Сырт келбет және тазалық

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Сырт келбет және тазалық

Материал туралы қысқаша түсінік
5-сынып мұғалімдеріне
Материалдың қысқаша нұсқасы

САБАҚ: Қазақ тілі

Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы мектеп-лицейі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сабденова З

Сынып: 5

Прямая соединительная линия 1 Прямая соединительная линия 4

Бөлімнің атауы:

Қатысқан оқушылар саны:


Адам сырт келбеті мен мінезі

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Сырт келбет және тазалық

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.1.6.8.Коммуникативтік жағдаятка сай эмоционалды сөздерді,дауыс ырғақтары арқылы қыстырма,қаратпа,одағай сөздерді еркін қолданып диалогке даярлықсыз қатысу,өз пікірін білдіру

5.2.4.8.Ауызекі стильдегі мәтіндердің мазмұнын,тақырыбын және тілдік құралдарын салыстыру

5.4.4.8.Сын есімдердің шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану,сын есімді зат есім орнына қолдана білу

Сабақ мақсаттары

Коммуникативтік жағдаятка сай эмоционалды сөздерді,дауыс ырғақтары арқылы қыстырма,қаратпа,одағай сөздерді еркін қолданып диалогке даярлықсыз қатысу,өз пікірін білдіру

Ауызекі стильдегі мәтіндердің мазмұнын,тақырыбын және тілдік құралдарын салыстыру

Сын есімдердің шырай түрлерінің көркемдік ерекшелігін тану,сын есімді зат есім орнына қолдана білу

Бағалау критерийі

Сұрақтарға жауап береді.

Ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.

Суреттер желісі бойынша әңгіме құрастырады.

Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік қормен терминдер:стильі,классикасы,жүрісі,сөйлеу монерасы,т.б.

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Адамның сыртқы келбеті дегенді қалай түсінесіңдер?

-Сыртқы келбет пен адамның ішкі дүниесінің байланысы бар ма?

-Адамның сыртқы келбеті маңызды ма?

Құндылықтарды дарыту

Адам өзін-өзі сыйлауы керек,тазалықты ұстау тиіс

-Тазалық-денсаулық кепілі

- Тазалық – саулық негізі,
Саулық – байлық негізі

АКТ қолдану дағдылары

Ноутбук,интерактивті тақта

Пәнаралық байланыс

салауаттану,өзін-өзі тан

Алдыңғы оқу

Жол жүру ережелері


Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут








Ортасы

20 минут











10 минут


1.Күнделікті шаралар:

а)Оқушылармен сәлемдесу

ә)Жағымды ахуал қалыптастыру

Үй тапсырмасын сұрау:<<Миға шабуыл>>әдісі.Өтілген тақырып бойынша сұрақтар беру арқылы пысықтау.

-Жол жүру ережелерін қаншалықты меңгердің?

-Жол ережелерін білу қаншалықты маңызды?

-Жол ережесін бұзып көрдің бе?

ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту.

«Конверт – сұрақ»

2-3 сұрақ жазып, конвертке салыңыз (оқу мақсатына қарай). Әрбір оқушыда өзінікі болатындай етіп, бірнеше конверт дайындаңыз. Әрқайсысына екі минут беріңіз: оқушы стикерде атын және жауабын жазады; екі минут өткен соң конверт келесі оқушыға беріледі, осылай бұл 2-3 сұраққа барлығы жауап бергенше жүре береді. Стикерлерді жинап, бірнеше жауапты дауыстап оқыңыз (аттарын атамастан); сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды.

ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту.

«Иық тірескен шеңбер»

Оқушылар шеңберге бір-бірінің иығына қолдарын салып, құшақтасқан түрде тұрып, сабақ туралы өз пікірлерін білдіреді. Мұғалімнің де бұл шеңберден орын алғаны дұрыс.

ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту.

Оқулықпен жұмыс.

1-тапсырма.<<Ойбөліс>>.Төмендегі сұрақтар бойынша ой бөлісіңдер

ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту.

6-тапсырма. Мәтін оқы

ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту.

Дискриптор

Мәтін мазмұнын түсінеді.

Жинақы мәтін жазады

8-тапсырма.Мәтінді түсініп оқы,мазмұнын түсіндір.

Сюжетті суреттер бойынша әңгіме.

ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту.

Дискриптор

Суреттер бойынша ойын ойнатады.

Суреттерге әңгіме құрастырады

ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту.






Смайликтер

Стикерлер







Смайликтер

Стикерлер







Сабақтың соңы

5 минут





Кері байланыс:«Бас бармақ»

Оқушылардың бас бармақтарын көрсету арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу деңгейін тексеріңіз.

Бас бармақ жоғарыға қарап тұрса = Мен түсінемін.

Бас бармақ көлденең тұрса = Мен түсінгендеймін.

Бас бармақ төмен қарап тұрса = Мен түсінбедім.


стикер


Саралау – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?











Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қарсы)

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
10.01.2019
904
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі