Косаева Бота Серикжановна
Алматы облысы
Сарқан ауданы
Екіаша орта мектебі КММ
Бастауыш сынып мұғалімі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Қазақ тілі |
Мектеп: Екіаша орта мектебі КММ |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалім: Косаева Б |
|||||||||||
|
Сынып: 4 |
оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шығыс септік |
|||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
4.4.2.3. Зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлығы: Шығыс септігінің жалғауларын біледі, сөйлемнен шығыс септігінің жалғаулары бар сөздерді анықтайды. Көпшілігі: зат есім мен шығыс септігінің жалғауын қолдана отырып, шығыс септікте септелген зат есімді құрастырады. Кейбірі: берілген сөздерден сөйлем құрап, шығыс септігінде тұрғанын дәлелдейді |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
Еңбексүйгіштік жұмыс орынын таза сақтауда, оқушылардың белсенді жұмысында, ал шығармашылық жаңа идеяларды ұсынуда көрініс табады. |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
|
|||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Жатыс септік |
|||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақ басы 1 мин 1 мин 2 мин |
Оқу жылдамдығын көтеру мақсатында Зайцевтың «Шулап оқу» әдісін қолданамын. / 1 мин/ «Жетекші сұрақтар» айдары. Ортақ тақырып төңірегінде оқушыларға: /Табиғат құбылыстары/.
Ынталандыру. Жұмбақ жасыру.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. / сабақ тақырыбы мен мақсатын оқушылар өз беттерінше болжайды/ |
Жұмбақ жасырылған парақ |
||||||||||
|
Сабақ ортасы 1 мин 3 мин 8 мин 7 мин 2 мин 7 мин |
Ереже: Сұрақтар мен жалғауларын байланыстыра отырып, ережені айтады. Дәптермен жұмыс.
Диктант мәтіні Табиғат пен адам қатар ұғым. Адамсыз табиғат, табиғатсыз адам өмір сүруі мүмкін емес. Адам табиғатты қасиет тұтуы керек. Оқулықпен жұмыс. / Ұ.ж./
Бағалау: мұғалім тарапынан мадақтау «Кім шапшаң?» ойыны /Т.ж./ Оқушылар топқа топтастырылады. Топқа зат есім жазылған парақшалар мен шығыс септігінің жалғаулары беріледі. Зат есім мен жалғауды дұрыс байланыстыра отырып шығыс септікте септелген зат есімді құрастырады. Бағалау: топтар бір-бірінің жұмыстарын дескрипторға негіздей отырып бағалайды. Дескриптор:
«Саты» айдары /Жеке жұмыс/ Оқушыларға Арайлымнан, өрістен, теңізден, кітаптан деген сөздер беріледі. Осы сөздерді сөз құрамына талдайды, осы сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды, сөздердің шығыс септігінде тұрғанын сызба көмегімен дәлелдейді. Шығыс септігінің сұрағына жауап беріп тұр Бұл шығыс септігіндегі сөз, өйткені ол шығыс септігінің жалғауы жалғанып тұр Бағалау: «Жетістік сатысы» арқылы өздерін бағалайды
Дескриптор:
|
Оқулық, дәптер Алдын-ала дайындалған парақшалар Саты түрінде жасалған тапсырмалар жинағы |
||||||||||
|
Сабақ соңы 5 мин 3 мин |
Қорытындылау Оқу мақсатына оралу арқылы сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылау
Рефлексия. «+. -. қызықты» әдісі
Үйге: 32-бет, 66-жаттығу |
Кесте |
||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс |
||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2.. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шығыс септік
Шығыс септік
Косаева Бота Серикжановна
Алматы облысы
Сарқан ауданы
Екіаша орта мектебі КММ
Бастауыш сынып мұғалімі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Қазақ тілі |
Мектеп: Екіаша орта мектебі КММ |
|||||||||||
|
Күні: |
Мұғалім: Косаева Б |
|||||||||||
|
Сынып: 4 |
оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шығыс септік |
|||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
4.4.2.3. Зат есімді септеу, тәуелденген сөздердің септелуін білу |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлығы: Шығыс септігінің жалғауларын біледі, сөйлемнен шығыс септігінің жалғаулары бар сөздерді анықтайды. Көпшілігі: зат есім мен шығыс септігінің жалғауын қолдана отырып, шығыс септікте септелген зат есімді құрастырады. Кейбірі: берілген сөздерден сөйлем құрап, шығыс септігінде тұрғанын дәлелдейді |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
Еңбексүйгіштік жұмыс орынын таза сақтауда, оқушылардың белсенді жұмысында, ал шығармашылық жаңа идеяларды ұсынуда көрініс табады. |
|||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
|
|||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Жатыс септік |
|||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақ басы 1 мин 1 мин 2 мин |
Оқу жылдамдығын көтеру мақсатында Зайцевтың «Шулап оқу» әдісін қолданамын. / 1 мин/ «Жетекші сұрақтар» айдары. Ортақ тақырып төңірегінде оқушыларға: /Табиғат құбылыстары/.
Ынталандыру. Жұмбақ жасыру.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. / сабақ тақырыбы мен мақсатын оқушылар өз беттерінше болжайды/ |
Жұмбақ жасырылған парақ |
||||||||||
|
Сабақ ортасы 1 мин 3 мин 8 мин 7 мин 2 мин 7 мин |
Ереже: Сұрақтар мен жалғауларын байланыстыра отырып, ережені айтады. Дәптермен жұмыс.
Диктант мәтіні Табиғат пен адам қатар ұғым. Адамсыз табиғат, табиғатсыз адам өмір сүруі мүмкін емес. Адам табиғатты қасиет тұтуы керек. Оқулықпен жұмыс. / Ұ.ж./
Бағалау: мұғалім тарапынан мадақтау «Кім шапшаң?» ойыны /Т.ж./ Оқушылар топқа топтастырылады. Топқа зат есім жазылған парақшалар мен шығыс септігінің жалғаулары беріледі. Зат есім мен жалғауды дұрыс байланыстыра отырып шығыс септікте септелген зат есімді құрастырады. Бағалау: топтар бір-бірінің жұмыстарын дескрипторға негіздей отырып бағалайды. Дескриптор:
«Саты» айдары /Жеке жұмыс/ Оқушыларға Арайлымнан, өрістен, теңізден, кітаптан деген сөздер беріледі. Осы сөздерді сөз құрамына талдайды, осы сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды, сөздердің шығыс септігінде тұрғанын сызба көмегімен дәлелдейді. Шығыс септігінің сұрағына жауап беріп тұр Бұл шығыс септігіндегі сөз, өйткені ол шығыс септігінің жалғауы жалғанып тұр Бағалау: «Жетістік сатысы» арқылы өздерін бағалайды
Дескриптор:
|
Оқулық, дәптер Алдын-ала дайындалған парақшалар Саты түрінде жасалған тапсырмалар жинағы |
||||||||||
|
Сабақ соңы 5 мин 3 мин |
Қорытындылау Оқу мақсатына оралу арқылы сұрақ-жауап әдісі арқылы қорытындылау
Рефлексия. «+. -. қызықты» әдісі
Үйге: 32-бет, 66-жаттығу |
Кесте |
||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс |
||||||||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2.. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













