Бекітемін
|
Білім беру ұйымының атауы |
Елек орта мектебі |
||||||||||||||||||
|
Пәні: |
қазақ әдебиеті |
||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3-бөлім: Мен балаң жарық күнде сәуле қуған... |
||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бухарбаева Мариямгуль Кырыкбаевна |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
14.01.2025 |
||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Мен – балаң жарық күнде сәуле қуған» |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.1.2.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру; 6.3.2.1 кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру; |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіреді. Кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс Үй тапсырмасы Бағалау |
Сәлемдесу. Класты түгендеу. І.Қызығушылықты ояту Талапты ерге .................. (нұр жауар) Ер елі үшін ............... (туады), Елі үшін ............ (өледі) Ер талабы ертеңді ................... (меңзер) Ел үмітін ер ................. (ақтар), Ер атағын ел ................. (сақтар) Оқушылар мақалды толықтырып, оларды өлең мазмұнымен байланыстырады. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады, талқылайды. Мен қазақ, қазақпын деп мақтанамын, Ұранға «Алаш» деген атты аламын. Сүйгенім – қазақ өмірі, өзім – қазақ, Мен неге қазақтықтан сақтанамын! Үй жұмысын сұрау. Мағынаны тану Сөздік жұмыс. Өлең жолдарындағы берілген тіркестерді мағынасы сай сөздермен сәйестендіру тапсырмасы беріледі.
Мұғалім терминдердің мағынасымен таныстыра келіп, сатылай кешенді талдау негізіне сүйене отырып, өлең құрылысына талдау ретін көрсетеді:
7-тапсырманы орындау. Өлеңге әдеби талдау жасау
9-тапсырма, 57-бет
Сабақта белсенділік көрсеткен оқушыларды бағалау |
Сәлемдеседі
Дескриптор
-кешенді талдау жасайды; -өлең құрылысы-на талдайды; - әдеби талдау жасайды; |
Мұғалімнің мадақтауы
Жарайсың! Керемет! Жақсы!
Дескриптор бойынша бағалау
Бірін-бірі бағалау
|
Оқулық
Слайд
Интер. тақта
|
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шығамын тірі болсам, адам болып
Шығамын тірі болсам, адам болып
Бекітемін
|
Білім беру ұйымының атауы |
Елек орта мектебі |
||||||||||||||||||
|
Пәні: |
қазақ әдебиеті |
||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3-бөлім: Мен балаң жарық күнде сәуле қуған... |
||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бухарбаева Мариямгуль Кырыкбаевна |
||||||||||||||||||
|
Күні: |
14.01.2025 |
||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Мен – балаң жарық күнде сәуле қуған» |
||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.1.2.1 әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіру; 6.3.2.1 кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру; |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығармада көтерілген әлеуметтік-қоғамдық мәселені идеясы арқылы түсіндіреді. Кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді. |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс Үй тапсырмасы Бағалау |
Сәлемдесу. Класты түгендеу. І.Қызығушылықты ояту Талапты ерге .................. (нұр жауар) Ер елі үшін ............... (туады), Елі үшін ............ (өледі) Ер талабы ертеңді ................... (меңзер) Ел үмітін ер ................. (ақтар), Ер атағын ел ................. (сақтар) Оқушылар мақалды толықтырып, оларды өлең мазмұнымен байланыстырады. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады, талқылайды. Мен қазақ, қазақпын деп мақтанамын, Ұранға «Алаш» деген атты аламын. Сүйгенім – қазақ өмірі, өзім – қазақ, Мен неге қазақтықтан сақтанамын! Үй жұмысын сұрау. Мағынаны тану Сөздік жұмыс. Өлең жолдарындағы берілген тіркестерді мағынасы сай сөздермен сәйестендіру тапсырмасы беріледі.
Мұғалім терминдердің мағынасымен таныстыра келіп, сатылай кешенді талдау негізіне сүйене отырып, өлең құрылысына талдау ретін көрсетеді:
7-тапсырманы орындау. Өлеңге әдеби талдау жасау
9-тапсырма, 57-бет
Сабақта белсенділік көрсеткен оқушыларды бағалау |
Сәлемдеседі
Дескриптор
-кешенді талдау жасайды; -өлең құрылысы-на талдайды; - әдеби талдау жасайды; |
Мұғалімнің мадақтауы
Жарайсың! Керемет! Жақсы!
Дескриптор бойынша бағалау
Бірін-бірі бағалау
|
Оқулық
Слайд
Интер. тақта
|
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














