|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 8.1В Заттардың формулалары және химиялық реакция теңдеулері Күні: Сынып: 8 сынып |
Мектеп: Бәйтерек ауданы, Подхоз НОМ Мұғалімнің аты-жөні: Курбанбаева Алия Мухитовна Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакциялар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.2.2 Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакцияларды сипаттау; |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық бiлiм алушылар:Табиғаттағы және адам тіршілігі мен тірі ағзалардағы химиялық реакцияларды біле алады Білім алушылардың көпшілігі:Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакцияларды жаза алады Кейбір білім алушылар: Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакцияларды сипаттай алады |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1.Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакцияларды біледі 2.Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакцияларды жазады 3.Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакцияларды сипаттайды. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тірек ұғымдар: Фотосинтез процесі,тыныс алу,шіру,тотығу,жану,баяу тотығу,жемірілу. Оқушылыр: табиғаттағы және тірі организмдердің тіршілік әрекеттерінен жүретін химиялық реакцияларының маңызын қарастырады. Пайдасы мен зиянын ажыратады. Сыныптағы диалог: Табиғатта болатын қандай құбылыстарды білесіңдер? Біздің өмірімізде химиялық реакциялар жүреді ме? Біздің өмірімізде химиялық реакциялардың маңызы қандай? Негізгі сөздер мен тіркестер: фотосинтез, тыныс алу, шіру, тотығу, жану, баяу тотығу, жемірілу.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Сын тұрғысынан ойлау, қарым қатынас, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, ынтмақтастық, өмір бойы білім алуға дайын болу |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын,биология,география,физика |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
8.2.2.1 –бастапқы және түзілген заттардың саны мен құрамы бойынша химиялық реакцияларды жіктеу |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру Білім алушылармен: - амандасу және түгендеу. Психологиялық ахуал: «Шаттық шеңбер» Допты бір-біріне беру арқылы жылы лебіздерін білдіреді. Топқа бөлу «Адасқан формулалар» Формулалар жазылған қағаз қиындылары білім алушыларға таратылады,олар адасқан формулаларды құрастыру арқылы топтастырылады. Fe+2HCl=FeCl2+H2 орынбасу NaCl+KOH=NaOH+KCl алмасу Al+ 3Cl2=2AlCl3 қосылу Сабақты «Ұшқыр ойдан, ұтымды жауап» лездеме сұрақтар үй тапсырмасы тексеріледі. Өткен тапсырманы еске түсіру мақсатында сұрақтар қою. 1.Химиялық реакцияның неше типі бар? 2.Қосылу реакциясы дегеніміз не? 3.Айырылу реакциясы дегеніміз не? 5.Орынбасу реакциясы дегеніміз не? ҚБ. Мадақтау -бәрекелді -тамаша -толықтыр -нақтыла -пысықта |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ой қозғау АКТ мүмкіндіктерін пайдалану арқылы Stop- кадр (бейнебаян«Табиғаттағы химиялық реакциялар») Оқушылар бейнежазбадан не байқадыңыздар? Осы көрсетілген бейнежазба арқылы сабақ тақырыбын ашу, мақсатын айқындайды Жаңа сабақ Сабақтың ортасында «түртіп алу» әдісі арқылы оқушылар жаңа материалды шолып шығып жаңа терминдермен танысады Берілген мәтіндерді балалар оқып алады.
«Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі Берілген жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сыныптан өз еркімен бір оқушы Көшбасшы ретінде өзін ұсынады. Көшбасшының қалауынша мәтінмен жұмыс жүргізу. 1топ «Фотосинтез және тыныс алу» 2топ «Қышқылдық жаңбыр» 3топ «Озон қабатының бұзылуы» ҚБ 2 жұлдыз 1 тілек 1.«Суреттер сыр шертеді» әдісі бойынша тақырыпты ашу. Тапсырма: әр топқа тақырыпқа қатысты суреттер беріледі.
Қ.Б «Бас бармақ »арқылы бағалау әдісі 2 «Венн диаграммасы» бойынша химиялық процестердің айырмашылықтары мен ұқсастықтарын салыстырыңдар.
