|
Пәні: Қазақ тілі |
Сыныбы: 5 |
Бөлім: 8/8 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Таланттармен тілдессек |
|||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін құрастыру . (5.Ж5) |
|||||||||||
|
Құндылықтарды игеру |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: мәтінді тыңдайды, түсінеді, тірек сөздерді пайдаланып, мәтін құрастырады. |
|||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Негізгі ақпаратты анықтайды. |
||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: өз пікірін қоса отырып, жинақы мәтін жазады |
||||||||||||
|
1Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Тақырыпқа сай грамматикалық тапсырмалар орындай алады. |
|||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Талант, дары, қабілеттілік,бейімділік |
||||||||||||
|
Диалог құруға арналған тіркестер: талантты адам, танымал тұлға, жұлдыдыздар жарқырайды |
||||||||||||
|
Ойлау деңгейлері |
Білу, түсіну,қолдану, талдау, жинақтау, бағалау. |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, бейнелеу, өнері, әдебиет. |
|||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Миға шабуыл» стратегиясы арқылы өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|||||||||||
|
Кезеңдер/ уақыты |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
Бағалау |
|||||||||
|
Басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Түгендеу. 2.Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру. Музыка тыңдау. Сабақ тақырыбына сай оқушыларды топқа бөлу. (Музыка. Әдебиет. Сәулетші.) |
АКТ (музыка қосылып тұрады) Түрлі түсті, ақ А4 қағаздар |
|
|||||||||
|
Ортасы |
1-тапсырма. «Бастапқы танысу» әдісі Әр топ талант сөзіне ассоцация құрады. Дескриптор: «талант» ұғымына қатысты ұғымдарды топтастыра алады. 2-тапсырма
«Cократтық әңгіме»
стратегиясы арқылы « Сәулетші» тобы толық оқиды. Идеясы мен тақырыбына талдау жасайды Түсінбеген сөздеріне талдау жасады. Дәптермен жұмыс «Графикалық органайзер» «Қапбілеттілік» сөзін графикалық органайзер негізінде лексикалық құрамын анықтайды.
|
Флипчарт, маркер Электронды оқулық АКТ
|
«Бағдар Шам»
Топты қима сөздер арқылы бағалайды
Толықтыр Тамаша Жарайсың |
|||||||||
|
3-тапсырма. Оқылым әдіс тәсілдері
Дескриптор: Оқырдың алдында, оқу кезінде, оқығаннан кейін оқушылардың дағдылары нығайды.
|
АКТ |
Смайлик тер арқылы бағалау
|
||||||||||
|
4-тапсырма.Жұппен жұмыс.Тірек сөздерді қолданып, диалог құру. Дескриптор:Диалог құрай алады.
|
|
, бір тілек
|
||||||||||
|
Сергіту жаттығуы «Көңілді ән» |
|
|
||||||||||
|
5-тапсырма Жеке жұмыс «Еркін жазу» стратегиясы бойынша мәтін жазу. Дескриптор: мәтін құра алады. 6-тапсырма. Топтарға жағдаяттық сұрақтар беру. Егер сіз талантты жұлдыз Димаш Құдайбергеновпен көшеде кездесіп қалдыңыз, не істейсіз? Егер сіз ойламаған жерден танымал жұлдыз болдыңыз, сол кездегі әсерііңіз... Сіз журналиссіз өнер адамдарымен сұхбат өткізуіңіз керек , қоятын сұрақтарыңыз Ойларын еркін микрофон арқылы жеткізу Дескриптор: сұрақтарға топтаса жауап береді |
Жағдаяттық сұрақтар жазбасы микрофон |
Жүрекшелер арқылы бағалау
«Бас бармақ»
|
||||||||||
|
7-тапсырма. Ширату жаттығуы: «Бұл сондай керемет әншіі» Әнші болу арманым. Арман алға жетелейді т.б
|
|
Гүл шоқтары арқылы бағалау |
||||||||||
|
|
|
|
||||||||||
|
Соңы |
-Сіз бүгін не үйрендіңіз? -Сіз тағы не білгіңіз келеді?
