Бекітемін____________________
Қысқамерзімді жоспар
|
Күні: 18.11.2024ж |
Сынып: 10 ҚГБ |
||||||||||
|
Бөлім: Прозадағы көркем ой |
|||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Курманова З.У |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шығарма кейіпкерлеріне жалпы шолу. Ақбілек образы |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; 10.2.1.1 әдеби шығарманың композициясын уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Ақбілек» романындағы кейіпкерлер жүйесін талдау; «Ақбілек» романындағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау, композициясын уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау; |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Жағымды психологиялық ахуал. «Көңілді қалпақ» Музыка әуені тоқтағанша оқушылар шеңбер бойымен қалпақты бір-бірінің басына кигізеді.Әуен тоқтағанда қалпақ кімнің басында қалып қойса,сол оқушы роман мазмұны бойынша өзіне ұнаған үзіндісін айтады. « Әлеуметтік төңкерістер Қазақ қызының тағдыры Байланыс тізбегі». Тірек сөздер арқылы шығарма идеясын анықтайды..
Әйел теңсіздігі Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. |
Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару. Оқушылар Тірек сөздер арқылы шығарма идеясын анықтайды.. «Байланыс тізбегі» әдісімен төмендегі сызбадағы байланысты ашып түсіндіріңдер. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
10-сынып қазақ әдебиеті |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану 1-тапсырма. Әр кейіпкердің монологінен образды ашатын ойларды теріп жазып, кейіпкерлер жүйесін жинақтап, тура және жанама мінездеулерді жіктеп жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. Шығарманың басты кейіпкері Ақбілек кім? «Кластер» әдісімен басты кейіпкерге талдау жүргізеді.
Ақбілек
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Жүсіпбек Аймауытұлы «Ақбілек» романын талдау. Жеке жұмыс. «Үш түрлі күнделік» әдісі
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар • Әр кейіпкердің монологінен образды ашатын ойларды теріп жазады; кейіпкерлер жүйесін жинақтайды; тура және жанама мінездеулерді жіктеп жазады.
Кейіпкердің бейнесін ашу тәсіліне (әрқайсысына) сәйкес мәтіннен кемінде 5 аргумент келтірді; ақпаратты салыстыра отырып, өзіндік қорытынды жасай алды; автордың идеясын көрсетудегі кейіпкердің рөліне баға берді.
Шығарманың тарихи қоғамдық негізін табады; Кейіпкер портретін суреттейді; Шығарманың эстетикалық-әсершілдік мәнін табады. Ойын қорытындылай ды.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Жүсіпбек Аймауытұлы «Ақбілек» романы
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байлыныс. «Төрт сөйлем» стратегиясы
1.Пікір 2.Дәлел 3.Мысал 4.Қорытынды ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен бағалайды. |
Оқушылар «Төрт сөйлем» стратегиясы арқылы сабақты қорытындылай ды.
|
ҚБ
|
|
|||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс. Сабақта не қиын болды? Не оңай болды? Оқушылар стикерге пікір жазып қалдырады. Мен үшін маңызды бір ақпарат... Қиындық тудырған тапсырма не сұрақ... Мен үйрендім не білдім... |
|
|||||||||
|
Үйге тапсырма: |
«Шығармадағы автор бейнесі» жазба жұмысы. |
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шығарма кейіпкерлеріне жалпы шолу. Ақбілек образы
Шығарма кейіпкерлеріне жалпы шолу. Ақбілек образы
Бекітемін____________________
Қысқамерзімді жоспар
|
Күні: 18.11.2024ж |
Сынып: 10 ҚГБ |
||||||||||
|
Бөлім: Прозадағы көркем ой |
|||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Курманова З.У |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шығарма кейіпкерлеріне жалпы шолу. Ақбілек образы |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; 10.2.1.1 әдеби шығарманың композициясын уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау; |
||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Ақбілек» романындағы кейіпкерлер жүйесін талдау; «Ақбілек» романындағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау, композициясын уақыт пен кеңістік тұрғысынан талдау; |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Жағымды психологиялық ахуал. «Көңілді қалпақ» Музыка әуені тоқтағанша оқушылар шеңбер бойымен қалпақты бір-бірінің басына кигізеді.Әуен тоқтағанда қалпақ кімнің басында қалып қойса,сол оқушы роман мазмұны бойынша өзіне ұнаған үзіндісін айтады. « Әлеуметтік төңкерістер Қазақ қызының тағдыры Байланыс тізбегі». Тірек сөздер арқылы шығарма идеясын анықтайды..
Әйел теңсіздігі Оқушылар сабақтың мақсаты айқандап, бағалау критерийлері, күтілетін нәтиже түсіндіріледі. |
Оқушылармен амандасу. Назарын сабаққа аудару. Оқушылар Тірек сөздер арқылы шығарма идеясын анықтайды.. «Байланыс тізбегі» әдісімен төмендегі сызбадағы байланысты ашып түсіндіріңдер. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
10-сынып қазақ әдебиеті |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану 1-тапсырма. Әр кейіпкердің монологінен образды ашатын ойларды теріп жазып, кейіпкерлер жүйесін жинақтап, тура және жанама мінездеулерді жіктеп жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Тапсырма. Шығарманың басты кейіпкері Ақбілек кім? «Кластер» әдісімен басты кейіпкерге талдау жүргізеді.
Ақбілек
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Жүсіпбек Аймауытұлы «Ақбілек» романын талдау. Жеке жұмыс. «Үш түрлі күнделік» әдісі
Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар • Әр кейіпкердің монологінен образды ашатын ойларды теріп жазады; кейіпкерлер жүйесін жинақтайды; тура және жанама мінездеулерді жіктеп жазады.
Кейіпкердің бейнесін ашу тәсіліне (әрқайсысына) сәйкес мәтіннен кемінде 5 аргумент келтірді; ақпаратты салыстыра отырып, өзіндік қорытынды жасай алды; автордың идеясын көрсетудегі кейіпкердің рөліне баға берді.
Шығарманың тарихи қоғамдық негізін табады; Кейіпкер портретін суреттейді; Шығарманың эстетикалық-әсершілдік мәнін табады. Ойын қорытындылай ды.
|
ҚБ
ҚБ
ҚБ
|
Жүсіпбек Аймауытұлы «Ақбілек» романы
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байлыныс. «Төрт сөйлем» стратегиясы
1.Пікір 2.Дәлел 3.Мысал 4.Қорытынды ҚБ. «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен бағалайды. |
Оқушылар «Төрт сөйлем» стратегиясы арқылы сабақты қорытындылай ды.
|
ҚБ
|
|
|||||||
|
Рефлексия
|
Кері байланыс. Сабақта не қиын болды? Не оңай болды? Оқушылар стикерге пікір жазып қалдырады. Мен үшін маңызды бір ақпарат... Қиындық тудырған тапсырма не сұрақ... Мен үйрендім не білдім... |
|
|||||||||
|
Үйге тапсырма: |
«Шығармадағы автор бейнесі» жазба жұмысы. |
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз
















