Күні:
|
Сыныбы: 6
«ә»
|
Сабақ
тақырыбы
|
Бір айнымалысы бар сызықтық
теңсіздіктер
|
Сабақ мақсаттары
|
Бір айнымалысы бар сызықтық
теңсіздіктер туралы ақпарат беру .
Бір айнымалысы бар сызықтық
теңсіздіктер шешу жолдарын түсіну
Бір айнымалысы бар сызықтық
теңсіздіктер шешу жолдарын есептерде
қолдану.
|
Күтілетін
нәтиже
|
Бір айнымалысы бар сызықтық
теңсіздіктерді шешу ережесін қолдана
алады;
Бір айнымалысы бар сызықтық
теңсіздіктерді ықшамдап есептер шығара
алады;
-топтық жұмыс арқылы оқушылар
арасындағы ынтымақтастық нығаяды, пәнге деген қызығушылықтары
артады;
Өз бетімен нәтижеге
жетуге ұмтылады.
|
Бағалау критерийлері
|
Бір айнымалысы бар
теңсіздіктердң қасиеттерін есептер шығарғанда қолдана
алады
Теңсіздіктерді ықшамдай
алады
Дәлелдеуді жүргізе
алады.
|
Тілдік мақсаттар
|
- бір айнымалысы бар
теңсіздіктің қасиеттерін тұжырымдай
біледі;
- ауызша тұжырымдалған
теңсіздіктің қасиеттерін жаза біледі;
Тілдік қорын
анықтау.
|
Құндылықтарды дарыту
|
адалдықты дамыту, бір ұжымдықта жұмыс
істеу білу, көшбасшылық сапасын дамыту.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
ресурсті қолдана
білу
|
Сабақтың
әдісі
|
АКТ, қолдану, «Түймедақ гүлі»,
Сын тұрғысынан ойлау.
|
Бастапқы
білім
|
Бір айнымалы
теңсіздіктерді шеше алады.
|
Сабақтың жоспарлан
ған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
2
мин
|
Амандасу.
Қолайлы психологиялық ахуалды
жасау үшін, үш топқа бөлу.
-
Сыныпты ұйымдастыру
(оқушыларды тексеру, кабинетті қалыпқа
келтіру).
-
Топқа бөлу.Топ басшысын
тағайындап, бағалау парағымен жұмыс
жүргізу.
1 топ
Теңдіктер
2 топ Қатаң
теңсіздіктер
3 топ Қатаң емес
теңсіздіктер
|
карточкалар
|
3
мин
|
І.
Қайталау-оқу
анасы. Үй жұмысын тексеру.
№1039, 2) 4)
6)
ІІ. Жеке жұмыс. Оқулықпен
жұмыс.
ІІІ. Жұптық жұмыс.
Сәйкестендіру тесті.
ІV. Топтық жұмыс. Постер
қорғау.
V.
Түймедақ
гүлі.
Бағалау. Бағалау
парақшасы.
|
Слайд
3
|
Тақырыпқа
шығу
5мин
|
І. Қайталау-оқу
анасы.
1.Бір айнымалысы бар сызықтық
теңсіздік деп қандай теңсіздікті айтады?
2.Теңсіздікті шешу дегеніміз
не?
3. Қандай теңсіздіктер мәндес
теңсіздіктер дейміз?
5. Теңсіздіктер
мәндес теңсіздіктерге қалай түрлендіреміз?
|
Слайд
5
|
2
мин
|
Үй жұмысын
тексеру.
№1039
-
4)
6)
Дескриптор:
-Бір айнымалысы бар сызықтық
теңсіздікті анықтамасын біледі?
- Сан аралықтарын ажырата
алады?
- Теңсіздіктің түрлерін
ажырата алады?
Интерактивтік тақтада
жауаптары бар, оқушылар шығарған үй жұмыстарын өздері
тексереді.
Өзін-өзі
тексеру.
Әр бөлім сайын
жетістіктер баспалдағына
көтерілеміз.
|
Слайд
6
|
Жеке
жұмыс
9
мин
|
Оқулықпен
жұмыс
Оқушылар жеке келесі
тапсырмаларды орындайды (дұрыс жауаптарын
тексеру):
№1028
Жауаптары:
№1036
Жауаптары:
№1045
Жауаптары:
№1047
Жауаптары;
Бағалау
критерийлері:
1.Бір айнымалысы бар сызықтық
теңсіздікті есеп шығаруда қолдана алады?
