Мектеп: №1 мектеп-гимназия
|
Сабақ тақырыбы: Шығармашылық
жұмыстарды орындау, Қол сөмкесін
жасау
|
Күні:
|
Мұғалімнің есімі : Орманова
Ақбаян
|
Сынып
8
|
Қатысқандар
саны
|
Қатыспағандар саны
|
Сабаққа негізделген оқу
мақсаты
|
8.2.1.1-Күрделі шығармашылық идеялары мен сезімдерін
білдіру үшін өз бетінше өнердің көркем құралдарын анықтау, таңдау
және қолдану
8.1.6.4-Шығармашылық жұмыстар жасау үшін әр түрлі
технологиялар мен өнер материалдарын өз бетінше анықтау, таңдау
және біріктіру
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: барлық оқушылар
қауіпсіздік
ережесін сақтай алады
Оқушылардың басым бөлігі: шығармашылық
жобаларды
тиімді пайдаланады, нобайлар
жасайды
Кейбір оқушылар: жұмыс барысында түрлі
материалдарды
қолданып,шығынын
есептеп, материалдардан көркем бұйымдар
жасайды
|
Бағалау
критерийлері:
(жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін
нәтиже)
|
-Бұйымның нобайын жасайды
-Көп функциялы, жаңа дизайнда заманауи бұйым
жасайды
-Түрлі материалдармен,
сумоншақтармен безендіреді
|
Тілдік
мақсаттар
|
Тілдік дағдылар:
Дизайн, эскиз
|
Терминология: сөмке,
қол сөмке, джинсы, үнемдеу,
|
Сөз тіркестері: Егерде осылай болса
ше?...
Өнімді осы нұсқада жасасам
ше?...
Қанша метериал
кетеді?...
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, өмір бойы білім
алу
құрмет, ынтымақтастық,
ашықтық,
жалпыға бірдей еңбек қоғамы, инновацияға
негізделген
экономикалық өсу
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Геометрия, физика,
тарих, география
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Жаңа сабақ түсіндіру мақсатында, призентациялар
көрсетілу
үшін
қолданылады
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы
білім
|
Бұйымдарға нобайлар
дайындау
|
Жоспар
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар . Оқушылармен
сәлемдесу,
Шаттық шеңбері* жақсы
көңіл күймен жақсы тілектер айтады
|
Ресурстар
|
Басталуы
|
Ой қозғау, жаңа сабаққа ену
мақсатында
жұмбақтар жасырады.
Жұмбақ: Көрмедім еш үйіңді
Қолданбас бұл бұйымды,
Қонымды етер киімді жауабы
Үтік
Оқу,білім аспабы,
Қоймасының бас қабы,
бөлмесіде бірнешеу.
Тиегі бар ашпалы, Жауабы:
Сөмке
Демек біздің бүгінгі сабағымызда сөмкелер тігіп
үйренеміз.Өткен сабақта жасаған нобайларымызды іске
асырамыз.
І топ- Ісмер, ІІ топ-Шебер
Оқу -білім азығы, Білім –өмір қазығы демекші
тест
тапсырмалары арқылы өткен сабақты
пысықтаймыз,
І.Шағын зерттеу; Дәстүрді, тарихты,
үрдісті айқындау
әңгіме: Джинсы материалының
шығу тарихы. Призентация
көрсетіледі
Джинсы материалы суыққа төзімді, жұмысшыларға
арналған
киім ретінде пайдаланылды. Қазіргі таңда джинсы
материалының
табиғи мақтадан, және жасанды материалдардан жасалған
түрлері бар.
ІІ. Ойластыру жұлдызшалары .
материалға
пішімдерімен
нобайларын орналастыру
-Қандай құрал-жабдықтар
қажет?
-Өнім қандай трде болады? Дәстүрді және жаңаша сәнді сақтай
ала ма?
-Арналған өнімнің дизайны қандай
болады?
-Шығынды болмас үшін құнын есептеу
керек
|
Түрлі материалдар
Құрал-жабдықтар
Безендіруге арналған
сумоншақтар
призентация
|
Ортасы
|
ІІІ.Идеяларды іске
асыру.
Тапсырма: Қолданыстан шыққан
джинсы материалынан сөмкелер жасау,
Оқушылар джинсы матадан 50*25*25 см мөлшерінен артық
болмайтын
бұйымын пішеді,тігеді, безендіреді
Тиімді
нүсқаны таңдау
-Технологиялық жобаларды іске
асыру,
-Жұмыс орнын дайындау
-Экономикалық және экологиялық
негіз
-Сапалық бақылау
-Технологиялық операцияларды
орындау
-Коррекция
-Бақылау, сынау
-Безендіру
-Жобаны қорғау
|
Репродукциялар
|
Аяқталуы
|
Жобаны қорғау, 3-4 минутта таныстырылымдар
жүргізеді
Топта, Бірін –бірі бағалайды. Басбармақпен бағалайды.
Аукцион йымдастырады.
Кері байланыс.Стикерге ұсыныс-пікір жазып, ағашқа
жапсырады
|
|
Қосымша ақпарат
|
Саралау - Сіз қосымша көмек
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай
міндет қоюды жоспарлайсыз?
|
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай
жоспарлайыз?
|
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақтың оқу мақсаты шынайы
ма?
Бүгін оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды?
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды
ма?
Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім
бе?
Мен өз жоспарыма қандай
түзетулер енгіздім және неліктен?
|
|
Қорытынды
бағамдау
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да
ескеріңіз)?
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды
да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың
жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды
жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу
керек?
1.
2.
|