|
Пәні : дуніетану Сыныбы: 4 |
|
|
Тақырыбы: Су.Табиғатта су айналымы. Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:“Сөздер банкасы” әдісі, ”Мағынаны ажырату” әдісі Кіріктірілген модулдер: 1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.2. СТО,3.ОүБ4. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.5. Оқытуды басқару және көшбасшылық . |
|
Мақсаты: |
Оқушыларда табиғат , бізді қоршап тұрған әлем , судың табиғаттағы айналымы туралы ұғым қалыптастыру.Өз бетінше қорытынды жасай білуге машықтандыру. |
|
|
Міндеті : |
Оқушылар берілген тапсырманы өз бетінше орындауға және алған білімдерін өмірде қолдануға үйрену |
|
|
Күтілетін нәтіже: |
Оқушылар табиғаттағы су айналымы тұралы схема жасайды. Өз мекен жайымыздың табиғаттағы су айналымын күзету арқылы схемамен салыстырады. Алған білімін өмірмен байланыстырады. Пікірін ашып айтады. |
|
|
Табыс критерийсы: |
1.Су табиғатта тынымсыз айналыста болуын біледі. 2. Картадан судың орнын анықтай алады. |
|
Сабақтың бөлімдері |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезең. Психалогиялық дайындық. |
3 мин |
Оқушыларға қолдарын ұстату.Көңіл-күйін көтеру.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. |
Оқушылар қолдарын ұстап тұрады,бірге қолдарын ұстап өлең айтады. «Күн шуағы»-Қол ұстасып бәріміз, Жылылықты сезейік. Шуақ шашқан күндей боп, Күлімсіреп жүрейік. |
«Күн шуағы» олеңі |
|
2 мин |
Оқушыларды топтарға бөлу |
Оқушылар сезгі мүшелері арқылы 4 топқа бөлінеді, |
Сезгі мүшелерін ұстап, бөлу |
|
|
Таныстырылым |
7 мин |
Үй тапсырмасын сұрау: “Сөздер банкасы” әдісі арқылы пайдалы қазблар тұралы өз түсініктерін қайталау, сұрақ-жауап өткізу |
Оқушылар “Сөздер банкасы” ден әр топтан бір оқушы сұрақ карточчкасын алып, топпен бірге талқылай отырып, жауап береді. |
карточкалар |
|
Қызығушылықты ояту |
6 мин |
«Жер бетінің үштен екі бөлігін су қабаты алып жатыр»
|
Көрсетілген көрнекілік және мәлімет арқылы оқушылар табиғатта су айналымы тұралы топпен бірге өз түсінігін айтады. электронды оқулық арқылы су айналымын көру |
электронды оқулық |
|
Негізгі бөлім |
10 мин |
Жаңа сабақ: Оқушылар ”Мағынаны ажырату” әдісі арықылы мәтінді тізбектей оқып, табиғаттағы су айналымы түралы тақырыпты өз бетінше ашады |
Оқушылар тақырыпті мәнін ашып, табиғатта су айналымын өмірмен байланыстыра отырып түсіндіреді. |
Оқулық ,жұмыс дәптері |
|
9 мин |
Пысықтау:Постермен жұмыс: табиғатта су айналымын схемасын сызу |
Оқушылар топпен бірге табиғатта су айналымын схемасын сызып, әр топтан бір оқушы түсіндіре отырып қорғайды |
Постер , маркер, стикер, оқулық |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 мин 2 мин 3мин |
Формативті бағалау, критериалды бағалау, Жиынтық бағалау. «Табиғатта су айналымы» Кері байланыс |
Күнделікке бағаларын қойғызады Үй тапсырмасын түсініп алады, күнделікке үй тапсырмасын жазады. Сабақ жайлы өз пікірін жазады |
Смаиликтер Күнделік дәптер |
№80 «Машат» негізгі орта мектебінің бастауыш
сынып мұғалімі Гульчехра Хамракулова
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Су.Табиғатта су айналымы. ашық сабағы
