|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Компьютерлік жүйелер мен желілер |
Бөлім: Компьютерлік жүйелер Мектеп: №13 мектеп-гимназиясы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дата: |
Мұғалімніңаты-жөні, тегі: Кумарова Гульжанат Манарбековна |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сымсыз желілер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасына сілтеме) |
Сымсыз байланыстың артықшылығын түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар істеуге дағдыланған: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сымсыз байланыс туралы түсінеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі істейалады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сымсыз байланыс түрлерін біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар істеуге қабілетті: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сымсыз байланыспен жұмыс істей алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Сымсыз желілер туралы біледі. Сымсыз байланысты қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушыларістейалады: Сымсыз байланыс түрлерін компьютерге қоса алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Пәндік лексика мен терминология: Wi-Fi, ИК-порт, Роутер, Маршруттауыш, Li-Fi, Транкинг, Желі, Сonnectify Сұқбатқа/хатқа арналған пайдалы сөздер: 1. Сымсыз желілер туралы не білесіңдер? 2. Сымсыз байланыстың қандай түрлері бар? 3. Сымсыз байланыстың қандай тиімділігі бар? 4.Wi-Fi сымсыз желісі қай жылы қолданысқа енді? 5. Сымсыз байланыстың кемшіліктері бар ма? |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
- қарым-қатынас жасау қабілетін арттыру. - өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау. - жауапкершілікке баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
Физика. Радио байланыс. Ағылшын тілі пәні - сөздік |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы тәлім-тәрбие |
Операциялық жүйенің негізгі міндеттерін атап өту |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жұмыстар |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 5 минут |
Шаттық шеңберін құру «Өрмекші торы» әдісі Сұрақ-жауап арқылы өткенді қайталау. Ұйымдастыру. «Ыстық алақан» тренингін (бір-бірінің қолдарын ұстап оң алақандарын бір-бірінің үстіне қойып лебіздерін білдіру) ұйымдастыру Үлестірмелер арқылы 3 топқа бірігу. Түрлі-түсті қағаздар арқылы. (Қызыл, сары, жасыл) |
Үлестірмелер, оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 5 минут 12 минут 3 минут 2 минут 4 минут 7 минут |
Таныстырылым. Видеоролик арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. «Сымсыз желілер». Сымсыз байланыс технологиясының классификациясы
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ. Сымсыз байланыстың даму тарихы 2-топ: Сымсыз байланыстың түрлері 3-топ: Сымсыз байланыстың артықшылықтары мен кемшіліктері 3 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын. Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады. Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Сергіту сәті. Логикалық сұрақтар. 1. Төрт қабырғасы да оңтүстікке қарайтын үй салу мүмкін бе? Жауабы: Иә мүмкін. Солтүстік полюске салсаңыз төрт қабырғасы да оңтүстікке қарайтын болады. 2. Суға қай кезде қолды кесіп алуға болады? Жауабы: егер оны мұзетіпқатырса 3. 3, 8, 11, 19, 30, 49, ?,Мынасандардағысұрақбелгініңорнындақандай сан болуытиіс? Солданбастапекісандықосқандаүшіншісішығады. Осы реттілікбойыншасұрақбелгініңорнында 79 болады. 4. Бөлмедегі әр бұрышта бір мысықтан және оған қарама-қарсы үш мысықтан отырса, бөлмеде неше мысық бар? Жауабы: 4 мысық 5. Үстел үстінде үш стакан шие тұр. Марат бір стакан шиені жеп қойды. Неше стакан қалды? Жауабы: үш стакан Оқушыларға деңгейлік практикалық тапсырманы орындау. 1. Сәйкестендіріңіз
2. Сымсыз байланыстың артықшылықтары мен кемшіліктері. Пайдасы мен зияны. Пікірталас. 3.
Компьютерменжұмыс 2. Компьютерден сымсыз желіні қосыңыз. 3. Қосылып тұрған Wi-Fi желілерінің ішінен қажетті байланыс атауын табыңыз. 4. Сымсыз желі атауын шертіп қауіпсіздік кодын енгізіңіз. 5. Қосу батырмасын шертіңіз.
|
Видеоролик «Сымсызбайланыссаласындағы революция»
Плакаттар, суреттер, түрлі-түсті бояғыштар
Үлестірмелер
Компьютер, Wi-Fiроутер
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 5 минут
2 минут
|
«Деталь қосу» әдісі бойынша сабақта алған білімдерін жинақтауға бейімдеймін. Бірінші оқушы қойылған сұраққа жауап береді, келесі оқушы өзіне қойылған сұраққа жауапты алдындағы оқушы жауабын қоса айтады, келесі оқушы өз жауабына қоса алдыңғы екі оқушы жауабымен қоса айтады, т.с.с «БББ кестесі» арқылы кері байланыс алу.