Жану
шіру
Тыныс алу Дескриптор: 1. химиялық процестердің ұқсастықтарын салыстырады. 2. химиялық процестердің айырмашылықтарын салыстырады. ҚБ: Үш шапалақ әдісі 3. «Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі 1топ: Фотосинтез процесінің тіршілік үшін маңызы?Фотосинтез процесіне сыртқы жағдайлардың әсері? Дескриптор: 1.Фотосинтез процесінің тіршілік үшін маңызын түсіндіреді 2.Фотосинтез процесі сыртқы жағдайлардың әсерін сипаттайды 2топ: Озон қабатының тіршілік үшін маңызы қандай? Озон қабатының бүлінуіне әкелетін әрекеттер? Озон қабатының бүлінуінің алдын-алу шараларын ұсыныңыз. Дескриптор: 1.Озон қабатының тіршілік үшін маңызын түсіндіреді? 2.Озон қабатының бүлінуіне әкелетін әрекеттерді сипаттайды 3.Озон қабатының бүлінуінің алдын-алу шараларын ұсынады 3 топ: Табиғатта жауын-шашын әсерінен «қышқыл» жауындар әсерінен мәрмәрдан (СаСО 3) жасалған ескерткіштер мүжіледі. Уақыт өте келе оның массасы қалай өзгереді? Дескриптор: 1.Қышқыл жауындар әсерінен мәрмәрдан жасалған ескерткіштердің мүжілу себебін түсіндіреді 2.Уақыт өте келе оның массасының өзгеруі туралы қорытынды жасайды. ҚБ Смайликтер арқылы бағалау |
Интербелсенді тақта бейнежазба Оқулық, мәтіндер.
Суреттермен жұмыстану
Венн диаграммасы беріледі
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Ыстық орындық» әдісі. Берілген тапсырмаға байланысты қойылған сұрақтарға жылдам жауап беру керек, себебі, орындық ыстық. Ыстық орындықтан жауап берген оқушы жұлдызшалар арқылы бағаланады. Бағалау: "Жұлдызшалар арқылы" Кері байланыс: "Білім бекеті" әдісі арқылы оқушылар сабақтағы алған білімдеріне байланысты сәйкес бекетке барып тұрады. "Білемін, басқаға үйретемін.", "Түсінемін.", "Маған көмек қажет." Үйге тапсырма беру «Адам және табиғат » тақырыбына эссе жазу |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылар «Адасқан формулалар» арқылы 3топқа бөлінеді. Ынтымақтастық атмосферасын «доп» лақтыру арқылы қалыптастырады. «Ұшқыр ойдан, ұтымды жауап» лездеме сұрақтар үй тапсырмасы тексеріледі. Stop- кадр (бейнебаян«Табиғаттағы химиялық реакциялар») Оқушылар бейнежазбадан не байқадыңыздар? Осы көрсетілген бейнежазба арқылы сабақ тақырыбын ашу, мақсатын айқындайды Жаңа сабақ«Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі Берілген жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сыныптан өз еркімен бір оқушы Көшбасшы ретінде өзін ұсынады. Көшбасшының қалауынша мәтінмен жұмыс жүргізу. «Суреттер сыр шертеді» әдісі бойынша тақырыпты ашу. Тапсырма: әр топқа тақырыпқа қатысты суреттер беріледі. «Венн диаграммасы» бойынша химиялық процестердің айырмашылықтары мен ұқсастықтарын салыстырыңдар. «Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі «Ыстық орындық» әдісі. Берілген тапсырмаға байланысты қойылған сұрақтарға жылдам жауап беру керек, себебі, орындық ыстық. Ыстық орындықтан жауап берген оқушы жұлдызшалар арқылы бағаланады. Кері байланыс: "Білім бекеті" әдісі арқылы оқушылар сабақтағы алған білімдеріне байланысты сәйкес бекетке барып тұрады. |
ҚБ. Мадақтау -бәрекелді -тамаша -толықтыр -нақтыла -пысықта ҚБ 2 жұлдыз 1 тілек Қ.Б «Бас бармақ »арқылы бағалау әдісі ҚБ: Үш шапалақ әдісі ҚБ Смайликтер арқылы бағалау Бағалау: "Жұлдызшалар арқылы" |
1.СанПин ережесіне сай оқу бөлмесінің таза,жарық әрі желдетілген болуы 2.Химия кабинетіндегі қауіпсіздік-техникалық ережелерінің сақталуы 3. Пайдаланатын оқу құралдары қажетті ресурстардың болуы
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||
Мектеп: Бәйтерек ауданы, Подхоз НОМ
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакциялар 8 сынып
Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакциялар 8 сынып
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 8.1В Заттардың формулалары және химиялық реакция теңдеулері Күні: Сынып: 8 сынып |
