|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім |
Жанды табиғат |
|
|
9-сабақтың тақырыбы |
Табиғаттағы байланыс |
|
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
1.3 Шығармадағы оқиғаны болжау. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.3.1 – шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын түсінеді, ойын жеткізеді. Көптеген оқушылар: шығарманың мазмұнына жоспар құрады. Кейбір оқушылар: шығарманың мазмұнын сахналайды. |
|
|
Құндылық |
Шешім қабылдай алу |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану. Жаратылыстану. Өзін-өзі тану |
|
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, суреттер, слайд |
|
|
Алдыңғы білім |
Т. Молдағалиев. «Туған өлке гүлдері» |
|
Жоспар
|
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Үй жұмысын сұрау. Топ ішінде оқыту. Әр топтан ең жақсысын сыныпқа оқыту. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Ойқозғау. 1-тапсырма. Әр қатардағы сөздер арасына байланыс тізбегін құр. Әңгімеле.
Бағалау критерийімен таныстыру. |
Суреттер |
|
|
|
Бағалау парағы |
|
|
Мағынаны ажырату. Оқылым. 2-тапсырма. Мысалды рөлге бөліп, түсініп оқыңдар. «Терек пен қабығы» (мысал) Автормен танысу айдары. Оқулықта берілген мәліметті пайдаланып, мысалдың авторы туралы әңгімеле. (Б. Кірісбайұлы). Жұптық жұмыс. 4-тапсырма. Мысалға сүйеніп, кейіпкерлер арасында диалог құрау. 5-тапсырма. Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырып, жауап беру. 6-тапсырма. Мысалға басқаша қандай атау беруге болады? Өз ойын дәлелдеу. Сергіту сәті. Әуе дегенде құстың, су дегенде балықтың, жер дегенде аңның қимылын салады. ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Сурет бойынша берілген өлең жолдарының жалғасын тауып, дамытып жаз. |
Автордың портреті Слайд Суреттер |
|
Бағалау критерийі |
Дескриптор Білім алушы |
Балл |
|
Диалог құру |
Кейіпкерлер арасында диалог құрып, өз ойымен толықтырады. |
1 |
|
Сұрақтар құрастырады. |
1 |
|
|
Сұрақтарға жауап береді. |
1 |
|
|
Мысалға басқаша атау беріледі. |
1 |
|
|
Негізгі ойға сәйкес мақал ойластырады. |
1 |
|
|
Өлең жолдарын жалғастырады |
1-өлең жолы |
1 |
|
2-өлең жолы |
1 |
|
|
3-өлең жолы |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сорасы аққан көзінің Терек жасын бір сүртіп, Қабығына қарайлай... Қатемді енді ұғындым, Кінә болды өзімнен. Сондықтан да қабықжан… Қабығы едім теректің, Бірге ойнап, бірге өскен. Бала кезден тербеткем... Шығармашылық тапсырма. Түсініп оқы және есіңе сақта. «Тисе терекке, тимесе бұтаққа». Ойтолғау. Жазылым. Мысалдың қорытынды ойына сәйкес келетін мақал ойластыр. Нақыл сөзді қойып, мысалды анықта. Үлгі: «...» дер едім. ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма. Қабықтың реніші басылатындай сөздер жазып, терекке қабықпен қауышуға көмектес. Берілген ойды жалғастыр. Сөз көлемі – 25–30. Қабық, терек ойланбай сөйлеп, сені ренжітіп алды ...
Бағалау. БК бойынша бағалайды. Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттік пе (оқушылардан сұрау)? Қалай жеттік? Не істедік? |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. Өлеңнің мазмұнын айту. Қосымша: лимон ағашы туралы біліп келу. Хрестоматия. Кері байланыс. Ауызша. Рефлексия.
