Қысқа мерзімді жоспар
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сын есім 3 сынып
Сын есім 3 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Қазақ тілі Сынып:3 |
Мектеп: «Н. Төреқұлов атындағы №13 ЖОМ» |
||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімніңаты-жөні: Абсадықова Айнұр |
||||||||||||||
|
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: |
Қатысқандар: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Сын есім
|
|
|||||||||||||
|
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
3.2.3.1 мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу; |
|
|||||||||||||
|
Сабақтыңмақсаты |
Барлық оқушылар: мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады, сын есімді тауып, сұрақ қояды. Көпшілік оқушылар: Мәтіндегі кейіпкерлерді дереккөздердің мәліметі бойынша әңгімелейді, сөйлемдердегі сын есімніңастынсызады. Кейбір оқушылар: Мәтіннің мазмұны бойынша мәтіннің түрін анықтайды, мәтіннен сынын білідіріп тұрған сөздерді анықтайды, дәлелдейді. |
|
|||||||||||||
|
Бағалаукритерийлері |
сын есімді тауып, сұрақ қояды, мәтіннен сынын білідіріп тұрған сөздерді анықтайды |
|
|||||||||||||
|
Құндылықтардыдарыту
|
Халқымыздың салт-дәстүрін өнеге етіп, рухани құндылықтарды оқушы бойына дарыту, табиғатқа қамқор болуға баулу. |
|
|||||||||||||
|
Пәнаралықбайланыстар |
Әдебиеттік оқу |
|
|||||||||||||
|
АКТ қолданудағдылары |
Слайдтар, |
|
|||||||||||||
|
Бастапқыбілім
|
Болымды және болымсыз етістік |
|
|||||||||||||
|
Сабақтыңбарысы |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтажоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар |
|
||||||||||||
|
Сабақтың басы 5-минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Күндей жадырап, Айдай арайлап, Жұлдыздай жарқырап, Қазақ тілін оқуды бастаймыз.
«Сұрақ жауап әдісі арқылы үй тапсырмасы тексеріледі.» 44 – жаттығу. Өлеңнің қатесін түзеп жаз. Іштарлыққа жол берме, Бақталастық білдірме. Сыйлап үлкен кісіні, Қамқорлыққа ал кішіні.
ҚБ: «Басбармақ» |
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Топтық жұмыс “ Джигсо” әдісі арқылы жүргізіледі. Мәтінді түсініп оқы. - Мен ол ағашты көрмегелі он шақты жылдай болыпты! Жаяу баралық, Қасиетті ағаш қой, - деді Жамбыл ата. -Ағашқа жақындағанда, шошып қалды. Біреу балтамен ағашты сарт – сұрт шауып жатыр. Ей, тоқта! Сен өзі дені сау адамсыңба? Ағашқа неге балта шабасың? -Жамбыл ата екенсіз ғой! Кешіріңіз! Мен бір бұтағын кесіп жатыр едім, - деді жігіт. Жамбыл ата: -Ал, жігітім, жөніңді айтшы . Бұл Сүйінбай атаңның еккен ағашы екенін білемісің? – деді. - Білемін, Жәке. Біз ауылымыз болып бұл мәуелі ағашты қасиет тұтамыз. Қураған бұтағын кесіп тастаймыз . Күн ыстықта осы ағаштың көлеңкесінде демаламыз, - деді жігіт. 1 – топ. Мәтін мазмұны бойынша сұрақ қояды. -Ауылға кім келді? -Жамбыл ата ағашқа жақындағанда неге шошыды? -Жігіт ағашты неге шаппақ болды? 2 – топ. -Мәтінде аты аталған адамдар туралы не білесің? -Жамбыл Жабаев туралы не айта аласың?
3 – топ. -Сүйінбай туралы дереккөздерден ақпарат жина.
Ұжымдық жұмыс “Сұрақ жауап” әдісі арқылы жүргізіледі.
Мәтіндегі сын есімдерді тап, сұрақ қой.
Сын есімдер:қасиетті, мәуелі, қураған. Дескриптор: -Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді. - мәтіндегі кейіпкерлерді дереккөздердің мәліметі бойынша әңгімелейді. -Мәтіннен сын есімдерді тауып, сұрақ қояды. ҚБ: «Бас бармақ»
Жеке жұмыс. «Кім жылдам» әдісі арқылы жүргізіледі
Мәтінді көшіріп жаз. Сын есімдерді тауып астын сыз.
Сүйінбай Аронұлы – ақиық айтыс ақыны. Жасынан жыраулығымен елге танылған. М. Әуезов оны айтыс өнерінің алтын діңгегі деп атаған.
Дескриптор
ҚБ: «Фигуралар»
Топтық жұмыс “Ойлан, жұптас, бөліс” әдісі арқылы жүргізіледі. Мәтінді оқы. Ат қой. Екі бала тоғайға бардық. Қарағайдың, түрлі өсімдіктің жұпар иісі мұрныңды жарады. Аласа бұталардың арасынан сұр торғай, көк шымшықтар пып-пыр ұшады. Анадайда алақанат тоқылдақтың тоқылы естіледі. Тоғай іші көңілді. -Бұл мәтіннің қай түріне жатады? -Мәтіннен сын есімдерді тап. Олар қай заттың сынын білдіріп тұрғанын айт. Үлгі:Қарағайдың, бұталардың, торғай, шымшық,тоқылдақтың, тоғайдың, Дескриптор:
ҚБ: «Жұлдызша»
Жұптық жұмыс «Көршіңе түсіндір» әдісі арқылы жүргізіледі.
Пішіндерге сәйкес әріптерді қойып оқы. Осы сөзді сын есімді пайдаланып сипатта.
Алатау. Керекті сөздер: Әдемі, биік, мұзды, көрікті Дескриптор
ҚБ: «Басбармақ» |
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс ББК кестесі
Бағалау Үйге тапсырма: |
|
|
||||||||||||
|
Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырысыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
||||||||||||
|
Барлық оқушылар: -мәтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады, сын есімді тауып, сұрақ қояды. Көпшілік оқушылар:Мәтіндегі кейіпкерлерді дереккөздердің мәліметі бойынша әңгімелейді, сөйлемдердегі сын есімнің астын сызады. Кейбір оқушылар: Мәтіннің мазмұны бойынша мәтіннің түрін анықтайды, мәтіннен сынын білідіріп тұрған сөздерді анықтайды, дәлелдейді. |
|
|
|
||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты оқушының жас ерекшелігіне сәйкес дұрыс құрылды, міндеттері орындалды. Оқушылардың барлығы оқ у мақсатына қол жеткізді. Сабақтың уақыттық кезеңдері тиімді сақталды. Сабақжоспарында ешқандай ауытқу болған жоқ. |
|
||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? 1. 2. |
|
||||||||||||||
|
|
|
|
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















