Шығармашылық жоба бойынша жұмыстар жасату

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Шығармашылық жоба бойынша жұмыстар жасату

Материал туралы қысқаша түсінік
Шығармашылық жоба бойынша жұмыстар жасату
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ жоспары

Сабақ: шығармашылық жоба

Мектеп:


Күні:

Мұғалімнің есімі:


Сынып: 7 «В» сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Шығармашылық жоба бойынша жұмыстар жасату




Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:


Шығармашылық жоба туралы білгендерін ортаға салады.


Оқушылардың басым бөлігі:


Қандай ақпарат көздерінен ізденулері керектігін анықтайды.


Кейбір оқушылар:


Шығармашылық жобаға қандай жұмыстар таңдау керектігі жайлы мағлұматтар алады.







Тілдік мақсат:

Оқушылар: шығармашылық жобаға мысалдар келтіріп және таңдай алады.


Негізгі сөздер мен тіркестер:


Жоба, үлгі, шығармашылық, идея, іденіс, таңдау, қабылдау, жасау.


Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


Талқылауға арналған тармақтар:


Жоба дегеніміз- түрлі мәселелерді шешудің тәсілі. Ол шешімді дұрыс таңдауға және ең жақсы нәтижеге жетуге көмектеседі.


Жазылым бойынша ұсыныстар:




Алдыңғы оқу

Ілмек бізбен тоқу кезінде қолданылатын шартты белгілер


Жоспар



Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)


Ресурстар















Басталуы 0-15 минут

Жағымды ахуал

Плакатта көрсетілген сын есімдердің тұсына өзіңе тең келетін сын есімнің жанына өз есімдерін жапсырады.


Топқа бөлу

Мына мозайкаларды құрастыру арқылы топқа бөлінеміз. Суретке байланысты жұмбақ жасырамын. Жауабын кім бірінші табады, сол топ басшысы болып есептеледі.

1-жұмбақ. Сылқ-сылқ күледі,

Аяғы жоқ жүреді. (су)

2-жұмбақ. Қыста тонын тастайды,

Көктемде киіні бастайды. (ағаш)

3-жұмбақ. Қызыл-жасыл кілем болып,

Айнала жатыр жайқала (гүл)

Әдемі

Ақылды

Білімді

Шебер


Мозайка түрінде қиылған суреттер


Қызығушылықты ояту

Сөз жұмбақ шешу


1









2









3



















4

















10

5











6

7
















8





9







Прямая соединительная линия 6


















11








12



















13
































15













16












  1. Ер адамның ұлттық сырт киімі

  2. Ұзындығы көлденең өлшемінен бірнеше есе артатын жіңішке иілгіш мықты жіп?

  3. Күйген қағаз иісті, тегіс, мықты, қатты мата түрі?

  4. Кесу, қырқу, қию құралы

  5. Сумоншақтың екінші атауы?

6. Велюр, шыт, парша, драп... бұл не?

7. Қиып алып жапсыру әдісі

8. Хош иісті, өзіне тән дәмі бар, сергітетін сусын?

9. Ағартылған немесе боялған матаға сурет түсіру?

10. Иық бұйымы?

11. Ұлттық сусын?

12. Өте бағалы тамақ өнімі?

13. Бұйымның жаңа үлгісін жасау?

14. Ыстық сусын

15. Мата бетіне сурет салу өнері?

16. Ас әзірленегде киім былғанбас үшін нені пайдаланасыз

Сөз жұмбақ жауабы:


1

Ш

а

п

а

н







2

т

а

л

ш

Ы

қ










3

з

ы

Ғ

ы

р




4

қ

А

й

ш

ы




5

б

и

с

е

Р




6

7

8

М

а

т

а







9


А

п

п

л

и

к

а

ц

и

я

Ш

а

й




б

а

с

т

Ы

р

у

к

а

м

з

о

Л



11

қ

ы

м

Ы

з



12

б

а

л

ы

Қ



















14

1

Ж

о

б

а

л

а

у





к

О

ф

е








15

Б

а

т

и

к






1 6

а

л

ж

А

п

қ

ы

ш













Әр топқа А4 форматында сызылған крассворд


















Слайдта көрсетілген сұрақтар










Жауап парағы











































Ортасы

16-30 минут


Мағынаны тану

Жоба дегеніміз – бұл мұғалімнің жетекшілігімен орындалатын қорытынды шығармашылық жұмыс. Жоба жеке бөліктерден, мысалы, суреттерден, қандай да бір бұйымды немесе технологиялық процесті жасауға арналған сызбалардан, сондай-ақ зерттеу нәтижесінен, бұйымды жетілдіру элементтерінен, экономикалық есептен т.б. тұрады.

