Алгебра 7сынып Сабақ № 6
-
Күні:
Сабақтың тақырыбы:
Сызықтық функция және оның графигі
Сынып:7
Сабаққа қатысқандар саны:
Сынып:7
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
7.4.1.4
функциясының анықтамасын білу,
графигін салу, k коэффициентінеқатысты орналасуын
анықтау;7.4.1.5
түріндегі сызықтық функцияның
анықтамасын білу, оның графигін салу және графиктің k және b
коэффициенттерінеқатысты орналасуын
анықтау;7.4.1.6 сызықтық функция графигінің координата осьтерімен қиылысу нүктелерін графикті салмай табу;
7.4.1.7 у = kx + b сызықтық функциясының графигінен k және b таңбаларын анықтау;
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
Сызықтық функция жәнеоның графигін сала білуге, сызықтықфункцияныңграфигібойынша оны формуламен жазуды үйрету
Оқушылардың басым бөлігі:
Сабақта үйренген сөздер қатарын өзара тілдесу кезінде еркін қолдана алады,үйренген сөздерге сұрақты дұрыс қоя алады
Кейбір оқушылар:
Білімдерін тереңдете отырып топпен жұмыс жасау арқылы білімдері тереңдейді
-графигін сала алады.
-график бойынша формула жаза алады
-коэффициентін анықтайды, таба алады.
Сабақтың тақырыбы:
|
Кезең |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сынып бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару Қайталау сұрақтары: . Функция дегеніміз не? 2. Аргумент дегеніміз не? 3. Сызықтық функция дегеніміз не? |
Сызықтықфункцияныңграфигі не болыптабылады
|
|
|
|
2. сабақтың ортасы |
1-топқа Оқушы х дәптер мен альбом сатып алмақшы. Егер бір дәптер 50 теңге тұрса , ал альбом 300 теңге тұрса, ол барлық сатып алатын заттар қанша ақша төлеу керек. 2-топқа Қоймада 5 тонна картоп болды.Күнде 3 тонна картоп әкелініп тұрды. Қоймада қанша тонна картоп болады? 3-топқа Турист А пунктен В пункіне дейін 40 км жол жүрді.В пункітінен сол бағытқа қарай автобуспен 1 сағатта 65 км жол жүрді. А пункітінен 2,4,5 сағаттан кейін арақашықтығы қанша болады? 4-топқа Дүкенде 450 метр мата бар еді. Оған күніне 230 метр мата әкелініп тұрды.Дүкенге х күн мата әкелінді онда неше метр мата болды?
|
Тапсырма: Сызықтық фунция графиктерін салу және айырмашылықтарын түсіндіру 1-топ
2 3 топ
4 топ
ж/е функцияларының графиктерін координаталық жазықтықта салу. Графиктердің өзара қиылысу нүктесін табу. Дене қимыл жаттығуларын жасау. Логикалық есеп Кітаптан есеп шығару №1344 . №1345,
Н 1 топ
2 топ
3 топ
4 топ
|
|
Оқулық: Алгебра 7 сынып |
|
3. сабақтың соңы |
Cөзжұмбақ “Шартараптан”
|
Әр топ өзін-өзі формативті
бағалайды, бүкіл сабақ бойы көрсеткен білімдеріне сәйкес жинақтау
бағасын шығарады |
|
Оқулық: Алгебра 7 сынып « |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сызықтық функция және оның графигі
Сызықтық функция және оның графигі
Алгебра 7сынып Сабақ № 6
-
Күні:
Сабақтың тақырыбы:
Сызықтық функция және оның графигі
Сынып:7
Сабаққа қатысқандар саны:
Сынып:7
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
7.4.1.4
функциясының анықтамасын білу,
графигін салу, k коэффициентінеқатысты орналасуын
анықтау;7.4.1.5
түріндегі сызықтық функцияның
анықтамасын білу, оның графигін салу және графиктің k және b
коэффициенттерінеқатысты орналасуын
анықтау;7.4.1.6 сызықтық функция графигінің координата осьтерімен қиылысу нүктелерін графикті салмай табу;
7.4.1.7 у = kx + b сызықтық функциясының графигінен k және b таңбаларын анықтау;
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
Сызықтық функция жәнеоның графигін сала білуге, сызықтықфункцияныңграфигібойынша оны формуламен жазуды үйрету
Оқушылардың басым бөлігі:
Сабақта үйренген сөздер қатарын өзара тілдесу кезінде еркін қолдана алады,үйренген сөздерге сұрақты дұрыс қоя алады
Кейбір оқушылар:
Білімдерін тереңдете отырып топпен жұмыс жасау арқылы білімдері тереңдейді
-графигін сала алады.
-график бойынша формула жаза алады
-коэффициентін анықтайды, таба алады.
Сабақтың тақырыбы:
|
Кезең |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сынып бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу, оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару Қайталау сұрақтары: . Функция дегеніміз не? 2. Аргумент дегеніміз не? 3. Сызықтық функция дегеніміз не? |
Сызықтықфункцияныңграфигі не болыптабылады
|
|
|
|
2. сабақтың ортасы |
1-топқа Оқушы х дәптер мен альбом сатып алмақшы. Егер бір дәптер 50 теңге тұрса , ал альбом 300 теңге тұрса, ол барлық сатып алатын заттар қанша ақша төлеу керек. 2-топқа Қоймада 5 тонна картоп болды.Күнде 3 тонна картоп әкелініп тұрды. Қоймада қанша тонна картоп болады? 3-топқа Турист А пунктен В пункіне дейін 40 км жол жүрді.В пункітінен сол бағытқа қарай автобуспен 1 сағатта 65 км жол жүрді. А пункітінен 2,4,5 сағаттан кейін арақашықтығы қанша болады? 4-топқа Дүкенде 450 метр мата бар еді. Оған күніне 230 метр мата әкелініп тұрды.Дүкенге х күн мата әкелінді онда неше метр мата болды?
|
Тапсырма: Сызықтық фунция графиктерін салу және айырмашылықтарын түсіндіру 1-топ
2 3 топ
4 топ
ж/е функцияларының графиктерін координаталық жазықтықта салу. Графиктердің өзара қиылысу нүктесін табу. Дене қимыл жаттығуларын жасау. Логикалық есеп Кітаптан есеп шығару №1344 . №1345,
Н 1 топ
2 топ
3 топ
4 топ
|
|
Оқулық: Алгебра 7 сынып |
|
3. сабақтың соңы |
Cөзжұмбақ “Шартараптан”
|
Әр топ өзін-өзі формативті
бағалайды, бүкіл сабақ бойы көрсеткен білімдеріне сәйкес жинақтау
бағасын шығарады |
|
Оқулық: Алгебра 7 сынып « |
шағым қалдыра аласыз
топ
үктелерін тап