|
Кестелер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымшаақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сізкөпқолдаукөрсетудіқалайжоспарлайсыз? Сізқабілеттіоқушыларалдынақандайесептерқоюдыжоспарлайсыз? |
Бағалау – Сізоқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексерудіқалайжоспарлайсыз? |
ПәнаралықбайланыстарДенсаулықжәнеқауіпсіздік АКТ-мен байланыстарҚұндылықтарменбайланыстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
1. Компьютерде жұмыс істеуде қиналатын оқушыларға қосымша көмек беру үшін үлгеруші оқушыны көмек көрсетуге ұсыну. 2. Дарынды оқушыларға қосымша тапсырмалар беру. Тапсырма: Сымсыз желілердің мүмкіндіктерін пайдаланып Ethernet желісіне қосылған компьютерден Wi-Fi тарату және сол арқылы басқа құрылғыларды интернет желісіне қосу. Connectifyпрограммасымен жұмыс істеу. |
«Деталь қосу» әдісі бойынша сабақта алған білімдерін пысықтау. «БББ кестесі» арқылы кері байланыс алу.
|
Физика, Ағылшын тілі пәндерімен байланыс
Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін сақтау. Компьютер Құндылықтар: - қарым-қатынас жасау қабілеті. - жауапкершілікке баулу. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Талдаужасау |
Осы бөлімдісабаққаталдаужасауғақолданыңыз. Сіздіңсабақжөніндегісолжақбағандағысұрақтарғажауапберіңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпыбаға Сабақтыңқандайекіаспектісіжақсыөтті (сабақ беру жөнінен де, үйретутуралы да ойлаңыз)? 1: 2: Қандайекінәрсесабақтыжақсартареді (сабақ беру жөнінен де, үйретутуралы да ойлаңыз)? 1: 2: Сабақкезіндекелесісабаққадайындалуғакөмектестінсыныпнемесежекеоқушыжөнінде не білдім? |
|||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сымсыз желілер
Сымсыз желілер
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Компьютерлік жүйелер мен желілер |
Бөлім: Компьютерлік жүйелер Мектеп: №13 мектеп-гимназиясы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Дата: |
Мұғалімніңаты-жөні, тегі: Кумарова Гульжанат Манарбековна |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сымсыз желілер |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқубағдарламасына сілтеме) |
Сымсыз байланыстың артықшылығын түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар істеуге дағдыланған: |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сымсыз байланыс туралы түсінеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі істейалады: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сымсыз байланыс түрлерін біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар істеуге қабілетті: |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сымсыз байланыспен жұмыс істей алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Сымсыз желілер туралы біледі. Сымсыз байланысты қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушыларістейалады: Сымсыз байланыс түрлерін компьютерге қоса алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Пәндік лексика мен терминология: Wi-Fi, ИК-порт, Роутер, Маршруттауыш, Li-Fi, Транкинг, Желі, Сonnectify Сұқбатқа/хатқа арналған пайдалы сөздер: 1. Сымсыз желілер туралы не білесіңдер? 2. Сымсыз байланыстың қандай түрлері бар? 3. Сымсыз байланыстың қандай тиімділігі бар? 4.Wi-Fi сымсыз желісі қай жылы қолданысқа енді? 5. Сымсыз байланыстың кемшіліктері бар ма? |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
- қарым-қатынас жасау қабілетін арттыру. - өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау. - жауапкершілікке баулу. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пəнаралық байланыс |
Физика. Радио байланыс. Ағылшын тілі пәні - сөздік |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы тәлім-тәрбие |
Операциялық жүйенің негізгі міндеттерін атап өту |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жұмыстар |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 5 минут |
Шаттық шеңберін құру «Өрмекші торы» әдісі Сұрақ-жауап арқылы өткенді қайталау. Ұйымдастыру. «Ыстық алақан» тренингін (бір-бірінің қолдарын ұстап оң алақандарын бір-бірінің үстіне қойып лебіздерін білдіру) ұйымдастыру Үлестірмелер арқылы 3 топқа бірігу. Түрлі-түсті қағаздар арқылы. (Қызыл, сары, жасыл) |
