|
Бөлім: Визуалды өнер. |
Мектеп: №57 Ә.Жанкелдин Күні: 13.09.2022 |
|||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Исмаилова Улбейке |
|||||||||
|
Сынып: «А» |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғаттағы микросуреттер |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.1-Күрделі шығармашылық идеялары мен сезімдерін білдіру үшін, өнер құралдары мен әртүрлі техникада таңдалған қасиеттері мен тәсілдерін визуалды элементтерді таңдау және негізделген түрде анықтау |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы
5 минут |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал.
«Артығын алып таста» Кестеден үйге берілген тапсырманың артығын алып тастайды,орындаған жұмыстарын бағалау |
Қыздар жағымды ахуал қалыптастырады.
Берілген тапсырмадан артығын алып тастайды . |
Қалыптастырушы бағалау
Жақсы жауап!
|
Кесте
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Қызығушылықты ояту.
Сіздер қалай ойлайсыздар, осы суреттерді өнер туындыларына жатқыза аламыз ба? Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. Оқушылар бейнежазбадағы бейнелерді қарастырады. Микроскоптың көмегімен алынған бейнелерді микросуреттер деп атайды «Ой күмбезі» әдісі І тапсырма Зертте: Эрнст Геккель суретінің репродукциясында суда тіршілік ететін микроағзалар – асцидиялар бейнеленген. Бейне неге ұқсаған? Пішіндері қандай? Суретте қандай түстер кездеседі?
ІІ тапсырма Өрнектердің нобайын зерттеу альбомыңа салып көр.
ІІІ тапсырма «Сен білесің бе?» Ағылшын микробиологы Александр Флеминг бактерияларды сипаттай келе , оларды рингтегі спортшылар түрінде бейнелеген. Ғылым мен өнердің тоғысатын ортақ тұстары бар. Өнердегі жаңа бағыт – бактериография соның айғағы. Бактериографияның басты ерекшелігі – сурет салуда тірі бактериялар қолданылады. Кескіндеменің мұндай ерекше түрін микробиолог Закари Копфер ойлап тапты. Микропқа арналған фототехникамен түсірілген фотосуреттерді – МИКРОФОТОСУРЕТТЕР деп атайды. Бұл туындылардың авторы британдық ғалым, фотосуретші Роб Кесселер ғылым мен өнерді өте ұтымды үйлестірді. «Сұрақтар ағашы» әдісімен мәтін мазмұнын түсінуге, нақта ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.
ІV тапсырма Өзі жасаған ою нобайларын пайдалана отырып «Микросуреттер» атты композиция құрастыр |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды.
Оқуышлар сұрақтарға жауап беріп, бақылау нәтижелері мен пікірлерімен бөліседі.
.Өрнек нобайын талқылайды
Альбомға салады
Оқушылар тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап беріп, ой қорытындылайды.
композиция құрастыр |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Бір-бірін «қол шапалақтау» әдісі арқылы бағалайды
Өзін-өзі бағалау
Бір-бірін «қол шапалақтау» әдісі арқылы бағалайды |
Оқулықтың 7 бетіндегі репродукциялар
Микросппен берілген бейнелер Бейнежазбасы
Презинтатция: Роб Кесселер (микроскопиялық фотосуреттер)
https://www.youtube.com/watch?v=k1cngQQ2XSA
«Сұрақтар ағашы» |
||||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма: |
Кері байланыс.
Микроскоп не үлкейтіп көрсететін шыны көмегімен көрген суретті түрлі материалдар және көркем техникалармен (түрлі тәсілдермен) бейнелеу.
|
|
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғаттағы микросуреттер
Табиғаттағы микросуреттер
|
Бөлім: Визуалды өнер. |
Мектеп: №57 Ә.Жанкелдин Күні: 13.09.2022 |
|||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Исмаилова Улбейке |
|||||||||
|
Сынып: «А» |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Табиғаттағы микросуреттер |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.1.1-Күрделі шығармашылық идеялары мен сезімдерін білдіру үшін, өнер құралдары мен әртүрлі техникада таңдалған қасиеттері мен тәсілдерін визуалды элементтерді таңдау және негізделген түрде анықтау |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы
5 минут |
І Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа қатысуы тексеріледі. Жағымды психологиялық ахуал.
«Артығын алып таста» Кестеден үйге берілген тапсырманың артығын алып тастайды,орындаған жұмыстарын бағалау |
Қыздар жағымды ахуал қалыптастырады.
Берілген тапсырмадан артығын алып тастайды . |
Қалыптастырушы бағалау
Жақсы жауап!
|
Кесте
|
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Қызығушылықты ояту.
Сіздер қалай ойлайсыздар, осы суреттерді өнер туындыларына жатқыза аламыз ба? Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. Оқушылар бейнежазбадағы бейнелерді қарастырады. Микроскоптың көмегімен алынған бейнелерді микросуреттер деп атайды «Ой күмбезі» әдісі І тапсырма Зертте: Эрнст Геккель суретінің репродукциясында суда тіршілік ететін микроағзалар – асцидиялар бейнеленген. Бейне неге ұқсаған? Пішіндері қандай? Суретте қандай түстер кездеседі?
ІІ тапсырма Өрнектердің нобайын зерттеу альбомыңа салып көр.
ІІІ тапсырма «Сен білесің бе?» Ағылшын микробиологы Александр Флеминг бактерияларды сипаттай келе , оларды рингтегі спортшылар түрінде бейнелеген. Ғылым мен өнердің тоғысатын ортақ тұстары бар. Өнердегі жаңа бағыт – бактериография соның айғағы. Бактериографияның басты ерекшелігі – сурет салуда тірі бактериялар қолданылады. Кескіндеменің мұндай ерекше түрін микробиолог Закари Копфер ойлап тапты. Микропқа арналған фототехникамен түсірілген фотосуреттерді – МИКРОФОТОСУРЕТТЕР деп атайды. Бұл туындылардың авторы британдық ғалым, фотосуретші Роб Кесселер ғылым мен өнерді өте ұтымды үйлестірді. «Сұрақтар ағашы» әдісімен мәтін мазмұнын түсінуге, нақта ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.
ІV тапсырма Өзі жасаған ою нобайларын пайдалана отырып «Микросуреттер» атты композиция құрастыр |
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықтайды.
Оқуышлар сұрақтарға жауап беріп, бақылау нәтижелері мен пікірлерімен бөліседі.
.Өрнек нобайын талқылайды
Альбомға салады
Оқушылар тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап беріп, ой қорытындылайды.
композиция құрастыр |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Бір-бірін «қол шапалақтау» әдісі арқылы бағалайды
Өзін-өзі бағалау
Бір-бірін «қол шапалақтау» әдісі арқылы бағалайды |
Оқулықтың 7 бетіндегі репродукциялар
Микросппен берілген бейнелер Бейнежазбасы
Презинтатция: Роб Кесселер (микроскопиялық фотосуреттер)
https://www.youtube.com/watch?v=k1cngQQ2XSA
«Сұрақтар ағашы» |
||||||
|
Сабақтың соңы
Үйге тапсырма: |
Кері байланыс.
Микроскоп не үлкейтіп көрсететін шыны көмегімен көрген суретті түрлі материалдар және көркем техникалармен (түрлі тәсілдермен) бейнелеу.
|
|
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз



















