|
Мектеп |
«№23 ЖББМ» КММ |
||
|
Педагогтің аты-жөні |
Мухсинова А.М. |
||
|
Күні: |
02.12.2024 |
||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспағандар: |
||
|
Сынып сағ. тақырыбы |
Табиғатқа қамқорлық жасаймыз. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғатқа деген сүйіспеншілік пен қамқорлық сезімін тәрбиелеу. Экологиялық мәдениетті қалыптастыру. Табиғатты қорғау бойынша жауапкершілік пен белсенділікке баулу.
|
||
|
Бағалау критерийі |
-Оқушыларды табиғаттың адам өміріндегі маңызымен таныстыру. -Табиғатты қорғаудың қарапайым ережелерін үйрету. -Табиғатқа зиян келтіретін іс-әрекеттердің алдын алуға ынталандыру. |
||
|
Құндылықтар |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік, бірлік және ынтымақ |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау / ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылармен амандасу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Экологиялық сауалнама немесе қысқа сұрақ-жауап: Табиғат деген не? Неге оны қорғауымыз керек?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді өздеріің ойларын білдіреді. |
Ауызша мадақтау. |
|
Сабақтың ортасы
Жағдаяттық сұрақтар |
Кіріспе сөз. Табиғат жерге қандай көрік берсе, адам да өмірге сондай
көрік береді. Сондай көрік пен сұлулықтан, жылылықтан тұратын
табиғаттағы өсімдіктер мен суларды, жан-жануарлар мен құстарды
сақтау, қасиетті жерімізді таза ұстау, аялау - біздің адами
борышымыз. Табиғатты қамқор болу деген не? Жағдаяттық сұрақтарға жауап береді. 1.Өте әдемі гүлді көрдің, ол гүл саған қатты ұнады. Сен не істейсің? 2.Жолда ағаштан құлап түскен балапанды
көрдім 3. Саяхаттан қайтарда бізде бірнеше босаған ыдыстар
қалып қойды. |
Оқушылар мұғалімнің берген мәліметтерлін тыңдайды. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Ықтимал
жауаптар: Жұлып алып вазаға салып
қоямын Балаларды балапанды көруге шақырамын. Сыртынан қызықтаймын.
Өзімізбен бірге алып келіп қоқысқа
тастаймын |
5-7 слайдтар Суреттер көрсетіледі. 7-слайд 8-10 слайд |
|
Сабақты бекіту |
Табиғатты қорғау – әр адамның міндеті. Оқушыларға табиғатты қорғау ережелерін жазып тарату: |
Оқушылар табиғатты қорғау ережелерін айтады. -Қоқысты арнайы орынға тастау. -Ағаш отырғызу. -Табиғатқа зиян келтірмеу (от жақпау, өсімдіктерді жұлмау). -Су мен энергияны үнемдеу. -Жануарларды қорғау. |
|
|
Рефлексия |
Сабақ соңында оқушылардан әсерлерін сұрау: Табиғатты ұқсатып мәпелейік, |
“Маған сабақта не ұнады?” “Табиғатты қорғау үшін енді қандай әрекет жасаймын?”
|
13-слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сынып жетекші. Табиғатқа қамқорлық жасаймыз
Сынып жетекші. Табиғатқа қамқорлық жасаймыз
|
Мектеп |
«№23 ЖББМ» КММ |
||
|
Педагогтің аты-жөні |
Мухсинова А.М. |
||
|
Күні: |
02.12.2024 |
||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспағандар: |
||
|
Сынып сағ. тақырыбы |
Табиғатқа қамқорлық жасаймыз. |
||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғатқа деген сүйіспеншілік пен қамқорлық сезімін тәрбиелеу. Экологиялық мәдениетті қалыптастыру. Табиғатты қорғау бойынша жауапкершілік пен белсенділікке баулу.
|
||
|
Бағалау критерийі |
-Оқушыларды табиғаттың адам өміріндегі маңызымен таныстыру. -Табиғатты қорғаудың қарапайым ережелерін үйрету. -Табиғатқа зиян келтіретін іс-әрекеттердің алдын алуға ынталандыру. |
||
|
Құндылықтар |
Еңбекқорлық және кәсіби біліктілік, бірлік және ынтымақ |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының әрекеті |
Бағалау / ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Оқушылармен амандасу. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. Экологиялық сауалнама немесе қысқа сұрақ-жауап: Табиғат деген не? Неге оны қорғауымыз керек?
|
Оқушылар сұрақтарға жауап береді өздеріің ойларын білдіреді. |
Ауызша мадақтау. |
|
Сабақтың ортасы
Жағдаяттық сұрақтар |
Кіріспе сөз. Табиғат жерге қандай көрік берсе, адам да өмірге сондай
көрік береді. Сондай көрік пен сұлулықтан, жылылықтан тұратын
табиғаттағы өсімдіктер мен суларды, жан-жануарлар мен құстарды
сақтау, қасиетті жерімізді таза ұстау, аялау - біздің адами
борышымыз. Табиғатты қамқор болу деген не? Жағдаяттық сұрақтарға жауап береді. 1.Өте әдемі гүлді көрдің, ол гүл саған қатты ұнады. Сен не істейсің? 2.Жолда ағаштан құлап түскен балапанды
көрдім 3. Саяхаттан қайтарда бізде бірнеше босаған ыдыстар
қалып қойды. |
Оқушылар мұғалімнің берген мәліметтерлін тыңдайды. Өлеңді мәнерлеп оқиды. Ықтимал
жауаптар: Жұлып алып вазаға салып
қоямын Балаларды балапанды көруге шақырамын. Сыртынан қызықтаймын.
Өзімізбен бірге алып келіп қоқысқа
тастаймын |
5-7 слайдтар Суреттер көрсетіледі. 7-слайд 8-10 слайд |
|
Сабақты бекіту |
Табиғатты қорғау – әр адамның міндеті. Оқушыларға табиғатты қорғау ережелерін жазып тарату: |
Оқушылар табиғатты қорғау ережелерін айтады. -Қоқысты арнайы орынға тастау. -Ағаш отырғызу. -Табиғатқа зиян келтірмеу (от жақпау, өсімдіктерді жұлмау). -Су мен энергияны үнемдеу. -Жануарларды қорғау. |
|
|
Рефлексия |
Сабақ соңында оқушылардан әсерлерін сұрау: Табиғатты ұқсатып мәпелейік, |
“Маған сабақта не ұнады?” “Табиғатты қорғау үшін енді қандай әрекет жасаймын?”
|
13-слайд |
шағым қалдыра аласыз