2.Теңсіздіктерді шешуде
қасиеттерді қолданады?
3.Теңсіздіктерді ықшамдай
алады
Мұғалім оқушыларды кілт
арқылы тексереді. Өзін өзі бағалау
жүргізіледі.
Жетістіктер баспалдағына
көтерілуі.
|
6-сынып оқулығы.
Алдамұратова Т.А., Байшоланова Қ.С., Байшоланов Е.С. «Атамұра»
2018ж
|
|
|
|
ІІІ. Жұптық
жұмыс
(Өзіндік
жұмыс)
5
мин
|
реті
|
Теңсіздік
|
белгіленуі
|
1
|
5(х-2)≥2х-1
|
A.
х≤2
|
2
|
7х-8≤5х+2
|
B.
х˃7
|
3
|
4(х-3)≤х-6
|
C.
х˂-2
|
4
|
3+2(х-1)˃8+х
|
D.
х≤5
|
5
|
2х+5˂х+3
|
E.
х≥7
|
6
|
3х+4≥2х+11
|
F.
х≥3
|
Жауаптары:
1.Ғ
2.Д
3.А
4.В
5.С
6.Е
Дескриптор:
-Теңсіздіктің қасиеттерін есеп
шығаруда қолдана алады.
-Оқушылар теңсіздіктерді
ықшамдай алады.
-Теңсіздіктерді ажырата
алады.
Интерактивтік тақтада дұрыс
жауаптары көрсетілген. Бірін-бірі дәптерін алмастыру арқылы
тексеріп бағалайды.
Жетістіктер баспалдағына
тағы бір саты көтерілеміз.
|
Карточка,
Сәйкестендіру
тесті
|
Топпен
жұмыс
9мин
|
Әр топтан екі оқушы шығып
постер қорғайды. (Есеп шығару).
1-топ 1 жағдайда теңсіздіктің
шешімдер жиынын түсіндіру
2-топ 2 жағдайда теңсіздіктің
шешімдер жиынын түсіндіреді
Жауабы:
3-топ 3 жағдайда теңсіздіктің
шешімдер жиынын түсіндіру
Теңсіздіктің жағдайларын
түсіндіруі-1 балл
Мысал келтіру –
2балл
Тақырыпты аша білуі
-3балл
Дескриптор:
Бір айнымалысы бар сызықтық
теңсіздіктерді шешу ережесін қолдана
алады;
- Теңсіздіктерді ықшамдай
алады?
-Теңсіздіктердің қасиеттерін
біледі.
-Оқушылар өз ойларын еркін
жеткізе алады.
Топтар бірін-бірі
бағалайды.
Бағалап біткен соң ең
жоғары сатысына көтерілеміз.
|
карточка,
постер
қорғау.
|
Рефлексия.
5
мин
|
«Түймедақ гүлі» арқылы
жүргізілген кері байланыс, бойынша. Егер оқушылар
себеттегі көбелек, гүл, жапырақтары мен сабақтарындағы сұрақтарға
жауап беру арқылы қағазға жапсыруы, арқылы әдемі түймедақ гүлін
құрастырса онда:
Көбелек-бүгін көп
үйрендім.
Гүл- маған сабақ қатты
ұнады.
Жапырақ –осындай сабақтар
ұнатамын.
|
Слайд
14
|
Үй
жұмысы
2 мин
|
№1044, №1047 2)
3)
|
6-сынып оқулығы. Алдамұратова
Т.А., Байшоланова Қ.С., Байшоланов Е.С. «Атамұра»
2018ж
|
Саралау–оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың
материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Тақырыпты нашар түсінетін
оқушыларға жеке көмек жасаймын.
|
Бағалау критерийлері бойынша
оқушылар өз өзін тексереді, мұғалім оқушыларды тексеріп мақтайды
немесе кеңес береді.
|
Интернет ресурсі қолданылған
кезде, қауіпсіздік техникасы сақталынады.
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталдыма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
Сабақ мақсаттына барлық
оқушылар жетті. Оқушылар әр түрлі деңгейлі тапсырмаларды
орындайды
|
Қорытынды
баға
Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
Психологиялық ахуалды
жасау
Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік / қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
1)
2)
|