Материалдар / Шығармашылық жұмысты орындау
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Шығармашылық жұмысты орындау

Материал туралы қысқаша түсінік
• Қазақ халқының және басқа елдердің суретшілерінің сәндік-қолданбалы өнеріне қызығушылық таныту • Дайындалған нобай бойынша түрлі әдістермен, практикалық жұмысты орындау • Жұмысты аяқтау және орындалу кезеңнің өзара бағалауын жүргізу
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Қырқүйек 2021
367
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді бөлім жоспары:

1 бөлім. Сәндік қолданбалы өнер

Мектеп:




Күні:

Мұғалімнің АЖТ:


Сынып: 8

Қатысушылар саны:

қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Практикалық сабақ

Шығармашылық жұмысты орындау



Сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемелер)

8.2.1.1 - Күрделі шығармашылық идеялар мен сезімдерді жеткізу үшін айқындаушы құралдарды таңдау және пайдалану;

8.2.3.3- Шығармашылық жұмыс жасау барысында қазақтың ұлттық мәдениетінің элементтерін пайдалану;

8.2.6.1-Материалдар мен құралдарды қолдануда қауіпсіздік техникасын сақтау, оның маңыздылығын түсіну;


Сабақ мақсаттары

  • Қазақ халқының және басқа елдердің суретшілерінің сәндік-қолданбалы өнеріне қызығушылық таныту

  • Дайындалған нобай бойынша түрлі әдістермен, практикалық жұмысты орындау

  • Жұмысты аяқтау және орындалу кезеңнің өзара бағалауын жүргізу



Бағалау критерийлері

Білу

  1. Осы әдістермен жұмыс істейтін заманауи шеберлердің жұмыстарын біледі

  2. Практикалық жұмыстың орындалу кезеңдерін біледі


Түсіну

  1. Суретшілердің шығармаларындағы ұлттық контекстті түсінеді

Қолдану

  1. Практикалық жұмыстарды орындау кезінде теориялық білімдерді қолданады

Анализ

  1. Сыныптастар жұмысының арасындағы өзара айырмашылықты анықтайды

Бағалау

  1. Көрме жұмысының кезінде басқалардың практикалық жұмысын талдап орындайды.


Тілдік мақсаттары


Оқушылар терминологияны қолдана алады. Оқушылар өз жұмысын толықтыруға және басқа оқушылардың жұмысын жақсарту бойынша ұсыныс бере алады.

Оқушылар талдау жасайды және қорытынды шығара алады.

Пәнге қатысты сөздік және терминология:

Жүнді илеу – құрғақ, дымқыл илеу, ши тоқу әдісі

Диалогтар мен жазба жұмысы үшін пайдалы тіркестер:

  1. Дымқыл илеу әдісі қолданылуы ................................. мүмкін

  2. Тоқыма, илеуге……………………………….. ыңғайлы

  3. Мен өз шығармашылық жұмысым үшін қазақ мәдениетінің элементтерін .................................................... қолдандым


Құндылықтарды дамыту




  1. Оқыту:

Анықталған шеберлердің жұмысындағы ұлттық көркемдік дәстүрлердің өзара байланысын зерттеу.

  1. Құрмет:

Әр түрлі елдердің мәдениетіне толеранттылық таныту және ұлттық мәдениетке құрметпен қарау.

  1. Ынтымақтастық:

Жұпта және топта жұмыс істеу кезінде өзара сыйластықты қалыптастыру.

Пәнаралық байланыс

Сабақта түрлі елдердің мәдениетін және Әлемдік тарих пен Қазақстан тарихының байланысын қарастыру.

Қолдану дағдылары

АКТ

Тақырыпқа қатысты жұмыстың орындалу кезеңдерін көрсететін бейнебаян қарау.

Алдын ала істеуі

Жұмыстың нобайын жасау.

Материалдар мен құралдарды дайындау.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин.















Тәжірбиелік жұмысты орындау

30 минут
























Мұғалім: Сабақтың басында оқушылардың назарын аударту

- сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтайтын және жобалық жұмыстарды бағалау критерийлерін ұсыну.

Еске түсірейік қандай суретші жүнді сәндеп илеу тәсілінде жұмыс істеген

Оқушы сұраққа жауап береді.