|
|
|
|||||||||
|
Үй тапсырмасы:
|
«Егер мен талантты болсам...» ойтолғау жазу. |
|
|
|||||||||
|
Рефлексия |
Сабақтың нәтижелі болуына төмендегі жағдай ықпал етті : Сабақтың дұрыс құрылуына:
Оқушылардың жоғары деңгейдегі қабылдау қабілеттері; Жаңа бағдарламадағы әдістердің тиімділігі. |
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
Таланттар туралы қосымша деректер жинау |
|||||||||||
|
Саралау |
Қосымша ақпараттар негізінде мәтін құра. Мәтінге мазмұндық жоспар жаса. Мәтін бойынша сурет сал. |
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Таланттармен тілдессек"
"Таланттармен тілдессек"
|
Пәні: Қазақ тілі |
Сыныбы: 5 |
Бөлім: 8/8 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Таланттармен тілдессек |
|||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін құрастыру . (5.Ж5) |
|||||||||||
|
Құндылықтарды игеру |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: мәтінді тыңдайды, түсінеді, тірек сөздерді пайдаланып, мәтін құрастырады. |
|||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Негізгі ақпаратты анықтайды. |
||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: өз пікірін қоса отырып, жинақы мәтін жазады |
||||||||||||
|
1Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Тақырыпқа сай грамматикалық тапсырмалар орындай алады. |
|||||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Талант, дары, қабілеттілік,бейімділік |
||||||||||||
|
Диалог құруға арналған тіркестер: талантты адам, танымал тұлға, жұлдыдыздар жарқырайды |
||||||||||||
|
Ойлау деңгейлері |
Білу, түсіну,қолдану, талдау, жинақтау, бағалау. |
|||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Музыка, бейнелеу, өнері, әдебиет. |
|||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Миға шабуыл» стратегиясы арқылы өткен тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап береді. |
|||||||||||
|
Кезеңдер/ уақыты |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
Бағалау |
|||||||||
|
Басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Түгендеу. 2.Сыныпта жағымды атмосфера қалыптастыру. Музыка тыңдау. Сабақ тақырыбына сай оқушыларды топқа бөлу. (Музыка. Әдебиет. Сәулетші.) |
АКТ (музыка қосылып тұрады) Түрлі түсті, ақ А4 қағаздар |
|
|||||||||
|
Ортасы |
1-тапсырма. «Бастапқы танысу» әдісі Әр топ талант сөзіне ассоцация құрады. Дескриптор: «талант» ұғымына қатысты ұғымдарды топтастыра алады. 2-тапсырма
«Cократтық әңгіме»
стратегиясы арқылы « Сәулетші» тобы толық оқиды. Идеясы мен тақырыбына талдау жасайды Түсінбеген сөздеріне талдау жасады. Дәптермен жұмыс «Графикалық органайзер» «Қапбілеттілік» сөзін графикалық органайзер негізінде лексикалық құрамын анықтайды.
|
Флипчарт, маркер Электронды оқулық АКТ
|
«Бағдар Шам»
Топты қима сөздер арқылы бағалайды
Толықтыр Тамаша Жарайсың |
|||||||||
|
3-тапсырма. Оқылым әдіс тәсілдері
Дескриптор: Оқырдың алдында, оқу кезінде, оқығаннан кейін оқушылардың дағдылары нығайды.
|
АКТ |
Смайлик тер арқылы бағалау
|
||||||||||
|
4-тапсырма.Жұппен жұмыс.Тірек сөздерді қолданып, диалог құру. Дескриптор:Диалог құрай алады.
|
|
, бір тілек
|
||||||||||
|
Сергіту жаттығуы «Көңілді ән» |
|
|
||||||||||
|
5-тапсырма Жеке жұмыс «Еркін жазу» стратегиясы бойынша мәтін жазу. Дескриптор: мәтін құра алады. 6-тапсырма. Топтарға жағдаяттық сұрақтар беру. Егер сіз талантты жұлдыз Димаш Құдайбергеновпен көшеде кездесіп қалдыңыз, не істейсіз? Егер сіз ойламаған жерден танымал жұлдыз болдыңыз, сол кездегі әсерііңіз... Сіз журналиссіз өнер адамдарымен сұхбат өткізуіңіз керек , қоятын сұрақтарыңыз Ойларын еркін микрофон арқылы жеткізу Дескриптор: сұрақтарға топтаса жауап береді |
Жағдаяттық сұрақтар жазбасы микрофон |
Жүрекшелер арқылы бағалау
«Бас бармақ»
|
||||||||||
|
7-тапсырма. Ширату жаттығуы: «Бұл сондай керемет әншіі» Әнші болу арманым. Арман алға жетелейді т.б
|
|
Гүл шоқтары арқылы бағалау |
||||||||||
|
|
|
|
||||||||||
|
Соңы |
-Сіз бүгін не үйрендіңіз? -Сіз тағы не білгіңіз келеді?
|
|
|
|||||||||
|
Үй тапсырмасы:
|
«Егер мен талантты болсам...» ойтолғау жазу. |
|
|
|||||||||
|
Рефлексия |
Сабақтың нәтижелі болуына төмендегі жағдай ықпал етті : Сабақтың дұрыс құрылуына:
Оқушылардың жоғары деңгейдегі қабылдау қабілеттері; Жаңа бағдарламадағы әдістердің тиімділігі. |
|||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
Таланттар туралы қосымша деректер жинау |
|||||||||||
|
Саралау |
Қосымша ақпараттар негізінде мәтін құра. Мәтінге мазмұндық жоспар жаса. Мәтін бойынша сурет сал. |
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















