|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Тағам мен сусын |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№26 сабақ. Менің денсаулығым. Мен қалай тамақтанамын? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.3.1.1 көрнекі материалдарды зерделеу арқылы ежелгі адамдардың өмірі туралы әңгімелеу 1.1.4.2 тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсіндіру |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тамақтану тәртібінің не екенін білетін болады Дұрыс тамақтану үшін азық-түлікті таңдауды үйренеді |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психолгиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау « Сәттілік дөңгелегі» әдісі
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Өлеңді хормен оқиды Өтілген бөлімді пысықтайды
|
Көңіл күйлерін көтеру Тамаша! Дескриптор: «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті» бөлімін меңгерген Сұрақтарға жуап береді Жұлдызшалар арқылы мадақтау
|
Суреттер Сәттілік дөңгелегі Сұрақтар жазылған парақтар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ Мұғалім әңгіме ұйымдастырады. – Балалар, қалай ойлайсыңдар, «Мен қалай тамақтанамын» мәселесі сендер үшін неге өте маңызды? – Күні бойы не жегенімізді еске түсірейік. (Мұғалім бірнеше оқушыдан таңғы аста, түсте, кешке қалай тамақтанғандарын сұрайды). Оқушылардың ойы тыңдалады Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқу .Арманның суреттегі ас мәзірін қарап шығу. Оқулық сұрақтары бойынша талқылау: – адамдар таңғы асқа, түскі тамаққа, бесіндікке және кешкі асқа не ішіп- жейтінін айтыңдар; – денсаулыққа пайдалы азық- түліктерді атаңдар; – үнемі тамақтанып жүрудің маңызын түсіндіріңдер. Әселдің суреттегі ас мәзірін қарап шығу. Сұрақтар бойынша талқылау: – Қыз бала күні бойы не жейді? – Әселдің тамақтану тәртібін дұрыс деуге бола ма? Неге? Жұптық жұмыс – Парталас көршіңнен күні бойы қалай тамақтанатынын, қандай пайдалы азық-түліктерді жейтінін сұра. – Сұрақты талдаңдар: Бірден көп тамақ жеуге бола ма? Пайдалы азық- түліктердің суреттерін салыңдар Олардың пайдасы туралы жазыңдар Сергіту сәті Еркін ұста денеңді, Тарсылдатпай еденді. Орнымыздан тұрып ап, Жүгірейік бір енді. Бір, екі, үш, бір, екі, үш, Аяқты алға созайық, Тік көтеріп қозғайық. Тым сылбырда болмайық, Алға қарай озбайық ЕБҚ Өзіңнің бір күнде жейтін тамақтарыңды айт. Олардың қайсысы пайдалы екенін айт Пайдасыз тағамдарды не үшін жейсің? ЕҚБ Өз ас мәзіріңнен пайдалы тағамдар тізімін жаса Топтық жұмыс Пайдалы тағамдардың тізімін жасату 1-топ Отбасыңдағы бір күндік ас мәзірінің тізімін жасаңдар 2-топ Мектеп асханасынан жеп жүрген тағамдарыңның тізімін жасаңдар 3-топ: Дүкендерден сатып алуға болатын пайдалы тағамдардың тізімін жасаңдар Әр топтан бір оқушы шығып, жұмыстарын қорғайды |
Әңгімелесу жүргізеді Арман мен Әселдің тамақтану мәзірін талқылайды Диалог құрады Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Топтық жұмыс жасайды Тізім жасайды |
Дескриптор: Өз ойларын еркін жеткізуге тырысады Тамақтану туралы айтады
Дескриптор: Бірден жеуге (шикі күйінде) болатын азық- түліктерді бояйды. Қайнатуды немесе қуыруды қажет ететін азық-түліктер туралы айтып береді
Дескриптор: Қандай азық- түліктер пайдалы екендігін сыныптасымен бірге талдайды. Пайдалы азық- түліктердің суреттерін салады. Олардың қандай пайдасы бар екендігін жазады. Тамаша!
Әдемі жауап! Керемет! Дескриптор: 1-топ Отбасыңдағы бір күндік ас мәзірінің тізімін жасайды 2-топ Мектеп асханасынан жеп жүрген тағамдарыңның тізімін жасайды 3-топ: Дүкендерден сатып алуға болатын пайдалы тағамдардың тізімін жасайды
|
Оқулық
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сартбекова АлуаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Тағам мен сусын 1 сынып дүниетану
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Тағам мен сусын 1 сынып дүниетануМатериал туралы қысқаша түсінік
Тағам мен сусын 1 сынып дүниетану
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