Сіздер нобай әзірледіңдер, тәжірбиелік жұмысты орындау тәсілін таптыңдар және жұмыстың алғашқы кезеңін орындадыңдар.

Енді әзірленген нобайға сүйеніп, тәжірбиелік жұмысты өзіңіз таңдаған әдіс-тәсіл бойынша жұмысты жалғастырасыңдар.

  1. Дымқыл илеу –палантин немесе шарф

  2. Ши тәсіліндегі панно

Сабақта оқу құралын тексеру

Практикалық жұмысты таңдау тәсіліне байланысты тапсырма қағаздары ұсынылады.

Мұғалім келесі іс-әрекетті түсіндіреді:

Дымқыл илеу әдісі

3 кезең

Сабын ерітіндісін дайындау. Мұны істеу үшін сабынды жылы сумен ерітіп (қолдың терісіне зиян келтірмейтін, ылғалды илеуге арналған арнайы сабын ерітіндісі болады, басқа да ерітінділерді қолдану, балаларға арналған, сұйық сабын немесе ыдыс жууға арналған жуғыш затты қолдануға болады) — қолда бар сабын ерітіндісін қолданамыз. Жасаған дайындамамызды дымқылдап, бетіне тор немесе көпіршікті жабынмен жабамыз.

4 кезең

Дайындаманы жабынмен бірге бамбук майлыққа салып, тығыздап ораймыз. Артық суды шығару үшін ораманың сыртынан сүлгімен қаптап, жүз рет әрлі-берлі илейміз. Кейін ашып, 90 градусқа айналдырып, орама жасаймыз.

5 кезең

Дайын өнімді жылы сумен жуып, құрғатамыз. Сықпаймыз, суды шығару үшін тек жеңіл ғана қысамыз.

- показать поэтапность выполнения работы в технике ши

Оқушы, әзірленген нобайға сәйкес, қажетті түстерді тауып, ши тоқуды жалғастырады.

Мұғалім жұмыс барысын қадағалап отырады және тиісті көмек береді.

Тұсаукесер


Бейнебаян

https://www.youtube.com/watch?v=2tNhAhdp7Zo




Дидактикалық материалды осы кезеңмен практикалық жұмыстарды орындау тәсілі.

1,2 Қосымша





Сабақтың соңы

5 мин.

Жұмыстарды аяқтағаннан кейін жұмысты мольбертке орналастырамыз, талқылап және өзара бағалау жасаймыз.

Сабақтың соңында оқушыларға рефлексия:

- сізге осы техникамен жұмыс істеген ұнады ма?

- нені үйрендім, нені білдім

- не түсініксіз қалды

- немен жұмыс істеу керек

Сабақты қорытындылау.

Сіз екі сабақ барысында тәжірибелік жұмыстың негізгі бөлігін аяқтадыңыз, тек келесі сабақта жұмыстың егжей-тегжей аяқтап безендіреміз.














Дифференция - Сізге қандай қолдау көрсетуді қалайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы

1. А тобы тобының оқушылары күрделі композицияларды, көптеген түстер мен бөлшектерді таңдап, жұмыстарды сәтті аяқтайды

2. B тобының оқушылары орташа деңгейдегі композицияны орындайды

3. С тобының оқушылары композицияның жеңіл нұсқаларын орындайды.

Көрмеге қою және топтық жұмыстарды талқылау, критерий бойынша бағалау


Бағалауды мұғалімдермен бірге кейін топтық жұмысты талқылау критерийяға сәйкес болу.


  • Қызықты композиция

  • Дұрыс орналастыру

  • Кескіндемелік орындау, киіз және түрлі түсті жіптерді пайдаланады

  • Колоритті сақтай отырып таңдап алынған түстер


Нұсқаулыққа сәйкес қауіпсіздік ережелерін сақтау


Сабақ бойынша рефлексия



Сабақты талдау үшін осы бөлімді пайдаланыңыз. Сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға сол бағанға жауап беріңіз.

.

Жалпы баға



Сабақтың қай екі бөлігі жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)?

1:


2:


Мен нені анықтадым: Сабақ барысында сынып туралы немесе жетістіктер / кейбір оқушылармен қиындықтарды, кейінгі сабақтарда көңіл аударуға?


Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!