Материалдар / Сымсыз желілер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Сымсыз желілер

Материал туралы қысқаша түсінік
6 сыныпқа арналған ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Қаңтар 2019
434
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Компьютерлік жүйелер мен желілер

Мектеп: №27 «Мәртөбе» жом


Күні: қыркүйек

Мұғалімнің аты-жөні:

Калыбаева Гульмира Курманалиевна

Сынып: 6а

Қатысқандар: 14

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Сымсыз желілер



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.1.3.1 сымсыз байланыстың артықшылығын түсіндіру ББЖБ

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Сымсыз байланыс ұғымын түсіндіру

Оқушылардың көбі: Сымсыз байланыстың артықшылығын сипаттайды

Кейбір оқушылар : Сымсыз байланысты қолданудағы тәжірибелік дағдыларын қалыптастыру

Бағалау критерийі

  1. Сымсыз байланыс ұғымын түсінеді

  2. Сымсыз байланысың сипатайды

  3. Сымсыз байланысты қолданудағы тәжірибелік дағдыларын қалыптасады

Тілдік мақсаттар


Wi-Fi, wireles сымсыз, мобильді байланыс, компьютерлік желі, жергілікті желі

Сымсыз байланысты........... қолдана аламын

Сымсыз байланыс .............тиімді

Құндылықтарғаа баулу

Оқушыларды өзара тыңдай білуге,ой пікірлерімен,санасу, өз ісіне жауапкершілікпен қарау дағдыларын дамыту..

Пәнаралық байланыс

Ағылшын тілі, жаратылыстану.

Алдыңғы білім


Компьютердің негізгі құрылғылардың өзара әрекетін біледі, операциялық жүйенің негізгі міндеттерін біледі, жүктей алады







Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Жаттығулар бойынша жазылым

Ресурстар


Сабақтың басы

(7 минут)











I.Ұйымдастыру.2 мин

Сәлемдесу ,сынып оқушыларына жағымды ахуал туғызу

Түгендеу

Психологиялық ахуал орнату үшін «Шаттық шеңбері» әдісін қолдану : 2 минут

II. Үй тапсырмасын тексеру: 5 минут

«Ыстық орындық» әдісі арқылы топқа берілген компьютердің негізгі құрылғылары, операциялық жүйелерге байланысты қойылған сұрақтарға жылдам жауап беру керек, себебі, орындық ыстық.

1.Процессор

2. Ішкі жад

3. Енгізу құрылғылары

4. Сыртқы жад

5. Шығару құрылғылары

6. Ядро

7. Интерфейс

Соңғы сұрақ «сымсыз байланыс » туралы ой қозғайды. Сонымен жаңа тақырыпқа шығамыз.

«Шаттық шеңбері» әдісін қолдану

Психологиялық ахуал тудыру




Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың тыңдалым, айтылым қабілеттері артады.

Әр топтың кез келген оқушысы «Ыстық орындыққа» отыруға шақырылады. Ең маңыздысы – өз еркімен шығу.Оқушы ортада тұрған үстелге отырып тапсырма бойынша қойылған сұрақтарына жылдам жауап береді.











Орындық

Сабақтың ортасы



28 минут


















ІІІ. Жаңа тақырыпты меңгеру (G) Топпен жұмыс.

Сымсыз байланыс Wi-Fi тақырыбы бойынша мағлұматтармен видеоролик арқылы таныстырамын. . «Ашық хат» әдісі арқылы топтарға тапсырмалар жазылған хаттар беремін.



А деңгей

Сымсыз байланыстың артықшылығы қандай?

Сымсыз байланыстың брендтік атауларын атаңдар?







В деңгей

Компьютерде сым желісін және смартфонды Wi-Fi сымсыз байланыс желісіне қосып,

«Қазақстан қорықтары» туралы қосымша мәліметтер тауып, жүктеңіздер



С деңгей

Сымсыз байланысты қолданудағы тәжірибелік дағдыларын қалыптастырады.

Сымсыз желісін пайдаланып компьютердің шығу тарихын жүктеп мұғалімге көрсетті.





Бағалау критерийі

Дескриптор

1.Сымсыз байланыс ұғымын түсіндіру

  1. Сымсыз байланыс анықтамасын айтты

  2. Сымсыз байланыстың артықшылығын түсіндірді

3.Сымсыз байланыстың брендтік атауларын атады



Бағалау критерийі

Дескриптор

1. Сымсыз байланыстың

артықшылығын сипаттайды

1. Компьютерде сымсыз желісіне қосты

2.«Қазақстан қорықтары» туралы қосымша мәліметтерді тапты

3.«Қазақстан қорықтары» туралы қосымша мәліметтерді жүктеді



Бағалау критерийі

Дескриптор

1.Сымсыз байланысты қолданудағы тәжірибелік дағдыларын қалыптасады




Сымсыз желісіне қосылды

Сымсыз байланысқа тәжербиелік жұмыстар жасады

Сымсыз байланысты қолданудағы тәжірибелік дағдыларын қалыптастырды

Бағалау: «Еттартқыш»




Тақырып бойынша алған керекті ақпараттар


Ақпаратты оқуым, толықтыруым керек




Керек емес артық ақпарат



Информатика оқулығы, жеке тапсырма материалдары.








Оқушылар топтарға бөлініп компьютерде бірігіп орындайды .


Берілген тапсырманы топ ішінде шешіп, талқылап, әр түрлі тәсілдермен топтық жұмыс жасайды. Басқа топтарға өкілдерді жіберіп, өз жұмысы туралы топта талқылайды, идеялармен бөліседі, ынтымақтастықты дамытады.






Интернет желісіндегі ресурстар,

Оқулық

32-35 бет

















Интерактивті тақта, тақта, бор



Сабақтың соңы

5 минут

ҮІІ. Кері байланыс

(W) Толық сыныппен жұмыс жасау


«Өрмекші торы» әдісі арқылы білімдерін тиянақтап кері байланыс жасаймын.

  • Сымсыз байланыс қандай қажеттіліктен туындаған?

  • Wi-Fi терминінің ағылшын тілінен аудармасын атаңыз.

  • Сымсыз байланыс желілерінің түрлерін атаңыз

  • Сымсыз байланыс артықшылығын атап көрсетіңіз.

  • Персоналды сымсыз байланыс желісінің ерекшелігін атаңыз

  • Ауқымды сымсыз байланыс желісінің артықшылықтарын атап шығыңыз


Үй тапсырмасы. §5, 32-35 бет. 5 жаттығу, 35 бет

Оқушы бүгінгі сабақта жеткен жетістігіне баға береді


Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау



Оқушылар бірлескен топта жұмыс істейді, бір-бірін қолдайды. Егер қажет болса қосымша көмек керсетеді.

Сыни пікірлерді қабілетті оқушылардың жұмыс сапасын жақсарту мүмкіндігін арттыру үшін сымсыз байланыстың шығу тарихы туралы қосымша мәліметтер ұсынамын.

Деңгейлік тапсымра беру: «Өрмекшінің торы» әдісі арқылы деңгейлік тапсырманы орындайды.

Ынталандыру, қолдау көрсету.





Оқушылар өзара бағалайды



Топпен бағалу жүргізеді.

Компьютер сыныпбында қауіпсіздік ережесін сақтайды.

Көзге арналған және дене жаттығуларын жасайды.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаты/тәлім тәрбие мақсаты шындық мәнде болды ма? Оқушылар бүгін не үйренді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгерді ме? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгізер едім және неге?



Жалпы бағалау



Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!