Су.Табиғатта су айналымы. ашық сабағы
|
Пәні : дуніетану Сыныбы: 4 |
|
|
Тақырыбы: Су.Табиғатта су айналымы. Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:“Сөздер банкасы” әдісі, ”Мағынаны ажырату” әдісі Кіріктірілген модулдер: 1.Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.2. СТО,3.ОүБ4. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.5. Оқытуды басқару және көшбасшылық . |
|
Мақсаты: |
Оқушыларда табиғат , бізді қоршап тұрған әлем , судың табиғаттағы айналымы туралы ұғым қалыптастыру.Өз бетінше қорытынды жасай білуге машықтандыру. |
|
|
Міндеті : |
Оқушылар берілген тапсырманы өз бетінше орындауға және алған білімдерін өмірде қолдануға үйрену |
|
|
Күтілетін нәтіже: |
Оқушылар табиғаттағы су айналымы тұралы схема жасайды. Өз мекен жайымыздың табиғаттағы су айналымын күзету арқылы схемамен салыстырады. Алған білімін өмірмен байланыстырады. Пікірін ашып айтады. |
|
|
Табыс критерийсы: |
1.Су табиғатта тынымсыз айналыста болуын біледі. 2. Картадан судың орнын анықтай алады. |
|
Сабақтың бөлімдері |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезең. Психалогиялық дайындық. |
3 мин |
Оқушыларға қолдарын ұстату.Көңіл-күйін көтеру.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. |
Оқушылар қолдарын ұстап тұрады,бірге қолдарын ұстап өлең айтады. «Күн шуағы»-Қол ұстасып бәріміз, Жылылықты сезейік. Шуақ шашқан күндей боп, Күлімсіреп жүрейік. |
«Күн шуағы» олеңі |
|
2 мин |
Оқушыларды топтарға бөлу |
Оқушылар сезгі мүшелері арқылы 4 топқа бөлінеді, |
Сезгі мүшелерін ұстап, бөлу |
|
|
Таныстырылым |
7 мин |
Үй тапсырмасын сұрау: “Сөздер банкасы” әдісі арқылы пайдалы қазблар тұралы өз түсініктерін қайталау, сұрақ-жауап өткізу |
Оқушылар “Сөздер банкасы” ден әр топтан бір оқушы сұрақ карточчкасын алып, топпен бірге талқылай отырып, жауап береді. |
карточкалар |
|
Қызығушылықты ояту |
6 мин |
«Жер бетінің үштен екі бөлігін су қабаты алып жатыр»
|
Көрсетілген көрнекілік және мәлімет арқылы оқушылар табиғатта су айналымы тұралы топпен бірге өз түсінігін айтады. электронды оқулық арқылы су айналымын көру |
электронды оқулық |
|
Негізгі бөлім |
10 мин |
Жаңа сабақ: Оқушылар ”Мағынаны ажырату” әдісі арықылы мәтінді тізбектей оқып, табиғаттағы су айналымы түралы тақырыпты өз бетінше ашады |
Оқушылар тақырыпті мәнін ашып, табиғатта су айналымын өмірмен байланыстыра отырып түсіндіреді. |
Оқулық ,жұмыс дәптері |
|
9 мин |
Пысықтау:Постермен жұмыс: табиғатта су айналымын схемасын сызу |
Оқушылар топпен бірге табиғатта су айналымын схемасын сызып, әр топтан бір оқушы түсіндіре отырып қорғайды |
Постер , маркер, стикер, оқулық |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 мин 2 мин 3мин |
Формативті бағалау, критериалды бағалау, Жиынтық бағалау. «Табиғатта су айналымы» Кері байланыс |
Күнделікке бағаларын қойғызады Үй тапсырмасын түсініп алады, күнделікке үй тапсырмасын жазады. Сабақ жайлы өз пікірін жазады |
Смаиликтер Күнделік дәптер |
№80 «Машат» негізгі орта мектебінің бастауыш
сынып мұғалімі Гульчехра Хамракулова
шағым қалдыра аласыз














