Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Табиғи материалдардан жасалатын бұйым нобайын орындау
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
|
Мектеп: №5 мектеп-лицей |
|||||||
Күні: 12..12.20ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Құдабаева.А.Б. |
|||||||
Сынып 6 в
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
||||||
Сабақтақырыбы |
Табиғи материалдардан жасалатын бұйым нобайын орындау |
|||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.1.5.2-Шығармашылық идеяларын іске асыру үшін нобайлар, техникалық суреттер мен сызбалар орындау. |
|||||||
Сабақмақсаттары |
Бұйымдардың нобайын дайындау көркемдік материалдармен құралдармен жұмыс істеу дағдыларын дамыту. Табиғи материалдардың пішіндерін анықтап, әр түрлі бейнелермен ұқсастықтарын іздеп табу. Жұптасып шығармашылық жұмыстың нобайын орындау |
|||||||
Бағалау критерийлері |
Табиғи материалдардың түрлі бейнелермен ұқсастықтарын табады. Шығармашылық идеяларына байланысты нобайлар орындайды. |
|||||||
Тілдік мақсаттар
|
көркемдік жазбасы ерекшеліктеріне сипаттама береді; өз жұмыстарындағы шығармашылық шешімдеріне пікірлер бере алады және орындалған жұмыстарының сапасы мен қасиеттерін сын тұрғысынан талдайды (сөйлеу дағдыларын дамыту мақсатында). Пәнгетән лексика мен терминология: Батик, гжель, хохлома, көркем жазба, сызық сурет, ою-өрнек композиция |
|||||||
Құндылықтардыдарыту
|
Осы сабақтабалалардыңбойынакелесіқұндылықтарқалыптастырылады: тарихимұрағасыйластық, оқушылар арасында бір біріне сыйластық, академиялық шыншылдық |
|||||||
Пәнаралық байланыстар |
Биология, тарих, сызу пәндерімен тығыз байланыста болады. |
|||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Шығармаш
ылық идеяларын іске асыруда АКТ қолданады . |
|||||||
Бастапқы білім |
Табиғи және жасанды материалдардың физикалық, технологиялық пен механикалық қасиеттерін және олардың қолдану аясын анықтау және сипаттау. |
|||||||
Сабақбарысы |
||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||
Сабақтың басы 1-2 мин
1мин
1мин Психологиялық даярлық
тексеру 6 мин
2мин |
Сәлеметсіңдер ма балалар? бүгін сыныпта сабақтан қалған оқушы жоқ сияқты олай болса парта үстінде жатқан суреттерді құрастыру арқылы топқа бөлінеміз Бұл топқа бөліну пазл деп аталынатыны білесіңдер.суретте Хахлома өрнегі құрастырылса Хахлома жазуы бар үстелге тобыңызбен барып отырасыздар. Сол сияқты Гжель. Батик. Енді тобымызда табысты жұмыс жасау үшін жаңа топ құрамдарымен амандасып алайықшы . Ағылшын орыс қазақ ұлттарының амандасуы. Сәлеметсіңбе досым? Hellomyfriend? Здраствуй друг ? Гжель ,хахлома, Батик өнерінің түрлерін тарихын ерекшеліктерін Өз бетінше Зерделеуге қосымша мәліметтер табуға бергенмін , әр топ үй тапсырмасын постерде қоғайсыздар. Кез келген әдісті қолданамыз. Венн диограммасы арқылы қазақтың ұлттық өнерімен салыстыру. |
Суреттер
Пазл
Қағаз, маркер.
Венн диаграммасы |
||||||
Қызығушылығын ояту 2мин мақсат қою
1мин
Сабақтың ортасы
Кітаппен жұмыс 2мин Дәптермен жұмыс 5мин
1мин Слайд 3мин мин
Қағазға үлгі салу 10 мин
|
.
Табиғи материалдарға нелер
жатады? Төрт сурет бір әріп ойынй бойынша суреттерге қарап бүгінігі күннің жаңа тақырыбының негізіг сөзін табу. Қазақша Нобай орысша Эскиз ағылшынша sketch деп айтылады. Сабақтың мақсатын қояйықшы. Бүгінгі сабақтан не күтесің ? Бүгін не білгің келеді? Нобай туралы түсінік. Ой қозғау сұрағы: -Нобай дегеніміз не? -Нобай не үшін керек? Қандайда болмасын затар сол затардың бөлшектерін жасамас бұрын сызбасы, техникалық суреті, нобайы орындалады. Одан нәрсенің құрлысы, өлшемдері және кескінін, қандай материалдан жасалатыны жөнінде білуге болады. Дәптерді ашып сабақтың тақырыбын дәптерге жазамыз. Нобай, эскиз , sketch сөзін жазамыз. Гжель. хахлома және батик өнерінің үлгісін салу,нобайын салу. Кітаппен жұмыс.29 бет шығармашылық жұмысқа арналған эскиздер тұр, осы эскиздер бойынша немесе шығармашылық жұмыс өз қалауымызша үлгі саламыз.Слайд бойынша салыну үлгісіне қарасақ болады. Осы сабақта оқушылар өздерінің жинақтаған материалдарын ортаға салып, жұптасып шығармашылық жұмысына кіріседі. Жұмысты бастамас бұрын жинақталған материалдарын зертттеп, пішіндерін анықтайды. Әр түрлі бейнелермен ұқсастықтарын іздейді және сараптама жасайды. Осы зерттеулерге сүйене, қолданатын материалдарын есепке алып бейне жобаларының нобайларын орындайды. Нобай орындау кезінде материалдарының ерекшеліктеріне назар бөлу шарт. Әр бөлшектін қалай біріктіріліп, қосылатынын анықтаулары қажет. Нобай нұсақаларында құрастыру жолдары көрсетілуі керек. Мысалы: бұранда арқылы, шеге арқылы, желімдеу немесе байлау т.б. Жұмыс барысында жұппен орындаған нобайларын талқылап тиімді пікірлерді ескере отырып жұмыстарын жетілдіреді. Бұйымның нобайын орындау. Топпен жұмыс. Оқушылар төрт топқа бөлінеді.Қолдарында бар материалдармен әр топқа тапсырмалар беріледі.Мысалы: тасбақа,бағдаршам,балапан қораз,қарапайым ойыншықтар бейнесін жасаймыз. |
Төрт сурет бір әріп
Слайд |
||||||
Сабақтыңсоңы 5 мин |
Сабақтыңсоңындаоқушылармен бірге нобайлардың көрмесін өткізіп, қажетті материалдар мен құралдарын таңдауына ұсыныс жасау Масштабы дұрыстығы Пропоциясы Компазициясы Суреттің көркемділігі Гжель.Хахлома Батик өнерінң негзгі өрнегінің сақталуы Дискриптер бойынша мен қандаймын оқушы өзіне бағалайды. |
|
||||||
Қорытындылау 2мин
Күнднліктерінеөзбағаларынқою |
Бүгінгісабақта мен қандаймын.
Күн, бұлт, жаңбыр. |
|
||||||
Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
||||||
Оқушылардың жеке қабілеттеріне байланысты жұмысты орындау үшін техниканы таңдауы және әр оқушыға қойылатын сұрақтар бойынша саралау іріктеледі
|
Тақырыпты менгеруін тексеруге арналған сұрақтар, пр
актикалық жұмыстың көрмесі және қалыптастырылған критерийлер негізінде бағаланады |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатынҚауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары
|
||||||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|