Жоба бір немесе бірнеше оқушы бірігіп орындауға болады. Жобаны орындау барысын бірнеше сатыға бөлуге болады.

І. Ұйымдастырылған дайындық сатысы

  1. Туындаған мәселені және қажеттілікті негіздеу

  2. Модельін, құрал-саймандарды, айлабұйымдарды таңдау.

  3. Материал таңдау

ІІ. Технологиялық саты

  1. Дайындауға кететін шығындар есебі.

  2. Бұйымның технологиялық орындалу реті.

  3. Дайын бұйым белгілері.

ІІІ. Соңғы қорытынды саты

1. Жобаны қорғау

2. Сапасына қарай бағалау


Постер қорғау

Жоба туралы не түсіндік?

Жобаның маңызы неде?

Жобамен жұмыс жасау қаншалықты оңай немесе қиын?

2 жұлдыз 1 тілек әдісі бойынша постерді бағалау


Миға шабуыл

Сиқырлы сөздерді тап. Сөздерді табу арқылы жоба тақырыптарымен танысады

к б е р с т д ш ә б

в и с к е е е і л ы

и л л и н г к у п л

м о н ш а қ л е а ғ

л е н с ы к і м ж а

о ю т а р м а қ ы р

Жауабы:

к б е р с т д ш ә б

в и с к е е е і л ы

и л л и н г к у п л

м о н ш а қ л е а ғ

л е н с ы к і м ж а

о ю т а р м а қ ы р

Сергіту сәті «Сиқырлы жұмыртқа»

Әр оқушы жұмыртқа бейнесінде берілген формаларға жаңа зат пайда болатындай етіп аяқтап сурет салады.





Жоба тура мәліметтер жазылған парақшалар

















А3 форматты қағаз, фломастерлер стикерлер






Сиқырлы сөздер жазылған қағаздар фломастер немесе маркерлер



А4 форматты қағаз








Аяқталуы

31-40минут












«Еркін микрафон» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.

Бір-біріне сұрақ қою арқылы өз ой-пікірлерін білдіреді



Бағалау парағы


бағалау

Сөз жұмбақ шешу

Сиқырлы сөдер

Постер қорғау

Белсенд-ілігі

Жалпы саны

1-топ

01 2 3 4 5

01 2 3 4 5

01 2 3 45

012 34 5



Бағалау шкаласы


0-5

Үздік модель!

6-10

Тамаша модель!

11-15

Өте жақсы модель!

16-20

Таңғажайып модель


Рефлексия «Қайық»

  • Егер саған сабақ ұнаса, сен барлық тапсырмаларды дұрыс орындап шықсаң, жалаушаны жасыл түске боя.

  • Егер саған сабақ қиын болса, сен дұрыс шешім таба алмасаң, жалаушаны сары түске боя.

  • Егер саған сабақ қиын болып және мұғалімнің көмегі қажет десең, жалаушаны қызыл түске боя.

Месяц 1 Прямая соединительная линия 1 Прямая соединительная линия 2 Прямая соединительная линия 3

Прямая соединительная линия 4

Прямая соединительная линия 5




Прямоугольник с двумя вырезанными соседними углами 1




микрафон




Бағалау парақшасы











Қайық суреттері


Қосымша ақпарат


Саралау –сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау- оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс




Рефлекция

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді?


Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?


Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

мен өз жоспарыма қандай түзетулер

енгіздім және

неліктен?




Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз




Қорытынды бағамдау


Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.


2.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз

1.


2.


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
12.10.2018
510
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі