Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
«Білімге ұмтылу,еңбексүйгіштік және отаншылдық» |
|
|
Күні |
01.09.2022ж. |
|
|
Сынып жетекші: |
Оралханова Ә.Ш. |
|
|
Сынып: 5Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Білімдіден шыққан сөз, талаптыға болсын кез... » |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жас ұрпақты Отанын сүюге, еліміздің рәміздерін қастерлеуге, бай - қуатты ел екендігін мақтан етуге үйретіп, туған еліне, жеріне деген сүйіспеншілігін арттырып, махаббат сезімін ояту; |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Отанын, туған жерін қорғай білуге, халқымыздың талантты ақындарының өлеңдері мен ата - бабаларымыздың өнгеге етіп қалдырған даналық сөздері арқылы оқушыларды ұлтжандылыққа, атамекенін көздің қарашығындай сақтай білуге, патриоттық сезімге тәрбиелеу; |
|
|
Рәсімдеу |
Презентация, көрнекілік суреттер |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
Тақта, дыбыстағыш |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Қалам, қарандаш |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация, көрнекілік суреттер |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары, әдіс-тәсілдер |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Гимн шырқалады. Білім күнімен құттықтау. -Балалар, бүгін бізде ерекше күн, бүгінгі сабағымыз біздің білім күніне, бірінші қыркүйек күніне арналған. 1-ші қыркүйек күні барлық балалбақшаларда, мектептерде басқа да білім беру мекемелерде сабақ басталады. Бұл күн сендер үшін, яғни балалар үшін және біздер үшін, ұстаздар үшін үлкен мереке күні болып саналады. Әр бір мектептерде, балабақшаларда, басқа да білім беру мекемелерде алғашқы қоңырау соғылады. Сабақ эпиграфымен таныстыру Сұрақ-жауап «Сиқырлы қорапша» 1.Қалай ойлайсың, білім не үшін қажет? 2.Білім бізді қайда жетелейді? 3.Адамға білім үшін не керек? 4.Оқу кезінде қандай қиындықтар кездеседі? 5.Болашақта қай маман иесі болғаң келеді және неге? |
Гимн шырқалады. Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.Эпиграфпен тансады. Қорапша ішінен сұрақты таңдайды.Сол таңдалған сұрақтарға жауап береді. |
Слайд 1, дыбыстағыш Слайд 2 Слайд 3, Слайд 4, сұрақтар, қорапша |
|
Сабақ басы (13 мин) |
Еліміз бойынша қызықты деректермен таныстыру. 1.Халық саны – 17 202 600 адам. Бұл әлем
бойынша 62-ші орын. «Алақан» әдісі -Балалар, Қазақстанымызды көркейту үшін не жасар едіңдер? |
Қызықты деректермен танысады. Балалар өздеріне керек алақан суретін таңдап, сұраққа жауап беріп тақтада тұрған жазудың айналасына жабыстырып шығады. |
Слайд 5 Слайд 6, алақан мөлшерімен кесілген қағаздар, ватман, қалам |
|
Ортасы (15 мин) |
2. «Жалғасын тап» әдісі Балаларға кез келген конвертті таңдау ұсынылады. Мақал мәтелдер жалғасын табу,мағынасын түсіндіру 1. Еңбегі аздың (өнбегі аз.) 2. Еңбегіне қарай — құрмет, (Жасына қарай — ізет.) 3. Еңбегімен ер сыйлы, (Өнбегімен жер сыйлы.) 4. Білегіңе сенбе, (біліміңе сен.) 5. Жеті жұрттың тілін біл, (Жеті түрлі білім біл.) 6. Отанды сүю — (от басынан басталады.) 7.Пәлен
жерде алтын бар, |
Балалар өздеріне ұнаған конвертті таңдап,мақалдардың бас жағын конверттің ішінен алып, жалғасын тақатада тұрған көрнекіліктен іздейді. Мақалды тауып, мағынасын түсіндіреді. |
Слайд 7, мақал жасырылған конверт, көрнекіліктегі мақалдың жалғасы |
|
Кері байланыс |
3. «Менің саяхатым» тақырыбы бойынша «6 жапырақша» әдісі 1.Жаз сенің есіңде несімен қалды? 2.Келесі жазды қалай елестетесің? 3.Осы жазда ойыңдағы нәрсені жүзеге асыра алдың ба? 4.Осы жазда қай жақтарға саяхаттадың немесе қыдырдың? 5.Осы жазда есіңде қалған ерекше сәтті баянда. 6.Осы жаз сені несімен қызықтырды? 7.Болашақта жазда қай жаққа саяхат жасағың келеді және неге? Стикер таратылады, оқушылар әсерлерімен бөліседі. Қорытынды Сонымен балалар, еңбек етпеген адам еш нәрсеге де қол жеткізе алмайды екен, сондықтан да ерінбей, жалқау болмай еңбек етсек міне сол еңбегіміздің жемісін жейміз. Біздің ең бірінші еңбегіміз ол біліміміз. Міне көп оқып, тәртіпті болып, сабақты жақсы оқысақ болашақта жақсы оқу орындарына түсіп, сол оқудың, білгеннің арқасында еңбегіміздің жемісін жейміз екен. Сондықтан тек білімді болып денсаулығымызды күтіп, алға қойған мақсатымызға жетуге тырысуымыз керек.Әрқашан бүгінгідей жақсы көңілмен, барлығын үйренеміз деген мақсатпен келулеріңе тілектеспін. Бүгінгі сабаққа жақсы қатысқандарың үшін көп рахмет. Бүгінгі 1-ші қыркүйек – білім күніне арналған сабағымыз осымен аяқталды. |
Балалар гүлдің жапырағын таңдау арқылы, берілген сұрақтарға жауап бере отырып, өз демалысындағы қызықты сұрақтарға жауап береді. Балалар тәрбие сағатынан алған әсерлерін стикерге жазады. Қоштасады. |
Слайд 8, 6 жапырақшамен көрнекілік Слайд 9, стикер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәобие сағаты “1 Қыркүйек”
Тәобие сағаты “1 Қыркүйек”
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
«Білімге ұмтылу,еңбексүйгіштік және отаншылдық» |
|
|
Күні |
01.09.2022ж. |
|
|
Сынып жетекші: |
Оралханова Ә.Ш. |
|
|
Сынып: 5Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
«Білімдіден шыққан сөз, талаптыға болсын кез... » |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Жас ұрпақты Отанын сүюге, еліміздің рәміздерін қастерлеуге, бай - қуатты ел екендігін мақтан етуге үйретіп, туған еліне, жеріне деген сүйіспеншілігін арттырып, махаббат сезімін ояту; |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Отанын, туған жерін қорғай білуге, халқымыздың талантты ақындарының өлеңдері мен ата - бабаларымыздың өнгеге етіп қалдырған даналық сөздері арқылы оқушыларды ұлтжандылыққа, атамекенін көздің қарашығындай сақтай білуге, патриоттық сезімге тәрбиелеу; |
|
|
Рәсімдеу |
Презентация, көрнекілік суреттер |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
Тақта, дыбыстағыш |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Қалам, қарандаш |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Презентация, көрнекілік суреттер |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары, әдіс-тәсілдер |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Гимн шырқалады. Білім күнімен құттықтау. -Балалар, бүгін бізде ерекше күн, бүгінгі сабағымыз біздің білім күніне, бірінші қыркүйек күніне арналған. 1-ші қыркүйек күні барлық балалбақшаларда, мектептерде басқа да білім беру мекемелерде сабақ басталады. Бұл күн сендер үшін, яғни балалар үшін және біздер үшін, ұстаздар үшін үлкен мереке күні болып саналады. Әр бір мектептерде, балабақшаларда, басқа да білім беру мекемелерде алғашқы қоңырау соғылады. Сабақ эпиграфымен таныстыру Сұрақ-жауап «Сиқырлы қорапша» 1.Қалай ойлайсың, білім не үшін қажет? 2.Білім бізді қайда жетелейді? 3.Адамға білім үшін не керек? 4.Оқу кезінде қандай қиындықтар кездеседі? 5.Болашақта қай маман иесі болғаң келеді және неге? |
