|
Сабақтың тақырыбы: Табиғатқа саяхат. Б дыбысы мен әрпі. |
Сауат ашу |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Абдикаримова Айгүл Жарылкасыновна |
|||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: 0 |
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
1.9. Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||
|
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
||||||
|
Бағалау критерийі |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады |
|||||
|
Дескрипторлар
|
|
|||||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
ағылшын, музыка |
|||||
|
Тілдік құзыреттілік |
қарбыз- арбуз- watermelon |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Қол алысып, қане біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Топқа бөлу Өтілген әріпке байланысты ,оқушыларды «Б» әрпінен басталатын жеміс- жидектер арқылы бөлемін.
|
Шаттық шеңбері Топ –« Бүлдірген» Топ - «Банан» Топ - «Бұршақ» |
||||
|
Алдыңғы оқу
|
- Өткен сабақта қандай
дыбыспен таныстық? |
Кітаппен жұмыс |
||||
|
Ортасы 20 минут |
Суретке қарап, сұрақтардың көмегімен « Әсем табиғат» тақырыбына мәтін құра.
Қорытынды сұрақ: Бала қандай әрекет жасауда? Балықтың көлемі қандай? |
Суретпен жұмыс.А -3 фарматта. Суретке жасырын заттарды жапсыру, көрсетілген сұрақтарға жауап беру . |
||||
|
|
Бөлінген 3 топқа әртүрлі тапсырма беріліп, жауаптары алынады. І топ тапсырмасы: Тиісті әріпті қой
ІІ топ тапсырмасы: Артық сөзді тап Бала, бәйге, долана, бесік,бәйтерек. ІІІ топ тапсырмасы: Дыбыстық талдау б и д а й б а л ы қ к ө б е л е к б е с
|
Топен жұмыс –А3 форматта орындалады Үлестірмелі қағаздар, суреттер |
||||
|
Қызықты тапсырма 8 минут |
Кітаппен жұмыс: Көбелек қонған заттарды үш тілде айтып бер асқабақ - тыква – pumpkin
қарбыз - арбуз- watermelon
Суреттегі сөздерді бір сөзбен не дейді? Дәптермен жұмыс: суреттегі сөздерді жаз |
Түрлі тапсырмалар Оқулық, дәптерлер( 23 бет). |
||||
|
Сергіту сәті 2 минут |
«Көңілді күн» |
«Көңілді күн» биі |
||||
|
|
«Бірің жаңбыр, бірің бақбақ болып сөйлес» -сахналық қойылым
|
Жұптық жұмыс |
||||
|
Аяқталуы |
«Топтастыру». 2- топ Адамның аты
----------------------------- |
Топпен жұмыс. Оқушылар «Б» әрпінен басталатын сөздерді ойлап табады. |
||||
|
Саралау – топпен жұмыстар жүргіземін Қабілеті жоғары оқушылармен дыбыстық талдау жасатамын |
Бағалау – « Смайликтер » әдісі арқылы бағалайды |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||
|
Рефлексия |
«Менің көңіл-күйім баспалдағы» Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады |
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғатқа саяхат. Б дыбысы мен әрпі.
Табиғатқа саяхат. Б дыбысы мен әрпі.
|
Сабақтың тақырыбы: Табиғатқа саяхат. Б дыбысы мен әрпі. |
Сауат ашу |
|||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Абдикаримова Айгүл Жарылкасыновна |
|||||
|
СЫНЫП: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: 0 |
||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
1.9. Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||
|
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||
|
||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||
|
||||||
|
Бағалау критерийі |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады |
|||||
|
Дескрипторлар
|
|
|||||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
|||||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
|||||
|
Пәнаралық байланыс |
ағылшын, музыка |
|||||
|
Тілдік құзыреттілік |
қарбыз- арбуз- watermelon |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 5 минут |
Қол алысып, қане біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу! – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! Топқа бөлу Өтілген әріпке байланысты ,оқушыларды «Б» әрпінен басталатын жеміс- жидектер арқылы бөлемін.
|
Шаттық шеңбері Топ –« Бүлдірген» Топ - «Банан» Топ - «Бұршақ» |
||||
|
Алдыңғы оқу
|
- Өткен сабақта қандай
дыбыспен таныстық? |
Кітаппен жұмыс |
||||
|
Ортасы 20 минут |
Суретке қарап, сұрақтардың көмегімен « Әсем табиғат» тақырыбына мәтін құра.
Қорытынды сұрақ: Бала қандай әрекет жасауда? Балықтың көлемі қандай? |
Суретпен жұмыс.А -3 фарматта. Суретке жасырын заттарды жапсыру, көрсетілген сұрақтарға жауап беру . |
||||
|
|
Бөлінген 3 топқа әртүрлі тапсырма беріліп, жауаптары алынады. І топ тапсырмасы: Тиісті әріпті қой
ІІ топ тапсырмасы: Артық сөзді тап Бала, бәйге, долана, бесік,бәйтерек. ІІІ топ тапсырмасы: Дыбыстық талдау б и д а й б а л ы қ к ө б е л е к б е с
|
Топен жұмыс –А3 форматта орындалады Үлестірмелі қағаздар, суреттер |
||||
|
Қызықты тапсырма 8 минут |
Кітаппен жұмыс: Көбелек қонған заттарды үш тілде айтып бер асқабақ - тыква – pumpkin
қарбыз - арбуз- watermelon
Суреттегі сөздерді бір сөзбен не дейді? Дәптермен жұмыс: суреттегі сөздерді жаз |
Түрлі тапсырмалар Оқулық, дәптерлер( 23 бет). |
||||
|
Сергіту сәті 2 минут |
«Көңілді күн» |
«Көңілді күн» биі |
||||
|
|
«Бірің жаңбыр, бірің бақбақ болып сөйлес» -сахналық қойылым
|
Жұптық жұмыс |
||||
|
Аяқталуы |
«Топтастыру». 2- топ Адамның аты
----------------------------- |
Топпен жұмыс. Оқушылар «Б» әрпінен басталатын сөздерді ойлап табады. |
||||
|
Саралау – топпен жұмыстар жүргіземін Қабілеті жоғары оқушылармен дыбыстық талдау жасатамын |
Бағалау – « Смайликтер » әдісі арқылы бағалайды |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
||||
|
Рефлексия |
«Менің көңіл-күйім баспалдағы» Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады |
|||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
||||||
шағым қалдыра аласыз
