|
|
Қосымша мағлұматтар
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
|
істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|
|||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғаттағы байланыс 3 сынып
Табиғаттағы байланыс 3 сынып
|
Пән: Әдебиеттік оқу |
Мектеп: |
|
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Бөлім |
Жанды табиғат |
|
|
9-сабақтың тақырыбы |
Табиғаттағы байланыс |
|
|
Оқу бағдарла- масына сілтеме |
1.3 Шығармадағы оқиғаны болжау. |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.3.1 – шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау. |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Барлық оқушылар: шығарманың мазмұнын түсінеді, ойын жеткізеді. Көптеген оқушылар: шығарманың мазмұнына жоспар құрады. Кейбір оқушылар: шығарманың мазмұнын сахналайды. |
|
|
Құндылық |
Шешім қабылдай алу |
|
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану. Жаратылыстану. Өзін-өзі тану |
|
|
АКТ-ны қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, суреттер, слайд |
|
|
Алдыңғы білім |
Т. Молдағалиев. «Туған өлке гүлдері» |
|
Жоспар
|
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту. Сыныпты қалыпқа келтіру. Үй жұмысын сұрау. Топ ішінде оқыту. Әр топтан ең жақсысын сыныпқа оқыту. |
|
|
Сабақтың ортасы |
Ойқозғау. 1-тапсырма. Әр қатардағы сөздер арасына байланыс тізбегін құр. Әңгімеле.
Бағалау критерийімен таныстыру. |
Суреттер |
|
|
|
Бағалау парағы |
|
|
Мағынаны ажырату. Оқылым. 2-тапсырма. Мысалды рөлге бөліп, түсініп оқыңдар. «Терек пен қабығы» (мысал) Автормен танысу айдары. Оқулықта берілген мәліметті пайдаланып, мысалдың авторы туралы әңгімеле. (Б. Кірісбайұлы). Жұптық жұмыс. 4-тапсырма. Мысалға сүйеніп, кейіпкерлер арасында диалог құрау. 5-тапсырма. Өлеңнің мазмұны бойынша сұрақтар құрастырып, жауап беру. 6-тапсырма. Мысалға басқаша қандай атау беруге болады? Өз ойын дәлелдеу. Сергіту сәті. Әуе дегенде құстың, су дегенде балықтың, жер дегенде аңның қимылын салады. ҚБ ретінде: дәптердегі 1-тапсырма. Сурет бойынша берілген өлең жолдарының жалғасын тауып, дамытып жаз. |
Автордың портреті Слайд Суреттер |
|
Бағалау критерийі |
Дескриптор Білім алушы |
Балл |
|
Диалог құру |
Кейіпкерлер арасында диалог құрып, өз ойымен толықтырады. |
1 |
|
Сұрақтар құрастырады. |
1 |
|
|
Сұрақтарға жауап береді. |
1 |
|
|
Мысалға басқаша атау беріледі. |
1 |
|
|
Негізгі ойға сәйкес мақал ойластырады. |
1 |
|
|
Өлең жолдарын жалғастырады |
1-өлең жолы |
1 |
|
2-өлең жолы |
1 |
|
|
3-өлең жолы |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Сорасы аққан көзінің Терек жасын бір сүртіп, Қабығына қарайлай... Қатемді енді ұғындым, Кінә болды өзімнен. Сондықтан да қабықжан… Қабығы едім теректің, Бірге ойнап, бірге өскен. Бала кезден тербеткем... Шығармашылық тапсырма. Түсініп оқы және есіңе сақта. «Тисе терекке, тимесе бұтаққа». Ойтолғау. Жазылым. Мысалдың қорытынды ойына сәйкес келетін мақал ойластыр. Нақыл сөзді қойып, мысалды анықта. Үлгі: «...» дер едім. ҚБ ретінде: дәптердегі 2-тапсырма. Қабықтың реніші басылатындай сөздер жазып, терекке қабықпен қауышуға көмектес. Берілген ойды жалғастыр. Сөз көлемі – 25–30. Қабық, терек ойланбай сөйлеп, сені ренжітіп алды ...
Бағалау. БК бойынша бағалайды. Бүгінгі сабағымыздың мақсатына жеттік пе (оқушылардан сұрау)? Қалай жеттік? Не істедік? |
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы. Өлеңнің мазмұнын айту. Қосымша: лимон ағашы туралы біліп келу. Хрестоматия. Кері байланыс. Ауызша. Рефлексия.
|
|
Қосымша мағлұматтар
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
|
істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент) |
|
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
|
|||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|||
шағым қалдыра аласыз
















