Қазақ тілі
5-сынып
Сабақтың тақырыбы:Танысу
Сабақтың мақсаты:
1 ) Оқушыларға тән дыбыстарды қайталата отырып буын, екпін және жаңа сөздермен таныса отырып білімдерін жалғастыру.
2) Балалардың сөздік қорын дамыту, және сөйлесу әрекетін күшейту
3 ) Оларды танысу кезінде өмірде де,сыпайы адал болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап
Көрнекілігі: дыбыстар мен әріптер, жаңа сөздер.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу.Оларды түгендеу, өзара сөйлесу. Сыныпта неше оқушы бар? Оқу құралдарың түгел ме? Сабаққа дайынбыз ба?
II.Үй тапсырмасына оқушылардың дайындығын тексеру
ІІІ.Үй тапсырмасын сұрау
Дәптерлерін тексеру
ІҮ.Жаңа сабақты өтуге даярлық
Сабақтың мақсатын айту: Танысу –знакомство;Бүгін біз сендермен бір- біріңмен танысқанда қандай сөздер қолданасыңдар, яғни жаңа сөздермен танысып, жұмыс жүргіземіз.
Ү .Жаңа сабақты түсіндіру:
Сөздермен танысу; оны үш қатарға бөліп оқыту,және дәптерлеріне жаздырып қою.
Сөздік жұмысын мәнерлеп оқыту; Сәлеметсізбе!-здравствуйте!
Сәлеметсіздерме!- здравствуйте!
Сәлеметсіңбе!- здравствуй!
Сәлем- привет
қайырлы таң!- доброе утро!
қайырлы күн!-добрый день!
жағдайың қалай?- как дела?
Танысу- знакомство
Аты-жөні- имя, фамилия
Оқу- учиться
Жақсы-хорошо
Жас- здесь; лет
Қуаныштымын- я рад
Диалог оқыту: Оқулықтағы диалогты екі оқушыдан үш қайтара оқып шығып ,оқушылар өзара диалог құрады.
Дыбыстар мен әріптер:Қазақ тіліне тән 10 дыбыс бар, олар дауысты және дауыссыз болып екіге бөлінеді; Оларды атап көрсету, карта түрінде жекелеп атап көрсету, дыбыстау
Үлкен сызба бойынша буын түрлерін түсіндіру; Үш түрі бар
Қазақ тілінде екпін тұрақты болады.Екпін- ударение, екпін сөздің сөздің соңғы буынына түседі .Ережені дәптерлеріне жазу.
ҮІ.Сабақты түсінгенін тексеру
Оқушыларды үлгі бойынша тақтаға талдау жасауға шақыру.
Танысу- үш буынды; 1, 2,3- ашық буындар Т- дауыссыз, қатаң
А- дауысты, жуан
Н- дауыссыз, үнді
Ы- дауысты, жуан
С- дауыссыз, қатаң
У- дауысты, жуан Сөзде 6 әріп 6 дыбыс бар
ҮІІ.Сабақты бекіту.
Алфавитте неше әріп бар?
Олар қалай жіктеледі?
Дауыты дыбыс саны нешеу?
Қазақ тіліне тән неше дыбыс бар?
Оларға мысал келтір
YIІІ. Үйге тапсырма : Сөздікті жаттау, әр түрлі 5 сөзге фонетикалық талдау жасап келу, ережені жаттау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Танысу
Танысу
Қазақ тілі
5-сынып
Сабақтың тақырыбы:Танысу
Сабақтың мақсаты:
1 ) Оқушыларға тән дыбыстарды қайталата отырып буын, екпін және жаңа сөздермен таныса отырып білімдерін жалғастыру.
2) Балалардың сөздік қорын дамыту, және сөйлесу әрекетін күшейту
3 ) Оларды танысу кезінде өмірде де,сыпайы адал болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап
Көрнекілігі: дыбыстар мен әріптер, жаңа сөздер.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу.Оларды түгендеу, өзара сөйлесу. Сыныпта неше оқушы бар? Оқу құралдарың түгел ме? Сабаққа дайынбыз ба?
II.Үй тапсырмасына оқушылардың дайындығын тексеру
ІІІ.Үй тапсырмасын сұрау
Дәптерлерін тексеру
ІҮ.Жаңа сабақты өтуге даярлық
Сабақтың мақсатын айту: Танысу –знакомство;Бүгін біз сендермен бір- біріңмен танысқанда қандай сөздер қолданасыңдар, яғни жаңа сөздермен танысып, жұмыс жүргіземіз.
Ү .Жаңа сабақты түсіндіру:
Сөздермен танысу; оны үш қатарға бөліп оқыту,және дәптерлеріне жаздырып қою.
Сөздік жұмысын мәнерлеп оқыту; Сәлеметсізбе!-здравствуйте!
Сәлеметсіздерме!- здравствуйте!
Сәлеметсіңбе!- здравствуй!
Сәлем- привет
қайырлы таң!- доброе утро!
қайырлы күн!-добрый день!
жағдайың қалай?- как дела?
Танысу- знакомство
Аты-жөні- имя, фамилия
Оқу- учиться
Жақсы-хорошо
Жас- здесь; лет
Қуаныштымын- я рад
Диалог оқыту: Оқулықтағы диалогты екі оқушыдан үш қайтара оқып шығып ,оқушылар өзара диалог құрады.
Дыбыстар мен әріптер:Қазақ тіліне тән 10 дыбыс бар, олар дауысты және дауыссыз болып екіге бөлінеді; Оларды атап көрсету, карта түрінде жекелеп атап көрсету, дыбыстау
Үлкен сызба бойынша буын түрлерін түсіндіру; Үш түрі бар
Қазақ тілінде екпін тұрақты болады.Екпін- ударение, екпін сөздің сөздің соңғы буынына түседі .Ережені дәптерлеріне жазу.
ҮІ.Сабақты түсінгенін тексеру
Оқушыларды үлгі бойынша тақтаға талдау жасауға шақыру.
Танысу- үш буынды; 1, 2,3- ашық буындар Т- дауыссыз, қатаң
А- дауысты, жуан
Н- дауыссыз, үнді
Ы- дауысты, жуан
С- дауыссыз, қатаң
У- дауысты, жуан Сөзде 6 әріп 6 дыбыс бар
ҮІІ.Сабақты бекіту.
Алфавитте неше әріп бар?
Олар қалай жіктеледі?
Дауыты дыбыс саны нешеу?
Қазақ тіліне тән неше дыбыс бар?
Оларға мысал келтір
YIІІ. Үйге тапсырма : Сөздікті жаттау, әр түрлі 5 сөзге фонетикалық талдау жасап келу, ережені жаттау.
шағым қалдыра аласыз













