|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы |
2В. Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Азия елдері |
Мектеп: Р.Елебаев атындағы Құдықағаш орта мектебі |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Каримова Н.Б. |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сунь Ятсеннің үш қағидаты Қытайды қалайша өзгертті |
|
|
Осы сабақта жетуге тиіс оқу мақсаттары |
8.3.1.1 қоғамдық-саяси ағымдардың (әлеуметтік либерализм, әлеуметтік консерватизм, марксизм, социал-демократия) қоғамның өміріне ықпалын талдау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сунь Ятсеннің «халықтық үш принципі» мысалында қоғамдық-cаяси ағымдардың Қытайдың қоғамдық өміріне ықпалын бағалау .
|
|
|
Бағалау критериилері |
|
|
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәндік лексика мен терминологияны қолдана отырып Сунь Ятсеннің «халықтық үш принципінің» Қытай елінің дамуындағы маңызын бағалайды. Әлеуметтік либерализм, әлеуметтік консерватизм, марксизм, социал-демократия , «ұлтшылдық», «халық өкіметі», «халық игілігі», Синьхай революциясы, Гоминьдан |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Өзге елдің тарихына сыйластықпен қарауға тәрбиелеу |
|
|
Пәнаралық байланыс: |
Адам.Қоғам.Құқық, география |
|
|
Алдыңғы білім |
Қоғамдық-саяси ағымдар туралы біледі |
|
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспар жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Гүлмен тілек» (сергіту және топқа бөлу) Жұмысты ұйымдастыру формасы: топтық Үй тапсырмасын тексеру: «Шеринг» әдәсі арқылы. Оқушылар шенберге тұрып, өткен тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды. Сұрақтар қайталанбауы керек. Мүмкін болатын сұрақтар:
КБ: Мұғалімнің бағалауы. «Ашық және жабық сұрақтар» |
Қағаздан жаслған гүлдер, түрлі-түсті стикерлер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы. 5 мин 15 мин 12 мин |
1 тапсырма. Жеке жұмыс. Мәтінмен жұмыс. Оқулықтың 77 бетіндегі мәтінді пайдаланып, «Сунь Ятсеннің үш халықтық принципі» кестесін толтырыңдар.
Дескрипторлар:
КБ: Бірін-бірі бағалау. Дайын жуаптар шаблоны арқылы 2 тапсырма. Топтық жұмыс. «Галереяны шарлау» Қытайдың қоғамдық өміріне ықпал еткен қоғамдық-саяси ағымдарды анықтама беріңдер. 1 топ: 1911-1913 жж Синьхай революциясы;
2 топ: Юань Шикай диктатурасының орнауы;
3 топ: Қытай Комунистік партияның құрылуы
КБ: Бағалау парақшасы арқылы өзін-өзі бағалау
3 тапсырма. Жеке, жұптық, топтық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» Қытай елінің қоғамдық дамуындағы Сунь Ятсеннің рөліне баға беріңдер. «ПОПС» формуласы • Бірінші сөйлем «Менің ойымша, ... » • Екінші сөйлем «Себебі, мен оны былай түсіндіремін…» • Үшінші сөйлем «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын … » • Соңғы сөйлем «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім . КБ: Өзін-өзі бағалау. «Бағдаршам» |
Оқулық, суреттер бағалау парақшалары жасыл, сары, қызыл түсті карточкалар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия «Үш минуттық эссе»
Үй тапсырмасы Венн диаграммасы арқылы Сунь Ятсеннің «үш халықтық принципінің» алғашқы мазмұнын жаңа мазмұнмен салыстыру. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сунь Ятсеннің үш қағидаты Қытайды қалайша өзгертті
Сунь Ятсеннің үш қағидаты Қытайды қалайша өзгертті
|
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы |
2В. Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Азия елдері |
Мектеп: Р.Елебаев атындағы Құдықағаш орта мектебі |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Каримова Н.Б. |
|
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сунь Ятсеннің үш қағидаты Қытайды қалайша өзгертті |
|
|
Осы сабақта жетуге тиіс оқу мақсаттары |
8.3.1.1 қоғамдық-саяси ағымдардың (әлеуметтік либерализм, әлеуметтік консерватизм, марксизм, социал-демократия) қоғамның өміріне ықпалын талдау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сунь Ятсеннің «халықтық үш принципі» мысалында қоғамдық-cаяси ағымдардың Қытайдың қоғамдық өміріне ықпалын бағалау .
|
|
|
Бағалау критериилері |
|
|
|
Тілдік мақсаттар: |
Пәндік лексика мен терминологияны қолдана отырып Сунь Ятсеннің «халықтық үш принципінің» Қытай елінің дамуындағы маңызын бағалайды. Әлеуметтік либерализм, әлеуметтік консерватизм, марксизм, социал-демократия , «ұлтшылдық», «халық өкіметі», «халық игілігі», Синьхай революциясы, Гоминьдан |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
Өзге елдің тарихына сыйластықпен қарауға тәрбиелеу |
|
|
Пәнаралық байланыс: |
Адам.Қоғам.Құқық, география |
|
|
Алдыңғы білім |
Қоғамдық-саяси ағымдар туралы біледі |
|
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспар жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Гүлмен тілек» (сергіту және топқа бөлу) Жұмысты ұйымдастыру формасы: топтық Үй тапсырмасын тексеру: «Шеринг» әдәсі арқылы. Оқушылар шенберге тұрып, өткен тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды. Сұрақтар қайталанбауы керек. Мүмкін болатын сұрақтар:
КБ: Мұғалімнің бағалауы. «Ашық және жабық сұрақтар» |
Қағаздан жаслған гүлдер, түрлі-түсті стикерлер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы. 5 мин 15 мин 12 мин |
1 тапсырма. Жеке жұмыс. Мәтінмен жұмыс. Оқулықтың 77 бетіндегі мәтінді пайдаланып, «Сунь Ятсеннің үш халықтық принципі» кестесін толтырыңдар.
Дескрипторлар:
КБ: Бірін-бірі бағалау. Дайын жуаптар шаблоны арқылы 2 тапсырма. Топтық жұмыс. «Галереяны шарлау» Қытайдың қоғамдық өміріне ықпал еткен қоғамдық-саяси ағымдарды анықтама беріңдер. 1 топ: 1911-1913 жж Синьхай революциясы;
2 топ: Юань Шикай диктатурасының орнауы;
3 топ: Қытай Комунистік партияның құрылуы
КБ: Бағалау парақшасы арқылы өзін-өзі бағалау
3 тапсырма. Жеке, жұптық, топтық жұмыс. «Ойлан, жұптас, бөліс» Қытай елінің қоғамдық дамуындағы Сунь Ятсеннің рөліне баға беріңдер. «ПОПС» формуласы • Бірінші сөйлем «Менің ойымша, ... » • Екінші сөйлем «Себебі, мен оны былай түсіндіремін…» • Үшінші сөйлем «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын … » • Соңғы сөйлем «Осыған байланысты мен мынадай қорытынды шешімге келдім . КБ: Өзін-өзі бағалау. «Бағдаршам» |
Оқулық, суреттер бағалау парақшалары жасыл, сары, қызыл түсті карточкалар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия «Үш минуттық эссе»
Үй тапсырмасы Венн диаграммасы арқылы Сунь Ятсеннің «үш халықтық принципінің» алғашқы мазмұнын жаңа мазмұнмен салыстыру. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















