -судың пайдасын түсінеді -Бүгінгі сабағымыздың мақсатына тоқталайық Бүгінгі білетініміз -Судың қасиеттері және табиғи су көздері «Тәжірибе әдісі»
Дескриптор: -Судың қасиеттерін біледі -Судың қасиеттеріне тәжірибе жасау арқылы түсінеді, кестеге түсіреді Ширату тапсырмасы.
Дескриптор : -судың буға айналатынын біледі -судың үш күйі болатынын түсінеді
Дескриптор: -табиғи су көздерін атайды -табиғи су көздерін сипаттайды
|
Бейнероликті тамашалап, өз ой –пікірлерін білдіреді
Балалар кестені толтырады Оқушылар судың буға айналу үдерісіне көздерін жеткізеді |
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. ҚБ: От шашу ҚБ «Смайликтер» |
Су туралы бейнеролик Тәжірибеге қажетті заттар Өсімдікке тамған су тамшылары |
||
|
Соңы |
«Ойлан, Жұптас, Пікірлес» Оқушыларға қандай да болмасын сұрақ, тапсырма берілгенен кейін оларды тыңғылықты орындауға бағытталған интербелсенді тәсіл. Тақтада сұрақ/тапсырма жазылғаннан кейін әрбір оқушы жекеше өз ойлары мен пікірін берілген уақыт ішінде (2-3 минут) қағазға түсіреді. Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын 3-4 минут талқылайды, пікірлеседі. Мұғалімнің екі-үш жұпқа өз пікірлерін бүкіл сыныпқа жариялауын сұрауына болады. |
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. |
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
Топтық тапсырмалар. |
||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс «Менің сөзім». Рефлексия «Су тамшылары» |
Балалар өздері бүгінгі сабақта не білгендерін өз сөздерімен айтып шығады Балалар су тамшыларына бүгінгі сабақта білгендері туралы жазады |
«Менің сөзім» |
Кері байланыс |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Судың қасиеті
Судың қасиеті
|
Педагогтің аты-жөні |
Юнусова Асел Смагуловна Пәні: Жаратылыстану |
|||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Су. Ол қандай екен? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.3.3.1 - судың физикалық қасиеттерін анықтау (дәмсіз, иіссіз, белгілі бір формасының болмауы, аққыштығы); 2.3.3.3 -судың табиғи көздерін анықтау 2.1.2.7 - эксперимент жүргізу және оның нәтижелерін кестеге түсіру |
|||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Тәжірибе жасайды, судың физикалық қасиеттерін анықтайды. Судың табиғи көздерін анықтайды. Оқушылардың көпшілігі : Тәжірибенің қорытындысын шығарады. Нәтижесін кестеге түсіреді. Судың қасиеттерін ауызша сипаттайды. Кейбір оқушылар Шығармашылығын көрсетеді. Судың маңызын түсіндіреді. |
|||||
|
Бағалау критерийі |
Судың физикалық қасиеттерін ажыратады. Табиғи су көздерін анықтайды. |
|||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар судың қасиеттерін ауызша сипаттайды. Өз өлкесінің су қоймаларын атайды және сипаттайды. Пәндік лексика және терминология Қасиеттер, дәм, иіс, пішін, аққыштық, мөлдір,тазалық, өзен, көл, бұлақ, құдық,теңіз Диалог/жазу үшін пайдалы сөз тіркесстері Талқылауға арналған сұрақтар: Неліктен судың дәмі мен иісі болмайды? Неліктен судың тұрақты пішіні жоқ? Шүмектен аққан су қандай қасиетке мысал болады? Неліктен суды үнемдеу керек? |
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Судың тазалығын сақтау және суды үнемдеу туралы әңгіме барысында жүзеге асады. |
|||||
|
Сабақтың барысы. |
|
|||||
|
|
|
|||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Қарлы кесек » әдісі Балалар бүгінгі сабаққа бір-біріне допты лақтыру арқылы жақсы тілектер айтады Өткен тақырыпты еске түсіру «Ашық микрофон» әдісі -Балалар өткен сабақта қандай тақырып өттік? -Ауаның қандай қасиеттерін білесіңдер? -Ауаны нелер ластайды? -Ауаны тазартудың ең тиімді жолы? Дескриптор; -Ауаның қасиеттерін біледі -Ауаның адам өміріне қажеттілігін түсінеді |
Психологиялық ахуал Оқушылар сұраққа жауап береді |
ҚБ: Мадақтау сөздер |
Доп Микрофон |
||
|
Ортасы |
«Кинометофора» әдісі -Балалар осы бейнероликте көргендерімізді бір сөзбен не деп атауға болады? -Иә ,су деп атаймыз -Су туралы не білесіңдер? Дескриптор; -судың түрлері туралы біледі -судың пайдасын түсінеді -Бүгінгі сабағымыздың мақсатына тоқталайық Бүгінгі білетініміз -Судың қасиеттері және табиғи су көздері «Тәжірибе әдісі»
Дескриптор: -Судың қасиеттерін біледі -Судың қасиеттеріне тәжірибе жасау арқылы түсінеді, кестеге түсіреді Ширату тапсырмасы.
Дескриптор : -судың буға айналатынын біледі -судың үш күйі болатынын түсінеді
Дескриптор: -табиғи су көздерін атайды -табиғи су көздерін сипаттайды
|
Бейнероликті тамашалап, өз ой –пікірлерін білдіреді
Балалар кестені толтырады Оқушылар судың буға айналу үдерісіне көздерін жеткізеді |
ҚБ: Бас бармақ арқылы бір-бірін бағалау. ҚБ: От шашу ҚБ «Смайликтер» |
Су туралы бейнеролик Тәжірибеге қажетті заттар Өсімдікке тамған су тамшылары |
||
|
Соңы |
«Ойлан, Жұптас, Пікірлес» Оқушыларға қандай да болмасын сұрақ, тапсырма берілгенен кейін оларды тыңғылықты орындауға бағытталған интербелсенді тәсіл. Тақтада сұрақ/тапсырма жазылғаннан кейін әрбір оқушы жекеше өз ойлары мен пікірін берілген уақыт ішінде (2-3 минут) қағазға түсіреді. Содан кейін оқушы жұбымен жазғанын 3-4 минут талқылайды, пікірлеседі. Мұғалімнің екі-үш жұпқа өз пікірлерін бүкіл сыныпқа жариялауын сұрауына болады. |
Оқулықтағы қосымша тапсырмалар. |
ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау.
|
Топтық тапсырмалар. |
||
|
Кері байланыс |
Кері байланыс «Менің сөзім». Рефлексия «Су тамшылары» |
Балалар өздері бүгінгі сабақта не білгендерін өз сөздерімен айтып шығады Балалар су тамшыларына бүгінгі сабақта білгендері туралы жазады |
«Менің сөзім» |
Кері байланыс |
||
шағым қалдыра аласыз

