Мектеп: Бәйтерек ауданы, Подхоз НОМ Мұғалімнің аты-жөні: Курбанбаева Алия Мухитовна Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакциялар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.2.2 Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакцияларды сипаттау; |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық бiлiм алушылар:Табиғаттағы және адам тіршілігі мен тірі ағзалардағы химиялық реакцияларды біле алады Білім алушылардың көпшілігі:Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакцияларды жаза алады Кейбір білім алушылар: Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакцияларды сипаттай алады |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
1.Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакцияларды біледі 2.Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакцияларды жазады 3.Табиғаттағы және тірі ағзалар мен адам тіршілігіндегі химиялық реакцияларды сипаттайды. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тірек ұғымдар: Фотосинтез процесі,тыныс алу,шіру,тотығу,жану,баяу тотығу,жемірілу. Оқушылыр: табиғаттағы және тірі организмдердің тіршілік әрекеттерінен жүретін химиялық реакцияларының маңызын қарастырады. Пайдасы мен зиянын ажыратады. Сыныптағы диалог: Табиғатта болатын қандай құбылыстарды білесіңдер? Біздің өмірімізде химиялық реакциялар жүреді ме? Біздің өмірімізде химиялық реакциялардың маңызы қандай? Негізгі сөздер мен тіркестер: фотосинтез, тыныс алу, шіру, тотығу, жану, баяу тотығу, жемірілу.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Сын тұрғысынан ойлау, қарым қатынас, топтық жұмыс барысында өзара сыйластық, ынтмақтастық, өмір бойы білім алуға дайын болу |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын,биология,география,физика |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
8.2.2.1 –бастапқы және түзілген заттардың саны мен құрамы бойынша химиялық реакцияларды жіктеу |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру Білім алушылармен: - амандасу және түгендеу. Психологиялық ахуал: «Шаттық шеңбер» Допты бір-біріне беру арқылы жылы лебіздерін білдіреді. Топқа бөлу «Адасқан формулалар» Формулалар жазылған қағаз қиындылары білім алушыларға таратылады,олар адасқан формулаларды құрастыру арқылы топтастырылады. Fe+2HCl=FeCl2+H2 орынбасу NaCl+KOH=NaOH+KCl алмасу Al+ 3Cl2=2AlCl3 қосылу Сабақты «Ұшқыр ойдан, ұтымды жауап» лездеме сұрақтар үй тапсырмасы тексеріледі. Өткен тапсырманы еске түсіру мақсатында сұрақтар қою. 1.Химиялық реакцияның неше типі бар? 2.Қосылу реакциясы дегеніміз не? 3.Айырылу реакциясы дегеніміз не? 5.Орынбасу реакциясы дегеніміз не? ҚБ. Мадақтау -бәрекелді -тамаша -толықтыр -нақтыла -пысықта |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ой қозғау АКТ мүмкіндіктерін пайдалану арқылы Stop- кадр (бейнебаян«Табиғаттағы химиялық реакциялар») Оқушылар бейнежазбадан не байқадыңыздар? Осы көрсетілген бейнежазба арқылы сабақ тақырыбын ашу, мақсатын айқындайды Жаңа сабақ Сабақтың ортасында «түртіп алу» әдісі арқылы оқушылар жаңа материалды шолып шығып жаңа терминдермен танысады Берілген мәтіндерді балалар оқып алады.
«Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі Берілген жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сыныптан өз еркімен бір оқушы Көшбасшы ретінде өзін ұсынады. Көшбасшының қалауынша мәтінмен жұмыс жүргізу. 1топ «Фотосинтез және тыныс алу» 2топ «Қышқылдық жаңбыр» 3топ «Озон қабатының бұзылуы» ҚБ 2 жұлдыз 1 тілек 1.«Суреттер сыр шертеді» әдісі бойынша тақырыпты ашу. Тапсырма: әр топқа тақырыпқа қатысты суреттер беріледі.
Қ.Б «Бас бармақ »арқылы бағалау әдісі 2 «Венн диаграммасы» бойынша химиялық процестердің айырмашылықтары мен ұқсастықтарын салыстырыңдар.