Үлестірмелер, оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 5 минут 12 минут 3 минут 2 минут 4 минут 7 минут |
Таныстырылым. Видеоролик арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. «Сымсыз желілер». Сымсыз байланыс технологиясының классификациясы
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ. Сымсыз байланыстың даму тарихы 2-топ: Сымсыз байланыстың түрлері 3-топ: Сымсыз байланыстың артықшылықтары мен кемшіліктері 3 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын. Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады. Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады. Сергіту сәті. Логикалық сұрақтар. 1. Төрт қабырғасы да оңтүстікке қарайтын үй салу мүмкін бе? Жауабы: Иә мүмкін. Солтүстік полюске салсаңыз төрт қабырғасы да оңтүстікке қарайтын болады. 2. Суға қай кезде қолды кесіп алуға болады? Жауабы: егер оны мұзетіпқатырса 3. 3, 8, 11, 19, 30, 49, ?,Мынасандардағысұрақбелгініңорнындақандай сан болуытиіс? Солданбастапекісандықосқандаүшіншісішығады. Осы реттілікбойыншасұрақбелгініңорнында 79 болады. 4. Бөлмедегі әр бұрышта бір мысықтан және оған қарама-қарсы үш мысықтан отырса, бөлмеде неше мысық бар? Жауабы: 4 мысық 5. Үстел үстінде үш стакан шие тұр. Марат бір стакан шиені жеп қойды. Неше стакан қалды? Жауабы: үш стакан Оқушыларға деңгейлік практикалық тапсырманы орындау. 1. Сәйкестендіріңіз
2. Сымсыз байланыстың артықшылықтары мен кемшіліктері. Пайдасы мен зияны. Пікірталас. 3.
Компьютерменжұмыс 2. Компьютерден сымсыз желіні қосыңыз. 3. Қосылып тұрған Wi-Fi желілерінің ішінен қажетті байланыс атауын табыңыз. 4. Сымсыз желі атауын шертіп қауіпсіздік кодын енгізіңіз. 5. Қосу батырмасын шертіңіз.
|
Видеоролик «Сымсызбайланыссаласындағы революция»
Плакаттар, суреттер, түрлі-түсті бояғыштар
Үлестірмелер
Компьютер, Wi-Fiроутер
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 5 минут
2 минут
|
«Деталь қосу» әдісі бойынша сабақта алған білімдерін жинақтауға бейімдеймін. Бірінші оқушы қойылған сұраққа жауап береді, келесі оқушы өзіне қойылған сұраққа жауапты алдындағы оқушы жауабын қоса айтады, келесі оқушы өз жауабына қоса алдыңғы екі оқушы жауабымен қоса айтады, т.с.с «БББ кестесі» арқылы кері байланыс алу.
|
Кестелер |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымшаақпарат |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сізкөпқолдаукөрсетудіқалайжоспарлайсыз? Сізқабілеттіоқушыларалдынақандайесептерқоюдыжоспарлайсыз? |
Бағалау – Сізоқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінтексерудіқалайжоспарлайсыз? |
ПәнаралықбайланыстарДенсаулықжәнеқауіпсіздік АКТ-мен байланыстарҚұндылықтарменбайланыстар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
1. Компьютерде жұмыс істеуде қиналатын оқушыларға қосымша көмек беру үшін үлгеруші оқушыны көмек көрсетуге ұсыну. 2. Дарынды оқушыларға қосымша тапсырмалар беру. Тапсырма: Сымсыз желілердің мүмкіндіктерін пайдаланып Ethernet желісіне қосылған компьютерден Wi-Fi тарату және сол арқылы басқа құрылғыларды интернет желісіне қосу. Connectifyпрограммасымен жұмыс істеу. |
«Деталь қосу» әдісі бойынша сабақта алған білімдерін пысықтау. «БББ кестесі» арқылы кері байланыс алу.
|
Физика, Ағылшын тілі пәндерімен байланыс
Информатика кабинетіндегі қауіпсіздік ережесін сақтау. Компьютер Құндылықтар: - қарым-қатынас жасау қабілеті. - жауапкершілікке баулу. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Талдаужасау |
Осы бөлімдісабаққаталдаужасауғақолданыңыз. Сіздіңсабақжөніндегісолжақбағандағысұрақтарғажауапберіңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпыбаға Сабақтыңқандайекіаспектісіжақсыөтті (сабақ беру жөнінен де, үйретутуралы да ойлаңыз)? 1: 2: Қандайекінәрсесабақтыжақсартареді (сабақ беру жөнінен де, үйретутуралы да ойлаңыз)? 1: 2: Сабақкезіндекелесісабаққадайындалуғакөмектестінсыныпнемесежекеоқушыжөнінде не білдім? |
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














