Материалдар / Сызықтық алгоритмдерді программалау 7 сынып

Сызықтық алгоритмдерді программалау 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Сызықтық алгоритмдерді программалау тақырыбындағы қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
09 Қазан 2018
5847
7 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні
Сабақтың тақырыбы:Сызықтық алгоритмдерді программалау
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)7.3.2.1-алгоритмді программалау тілінде жазу7.3.3.2-сызықтық және тармақталу алгоритмдерін программаны өңдеудің кіріктірілген ортасыңда жазу
Сабақтың мақсатыСызықтық алгоритмдерді программалау тілінде жазу
Жетістік критерийлері
  • Сызықтық алгоритмнің программалау тілінде жазылуымен танысады
  • Берілген есептерге программа құрады


  • Ойлау дағдыларыныңБілу және түсінудеңгейіБілу, түсіну, қолдану
    Тілдік мақсаттарЛексика мен терминология: Сызықтық алгоритм, программада қолданылатын қажетті сөздерДиалог құруға/жазылымға қажетті сөздер ... әрекеттердің тізбектей орындалуын сипаттайтын алгоритм (Сызықтық алгоритм)... деп енгізу, шығару операторларынан және орындау командаларынан тұратын қарапайым программаны айтамыз (Сызықтық алгоритм программасы)
    Құндылықтарға баулуОқушыларды мамандыққа баулу: программа құру компьютерлік технология саласындағы мамандар үшін маңызы бар екенін айтып өту
    Пәнаралық байланысМатематика пәнімен байланысы математикалық есептерді шығару алгоритміне программа құру кезінде қолданылады
    Алдыңғы оқуОқушылар 6-сыныптан сызықтық алгоритмді біледі.
    Сабақтың барысы
    Сабақтың жоспарланған кезеңдеріСабақтағы жоспарланған іс-әрекетРесурстар
    Сабақтың басы1 минут



    5 минут























    2 минут





















    5 минут



    Сабақтың ортасы5 минут













































    Оқушылармен сәлемдесу, түгендеуЖылы лебіз: «Сәттілік тілеу»

    Өтілген тақырып бойынша тапсырма Tarsia әдісінің «Домино» ойыны арқылы оқушыларға тапсырма беруДұрыс жауабын тапСабақтың тақырыбын ашу. Бүгінгі сабақтың тақырыбы:

    Оқушылар QR Code арқылы ұялы телефондарымен сабақтың тақырыбын анықтайдыОлай болса бүгінгі сабақтың мақсаты қандай болады деп ойлайсыңдар?Сабақтың мақсаты, критерийлері айтылады.Жаңа сабақ видео арқылы түсіндіру

    1-тапсырма (жұптық жұмыс) «Ретімен орналастыр»Тіктөртбұрыштың периметрін табудың программасы берілген. Программаны ретімен орналастыр.Дескриптор:
  • Программаның атын табады.
  • Айнымалыларды сипаттауды қояды.
  • Бастауды жазады.
  • Айнымалыларды енгізуді қояды.
  • Формуланың программалау тілінде жазылуын қояды.
  • Нәтижені шығаруды қояды.
  • Программаны аяқтайды.








  • Домино





























    Ұялы телефон

























































    10 минут





































































    5 минут

    Деңгейлік тапсырмалар.2- тапсырма. (жеке жұмыс)А деңгейі№1. Тіктөртбұрыштың ауданын табудың программасын құрыңдарДескриптор:
  • Тіктөртбұрыштың ауданын табудың формуласын жазады.
  • айнымалыларды анықтайды
  • Нәтижені анықтайды
  • Тіктөртбұрыштың ауданын табудың программасын құрады
  • Программаны орындауға жібереді.
  • Нәтижені экранға шығарады


  • В деңгейі№2 Автокөлік S км жолды 2 сағатта жүріп өтті. Автокөлік қандай жылдамдықпен қозғалды?Дескриптор:
  • Жылдамдықты табудың формуласын жазады
  • айнымалыларды анықтайды
  • Нәтижені анықтайды
  • Программасын құрады
  • Программаны орындауға жібереді.
  • Нәтижені экранға шығарады


  • С деңгейі3. Үш таңбалы бүтін сан берілген. Табу керек: санның бірлігін Дескриптор:
  • Санның бірлігін табу үшін mod не div амалын қолданып, формуласын жазады
  • айнымалыны анықтайды
  • Нәтижені анықтайды
  • Программасын құрады
  • Программаны орындауға жібереді.
  • Нәтижені экранға шығарады
  • 3-тапсырма. ЕasyQuizzy бағдарламасында тест тапсырыңдар
  • Егер алгоритмдегі іс-әрекет бірінен кейін бірі тізбектеле орындалса ... алгоритм деп аталады
  • А) сызықтық В) тармақталған С) циклдік
  • Айнымалыларды енгізу операторы
  • А) writeln B) readln C) var
  • Программаның басы мен соңы қандай кілт сөздермен белгіленеді?
  • А) begin, end B) writeln, readln C) var, end
  • Программада әрбір жолдың соңында қандай тыныс белгі қойылады?
  • : B) . C) ;
  • Pascal тілінде дұрыс жазылған өрнекті анықта: 19(х+7,7)
  • А) 19*(х+7.7) B) 19(х+7.7) C) 19*(х+7,7)



    Деңгейліктапсырмалар



































































    easyQuizzy
    Сабақтың соңы2 минут



    5 минут
    Үйге тапсырма§4.5 оқу. 4.у= мәнін есептеу программасын жаз

    Сабақ соңында оқушылар кері байланыс «3 қалам» әдісі бойынша жүргізеді:


    Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Бағалау – Сіз оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулықжәне қауіпсіздік техникасыныңсақтау
    ЕasyQuizzy тест.Деңгейлік тапсырмалар.Қабілетті балаға берілетін тапсырма№3. Үш таңбалы бүтін сан берілген. Санның бірлігін табу керек

    Үлгерімі төмен оқушыға берілетін тапсырмаСәйкестендір.



    - Мадақтау, бағдаршам
    Оқушыларға компьютер алдында отыру кезінде және онымен жұмыс жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіледі

    Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілдіме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

    Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралыда, оқу туралыда ойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1: 2:Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?




    Тексерілді........................................
    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
    Осы аптаның ең үздік материалдары
    Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
    Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
    тақырыптармен дайындаймыз
    Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
    Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
    Толығырақ