Гимн шырқалады. Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді, мектеп партасындағы қатарлары бойынша орындарына отырады.Эпиграфпен тансады. Қорапша ішінен сұрақты таңдайды.Сол таңдалған сұрақтарға жауап береді. |
Слайд 1, дыбыстағыш Слайд 2 Слайд 3, Слайд 4, сұрақтар, қорапша |
|
Сабақ басы (13 мин) |
Еліміз бойынша қызықты деректермен таныстыру. 1.Халық саны – 17 202 600 адам. Бұл әлем
бойынша 62-ші орын. «Алақан» әдісі -Балалар, Қазақстанымызды көркейту үшін не жасар едіңдер? |
Қызықты деректермен танысады. Балалар өздеріне керек алақан суретін таңдап, сұраққа жауап беріп тақтада тұрған жазудың айналасына жабыстырып шығады. |
Слайд 5 Слайд 6, алақан мөлшерімен кесілген қағаздар, ватман, қалам |
|
Ортасы (15 мин) |
2. «Жалғасын тап» әдісі Балаларға кез келген конвертті таңдау ұсынылады. Мақал мәтелдер жалғасын табу,мағынасын түсіндіру 1. Еңбегі аздың (өнбегі аз.) 2. Еңбегіне қарай — құрмет, (Жасына қарай — ізет.) 3. Еңбегімен ер сыйлы, (Өнбегімен жер сыйлы.) 4. Білегіңе сенбе, (біліміңе сен.) 5. Жеті жұрттың тілін біл, (Жеті түрлі білім біл.) 6. Отанды сүю — (от басынан басталады.) 7.Пәлен
жерде алтын бар, |
Балалар өздеріне ұнаған конвертті таңдап,мақалдардың бас жағын конверттің ішінен алып, жалғасын тақатада тұрған көрнекіліктен іздейді. Мақалды тауып, мағынасын түсіндіреді. |
Слайд 7, мақал жасырылған конверт, көрнекіліктегі мақалдың жалғасы |
|
Кері байланыс |
3. «Менің саяхатым» тақырыбы бойынша «6 жапырақша» әдісі 1.Жаз сенің есіңде несімен қалды? 2.Келесі жазды қалай елестетесің? 3.Осы жазда ойыңдағы нәрсені жүзеге асыра алдың ба? 4.Осы жазда қай жақтарға саяхаттадың немесе қыдырдың? 5.Осы жазда есіңде қалған ерекше сәтті баянда. 6.Осы жаз сені несімен қызықтырды? 7.Болашақта жазда қай жаққа саяхат жасағың келеді және неге? Стикер таратылады, оқушылар әсерлерімен бөліседі. Қорытынды Сонымен балалар, еңбек етпеген адам еш нәрсеге де қол жеткізе алмайды екен, сондықтан да ерінбей, жалқау болмай еңбек етсек міне сол еңбегіміздің жемісін жейміз. Біздің ең бірінші еңбегіміз ол біліміміз. Міне көп оқып, тәртіпті болып, сабақты жақсы оқысақ болашақта жақсы оқу орындарына түсіп, сол оқудың, білгеннің арқасында еңбегіміздің жемісін жейміз екен. Сондықтан тек білімді болып денсаулығымызды күтіп, алға қойған мақсатымызға жетуге тырысуымыз керек.Әрқашан бүгінгідей жақсы көңілмен, барлығын үйренеміз деген мақсатпен келулеріңе тілектеспін. Бүгінгі сабаққа жақсы қатысқандарың үшін көп рахмет. Бүгінгі 1-ші қыркүйек – білім күніне арналған сабағымыз осымен аяқталды. |
Балалар гүлдің жапырағын таңдау арқылы, берілген сұрақтарға жауап бере отырып, өз демалысындағы қызықты сұрақтарға жауап береді. Балалар тәрбие сағатынан алған әсерлерін стикерге жазады. Қоштасады. |
Слайд 8, 6 жапырақшамен көрнекілік Слайд 9, стикер |
шағым қалдыра аласыз