Жану
шіру
Тыныс алу Дескриптор: 1. химиялық процестердің ұқсастықтарын салыстырады. 2. химиялық процестердің айырмашылықтарын салыстырады. ҚБ: Үш шапалақ әдісі 3. «Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі 1топ: Фотосинтез процесінің тіршілік үшін маңызы?Фотосинтез процесіне сыртқы жағдайлардың әсері? Дескриптор: 1.Фотосинтез процесінің тіршілік үшін маңызын түсіндіреді 2.Фотосинтез процесі сыртқы жағдайлардың әсерін сипаттайды 2топ: Озон қабатының тіршілік үшін маңызы қандай? Озон қабатының бүлінуіне әкелетін әрекеттер? Озон қабатының бүлінуінің алдын-алу шараларын ұсыныңыз. Дескриптор: 1.Озон қабатының тіршілік үшін маңызын түсіндіреді? 2.Озон қабатының бүлінуіне әкелетін әрекеттерді сипаттайды 3.Озон қабатының бүлінуінің алдын-алу шараларын ұсынады 3 топ: Табиғатта жауын-шашын әсерінен «қышқыл» жауындар әсерінен мәрмәрдан (СаСО 3) жасалған ескерткіштер мүжіледі. Уақыт өте келе оның массасы қалай өзгереді? Дескриптор: 1.Қышқыл жауындар әсерінен мәрмәрдан жасалған ескерткіштердің мүжілу себебін түсіндіреді 2.Уақыт өте келе оның массасының өзгеруі туралы қорытынды жасайды. ҚБ Смайликтер арқылы бағалау |
Интербелсенді тақта бейнежазба Оқулық, мәтіндер.
Суреттермен жұмыстану
Венн диаграммасы беріледі
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Ыстық орындық» әдісі. Берілген тапсырмаға байланысты қойылған сұрақтарға жылдам жауап беру керек, себебі, орындық ыстық. Ыстық орындықтан жауап берген оқушы жұлдызшалар арқылы бағаланады. Бағалау: "Жұлдызшалар арқылы" Кері байланыс: "Білім бекеті" әдісі арқылы оқушылар сабақтағы алған білімдеріне байланысты сәйкес бекетке барып тұрады. "Білемін, басқаға үйретемін.", "Түсінемін.", "Маған көмек қажет." Үйге тапсырма беру «Адам және табиғат » тақырыбына эссе жазу |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау- Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау- Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
|
Денсаулық және техника қауіпсіздігін сақтау |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылар «Адасқан формулалар» арқылы 3топқа бөлінеді. Ынтымақтастық атмосферасын «доп» лақтыру арқылы қалыптастырады. «Ұшқыр ойдан, ұтымды жауап» лездеме сұрақтар үй тапсырмасы тексеріледі. Stop- кадр (бейнебаян«Табиғаттағы химиялық реакциялар») Оқушылар бейнежазбадан не байқадыңыздар? Осы көрсетілген бейнежазба арқылы сабақ тақырыбын ашу, мақсатын айқындайды Жаңа сабақ«Көшбасшы және тыңдаушылар» әдісі Берілген жаңа тақырыпты түсіндіру үшін сыныптан өз еркімен бір оқушы Көшбасшы ретінде өзін ұсынады. Көшбасшының қалауынша мәтінмен жұмыс жүргізу. «Суреттер сыр шертеді» әдісі бойынша тақырыпты ашу. Тапсырма: әр топқа тақырыпқа қатысты суреттер беріледі. «Венн диаграммасы» бойынша химиялық процестердің айырмашылықтары мен ұқсастықтарын салыстырыңдар. «Ойлан – жұптас – бөліс» әдісі «Ыстық орындық» әдісі. Берілген тапсырмаға байланысты қойылған сұрақтарға жылдам жауап беру керек, себебі, орындық ыстық. Ыстық орындықтан жауап берген оқушы жұлдызшалар арқылы бағаланады. Кері байланыс: "Білім бекеті" әдісі арқылы оқушылар сабақтағы алған білімдеріне байланысты сәйкес бекетке барып тұрады. |
ҚБ. Мадақтау -бәрекелді -тамаша -толықтыр -нақтыла -пысықта ҚБ 2 жұлдыз 1 тілек Қ.Б «Бас бармақ »арқылы бағалау әдісі ҚБ: Үш шапалақ әдісі ҚБ Смайликтер арқылы бағалау Бағалау: "Жұлдызшалар арқылы" |
1.СанПин ережесіне сай оқу бөлмесінің таза,жарық әрі желдетілген болуы 2.Химия кабинетіндегі қауіпсіздік-техникалық ережелерінің сақталуы 3. Пайдаланатын оқу құралдары қажетті ресурстардың болуы
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
||||||||||||||||||||||||||||
Мектеп: Бәйтерек ауданы, Подхоз НОМ
шағым қалдыра аласыз























