Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп |
№66 мектеп |
|||||
|
Бөлім |
Ауа мен су |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Л.Бектасова |
|||||
|
Күні: |
12.12.2024ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№28 Табиғаттағы су айналымы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.3.1 табиғаттағы су айналымын сипаттау; 4.3.3.4 судың ластануының түрлі ағзаларға әсерін түсіндіру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғаттағы су айналымын сипаттайды Судың ластануының түрлі ағзаларға әсерін түсіндіреді |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық бірлік және ынтымақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым Өткен сабақты пысықтау. 1.Ауа неден ластанады? 2. Ауаны ластанудан сақтау үшін қандай шаралар қабылдау қажет? 3.Өнеркәсіп орындарында ауаны ластанудан сақтау үшін не орнатылады? 4.Өсімдік жапырағының қандай пайдасы бар?
|
Білім алушылар сұраққа жауап беріп көреді. |
Бағалау: Әр алған балдың тұсын қызылмен бояп отырады.
Сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.1балл |
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Жаңа тақырыпты ашу. «Маршрут» әдісі Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық бірлік және ынтымақ Сен - табиғатта судың айналатыны туралы білесің; -су айналымының табиғаттағы рөлін түсінесің. Жедел жауап Су табиғатта қайда және қандай күйде кездеседі? Оның қандай қасиеттерін білесің? Сызбада көрсетілген үдерістерді қалай атауға болады?
Тамшының саяхаты Инфографиканы зерделе. Су тамшысы қандай жол жүріп өтеді? Үдерісті сипатта. Тамшының саяхат жасауына судың қандай қасиеті көмектеседі? Осы үдерісті қалай атауға болады?
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Мәтінді оқиды |
Сұрақтарға жедел жауап береді. Сызбада көрсетілген үдерістерді түсіндіреді. Инфографиканы зерделеп,су тамшысы жүріп өтетін үдерісті сипаттайды. Тамшының саяхат жасауына судың қандай қасиеті көмектесетінін түсіндіреді.
. |
Бағалау критерийі: Ауаның ластану көздерін анықтайды Дескриптор: Сұрақтарға жедел жауап береді.1балл Сызбада көрсетілген үдерістерді түсіндіреді.1балл Инфографиканы зерделеп,су тамшысы жүріп өтетін үдерісті сипаттайды.1балл Тамшының саяхат жасауына судың қандай қасиеті көмектесетінін түсіндіреді.1балл
|
оқулық |
||
|
5 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
15 мин |
ҚБ 2-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Мен зерттеушімін» әдісі Нұсқау Оқулықпен жұмыс. «Зерттеу жұмысы» Зертте Табиғатта су айналымы қалай жүреді?
Оқулықпен жұмыс. Мәтінді түсініп оқиды. Ойлан Өсімдіктер табиғаттағы су айналымы үдерісіне қатыса ма?
Сен білесің бе?
|
Табиғатта су айналымы қалай жүретінін зерттейді. Мәтінді түсініп оқиды. Сұраққа ойланып жауап береді. |
Дескриптор: Табиғатта су айналымы қалай жүретінін зерттейді.2 балл Мәтінді түсініп оқиды. 2балл Сұраққа ойланып жауап береді.1балл |
Оқулық,
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Термометр» 1. Су табиғатта қайда және қандай күйде кездеседі? 2.Оның қандай қасиеттерін білесің? 3.Су айналымы дегеніміз не? -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үйге тапсырма: Мәтінді оқы
|
|
ҚБ қойылады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Табиғаттағы су айналымы.Жаратылыстану.4 сынып
Табиғаттағы су айналымы.Жаратылыстану.4 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп |
№66 мектеп |
|||||
|
Бөлім |
Ауа мен су |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Л.Бектасова |
|||||
|
Күні: |
12.12.2024ж |
|||||
|
Сынып:4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
№28 Табиғаттағы су айналымы |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.3.1 табиғаттағы су айналымын сипаттау; 4.3.3.4 судың ластануының түрлі ағзаларға әсерін түсіндіру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғаттағы су айналымын сипаттайды Судың ластануының түрлі ағзаларға әсерін түсіндіреді |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
«Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық бірлік және ынтымақ |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 мин |
Психологиялық дайындық Күн жарығын алақанға саламын Жүрегіме басып ұстай қаламын Ізгі, әрі нәзік, жарық мейірімді Болып кетер сонда менің жан-жағым Өткен сабақты пысықтау. 1.Ауа неден ластанады? 2. Ауаны ластанудан сақтау үшін қандай шаралар қабылдау қажет? 3.Өнеркәсіп орындарында ауаны ластанудан сақтау үшін не орнатылады? 4.Өсімдік жапырағының қандай пайдасы бар?
|
Білім алушылар сұраққа жауап беріп көреді. |
Бағалау: Әр алған балдың тұсын қызылмен бояп отырады.
Сұраққа жауап беріп, өз ойларын айтады.1балл |
|
||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырма ОДД:білу,түсіну,қолдану Жаңа тақырыпты ашу. «Маршрут» әдісі Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. Құндылық бірлік және ынтымақ Сен - табиғатта судың айналатыны туралы білесің; -су айналымының табиғаттағы рөлін түсінесің. Жедел жауап Су табиғатта қайда және қандай күйде кездеседі? Оның қандай қасиеттерін білесің? Сызбада көрсетілген үдерістерді қалай атауға болады?
Тамшының саяхаты Инфографиканы зерделе. Су тамшысы қандай жол жүріп өтеді? Үдерісті сипатта. Тамшының саяхат жасауына судың қандай қасиеті көмектеседі? Осы үдерісті қалай атауға болады?
ЕББҚ ететін(ойлау деңгейі төмен ) балаға тапсырма Мәтінді оқиды |
Сұрақтарға жедел жауап береді. Сызбада көрсетілген үдерістерді түсіндіреді. Инфографиканы зерделеп,су тамшысы жүріп өтетін үдерісті сипаттайды. Тамшының саяхат жасауына судың қандай қасиеті көмектесетінін түсіндіреді.
. |
Бағалау критерийі: Ауаның ластану көздерін анықтайды Дескриптор: Сұрақтарға жедел жауап береді.1балл Сызбада көрсетілген үдерістерді түсіндіреді.1балл Инфографиканы зерделеп,су тамшысы жүріп өтетін үдерісті сипаттайды.1балл Тамшының саяхат жасауына судың қандай қасиеті көмектесетінін түсіндіреді.1балл
|
оқулық |
||
|
5 мин |
Сергіту сәті |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
15 мин |
ҚБ 2-тапсырма Топтық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Мен зерттеушімін» әдісі Нұсқау Оқулықпен жұмыс. «Зерттеу жұмысы» Зертте Табиғатта су айналымы қалай жүреді?
Оқулықпен жұмыс. Мәтінді түсініп оқиды. Ойлан Өсімдіктер табиғаттағы су айналымы үдерісіне қатыса ма?
Сен білесің бе?
|
Табиғатта су айналымы қалай жүретінін зерттейді. Мәтінді түсініп оқиды. Сұраққа ойланып жауап береді. |
Дескриптор: Табиғатта су айналымы қалай жүретінін зерттейді.2 балл Мәтінді түсініп оқиды. 2балл Сұраққа ойланып жауап береді.1балл |
Оқулық,
|
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Термометр» 1. Су табиғатта қайда және қандай күйде кездеседі? 2.Оның қандай қасиеттерін білесің? 3.Су айналымы дегеніміз не? -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үйге тапсырма: Мәтінді оқы
|
|
ҚБ қойылады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз

















