![]()
|
Қазақ тілі Сынып: 5 |
Күні: 11.12.18ж |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Сырдың сұлу өзені |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.Ж4 Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау 5. О6 Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіреді. 5ТБ1 Сан есім атауларын білу, орынды қолдану |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Сырдария өзені жайлы ақпарат алады, сұрақтарға жауап береді.
Мәтіндегі ақпаратты түсінеді, мәтін жазып, сан есімнің түрлерін ажырата біледі.
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, топтастырады Жаңа ақпаратты түсіне отырып, мәтіндегі ақпаратты түсінеді, мәтін жазып, сан есімнің түрлерін ажыратады Шынайы өмірмен байланыстырады, суреттеп бейнелейді, |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор: Су, Сырдария, Рейн, әлдилеу, ел анасы Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары 4. Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География, өзін өзі тану |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар бұған дейін суреттер, тірек сөздер арқылы тақырыпты болжауға дағдыланған, қажетті тіркестерді пайдаланып, мәтін құрастыра алады |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурс тар |
ҚБ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың басы – 8 мин.
Сабақтың ортасы 28 мин |
Топқа бөлу. «Адасқан сөздер» әдісі Оқушыларға қима қағаздар беріледі. Бұл қима қағаздарда өзен- сулар тақырыбында мақал-мәтел берілген. Оқушылар қима қағаздағы мақал-мәтелдің жалғасын дұрыс табу арқылы «Сырдария», «Рейн», «Днепр» атты үш топқа бірігеді. Мақал-мәтелдер:
3.Бұлаққа бұлақ қосылса — "егізбіз"
дейді, Ж. Алдыңғы білімді еске түсіру Сұрақтар:
Үй тапсырмасын тексеру: Сырдария өзені туралы қосымша мәлімет Кері байланыс парақшаларын талдау «Ой қозғау».әдісі
Сөздікпен жұмыс Мұғалім тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады,аудармасын айтады. Оқушыларға қайталатады. Әлдилеу – баюкать Қайрат – сила Жырлау - воспевать Құшақ – объятие Тең болу – быть на ровне Ел анасы – мать народа Қол жетпеу – 1 – тапсырма: (ЖЖ) «Ойлан,жұптас, бөліс» әдіcі Сырдария өзені жайлы мәтінді тыңдап, сан есімдерді тауып жазады, сұрақтарға жауап береді. Дескриптор:
2 –тапсырма: ТЖ Сырдария өзені бейнежазба тыңдау арқылыкөтерілген мәселені болжайды.
2 – топ. Бейнероликті ескере отырып постер жасайды 3 – топ. Тірек сөздерді тауып, диалог құрастырады. Тірек сөздер: сырдария өзені, ауыл шаруашылығы, энергетика саласы Дискриптор:
3- тапсырма: Семантикалық картаны толтыр
Дескриптор:
ҚБ. Күлегештер |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың соңы 7 мин Саралау тапсыр-масы
|
Сабақты бекіту: «Сиқырлы орындық» (үстелдердің артында сұрақтары бар стикерлер жапсырылған) АВС деңгейлі Дескриптор: -Сұрақтарға жауап бере алады; -Жауаптарын дәлелдей біледі; -Шынайы өмірмен байланыстыра алады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: 4 - тапсырма . 109 бет өлеңді жаттау |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс: Білемін. Білдім. Білгім келеді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау:
Сырдария өзені жайлы ақпарат алады, сұрақтарға жауап береді.
Мәтіндегі ақпаратты түсінеді, мәтін жазып, сан есімнің түрлерін ажырата біледі.
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
«Бағдаршам» әдісі «Бас бармақ» әдісі «Смайлик» әдісі |
Топта жұмыс жасау ережелерін сақтайды |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сырдария өзені
Сырдария өзені
![]()
|
Қазақ тілі Сынып: 5 |
Күні: 11.12.18ж |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Сырдың сұлу өзені |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
5.Ж4 Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау 5. О6 Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіреді. 5ТБ1 Сан есім атауларын білу, орынды қолдану |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Сырдария өзені жайлы ақпарат алады, сұрақтарға жауап береді.
Мәтіндегі ақпаратты түсінеді, мәтін жазып, сан есімнің түрлерін ажырата біледі.
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, топтастырады Жаңа ақпаратты түсіне отырып, мәтіндегі ақпаратты түсінеді, мәтін жазып, сан есімнің түрлерін ажыратады Шынайы өмірмен байланыстырады, суреттеп бейнелейді, |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты сөздік қор: Су, Сырдария, Рейн, әлдилеу, ел анасы Талқылауға арналған сұрақтар:
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының құндылықтары 4. Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География, өзін өзі тану |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар бұған дейін суреттер, тірек сөздер арқылы тақырыпты болжауға дағдыланған, қажетті тіркестерді пайдаланып, мәтін құрастыра алады |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурс тар |
ҚБ |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың басы – 8 мин.
Сабақтың ортасы 28 мин |
Топқа бөлу. «Адасқан сөздер» әдісі Оқушыларға қима қағаздар беріледі. Бұл қима қағаздарда өзен- сулар тақырыбында мақал-мәтел берілген. Оқушылар қима қағаздағы мақал-мәтелдің жалғасын дұрыс табу арқылы «Сырдария», «Рейн», «Днепр» атты үш топқа бірігеді. Мақал-мәтелдер:
3.Бұлаққа бұлақ қосылса — "егізбіз"
дейді, Ж. Алдыңғы білімді еске түсіру Сұрақтар:
Үй тапсырмасын тексеру: Сырдария өзені туралы қосымша мәлімет Кері байланыс парақшаларын талдау «Ой қозғау».әдісі
Сөздікпен жұмыс Мұғалім тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырады,аудармасын айтады. Оқушыларға қайталатады. Әлдилеу – баюкать Қайрат – сила Жырлау - воспевать Құшақ – объятие Тең болу – быть на ровне Ел анасы – мать народа Қол жетпеу – 1 – тапсырма: (ЖЖ) «Ойлан,жұптас, бөліс» әдіcі Сырдария өзені жайлы мәтінді тыңдап, сан есімдерді тауып жазады, сұрақтарға жауап береді. Дескриптор:
2 –тапсырма: ТЖ Сырдария өзені бейнежазба тыңдау арқылыкөтерілген мәселені болжайды.
2 – топ. Бейнероликті ескере отырып постер жасайды 3 – топ. Тірек сөздерді тауып, диалог құрастырады. Тірек сөздер: сырдария өзені, ауыл шаруашылығы, энергетика саласы Дискриптор:
3- тапсырма: Семантикалық картаны толтыр
Дескриптор:
ҚБ. Күлегештер |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ-тың соңы 7 мин Саралау тапсыр-масы
|
Сабақты бекіту: «Сиқырлы орындық» (үстелдердің артында сұрақтары бар стикерлер жапсырылған) АВС деңгейлі Дескриптор: -Сұрақтарға жауап бере алады; -Жауаптарын дәлелдей біледі; -Шынайы өмірмен байланыстыра алады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Үй тапсырмасы: 4 - тапсырма . 109 бет өлеңді жаттау |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс: Білемін. Білдім. Білгім келеді. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау:
Сырдария өзені жайлы ақпарат алады, сұрақтарға жауап береді.
Мәтіндегі ақпаратты түсінеді, мәтін жазып, сан есімнің түрлерін ажырата біледі.
Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
«Бағдаршам» әдісі «Бас бармақ» әдісі «Смайлик» әдісі |
Топта жұмыс жасау ережелерін сақтайды |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен 2 нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым,келесі сабақта не нәрсеге назар аудару керек?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















