Ғали Орманов атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 22-сабақ
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Дуйсенбаева Динара Жанболатовна |
|
|
Күні: |
04.10.21ж |
|
|
Сынып: 3Ә |
Қатысушылар саны:16 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Есепті модельдеу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.1 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдей алады. Көптеген оқушылар: есептің амалдар бойынша және өрнек түрінде шығарылу жолын түсіндіре алады. Кейбір оқушылар: тақырыпқа сай тапсырмалар құрастырып шығара алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді: -Өткен сабақта қандай тапсырмалар орындадық? -Ендеше бүгінгі сабағымызда есептерді өрнектер құру арқылы шешудегі білімімізді кеңейту мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«Бас бармақ» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы 15 мин 1 мин 13 мин 13 мин |
(Ұ) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. 1) а)Сандарды өсу ретімен жазып, мақалды оқы. 69,99,699,906,966,999 Сіз, біз деген жылы сөз ағайынға жарасар. Ә) Сандарды кему ретімен жазып, мақалды оқы. 999000,990000,909000,900000, 90000,9000,900,99 Ананың ізін қыз басар, Әкенің орнын ұл басар. 2) Қысқаша жазылуын толықтырып, есептер құрастыр. Б Қарақат -4кг-нан 6 жәшік ?кг Ш: 5*4+4*6=44кг Ж: барлығы 44кг жидек. Дескриптор: -Сандарды өсу ретімен жазып, мақалды оқиды. - Сандарды кему ретімен жазып, мақалды оқиды. - Қысқаша жазылуын толықтырып, есептер құрастырады. Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әуенімен билеп сергиді.
(Д) 2- тапсырма «Есептеп көр» әдісі арқылы жүзеге асады. 4) Есепті шығар. А)Әрқайсына -3кг 9 алушыға-? Кг Ш: 9*3= 27 Ж: барлығы 27 кг мандарин Ә) 40 шар-5 қорап Әр қорапта-? Шар Ш: 40:5=8 Ж: Әр қорапта 8 шардан 5) Өрнек құрып, мәнін тап. 219+(589-130)=678 900-(859-214)=255 (678+98)-517=259 (800-218)+(326+92)=1000 Дескриптор: - Есептің шартын жазып, шешуін, жауабын табады. - Өрнектер құрып, мәнін табады. (Д) 3- тапсырма «Есепті шығар» әдісі арқылы жүзеге асады. 6) Әр фигура қанша торкөзден тұрады? Ж: 16,18,24,16 торкөз 7) Егер оқушы өрнектердің мәнін амалдар бойынша есептеген болса, онда ол қандай өрнектің мәнін тапқанын анықта. (157-130):3=9 5*7-3*8=11 9*5+12:2=51 Дескриптор: - Әр фигура қанша торкөзден тұратынын есептейді. - Өрнектер мәнінің амалдар бойынша есептелуіне қарап негізгі берілген өрнекті табады. Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүзеге асады Кейбір оқушыға: -Торкөзді дәптерге өзің фигура сал. Торкөздерді қалай тиімді есептеуге болатынын жаз. |
-Сандарды өсу ретімен жазып, мақалды оқиды. - Сандарды кему ретімен жазып, мақалды оқиды. - Қысқаша жазылуын толықтырып, есептер құрастырады. Билеп сергиді. - Есептің шартын жазып, шешуін, жауабын табады. - Өрнектер құрып, мәнін табады. - Әр фигура қанша торкөзден тұратынын есептейді. - Өрнектер мәнінің амалдар бойынша есептелуіне қарап негізгі берілген өрнекті табады.
|
ҚБ: 3 балл
3 балл 4 балл |
Оқулық, дәптер Оқулық, дәптер |
|
Сабақтың соңы 1 мин |
Рефлексия: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы: 2-тапсырма 50-бет.
|
Рефлексия жасайды. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойыла-ды. |
|
«------------------------- орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Математика 23-сабақ
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Аудан. Ауданның өлшем бірліктері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1 ауданы болатын нысандарды атау және ауданды өлшеуге арналған өлшемдер мен құралдарды таңдап алу, палеткамен өлшеу 3.1.3.3 см2, дм2, м2 шамамаларын салыстыру және амалдар орындау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: ауданы болатын нысандарды атайды және ауданды палеткамен өлшейді, см2, дм2, м2 шамамаларымен амалдар орындай алады. Көптеген оқушылар: ауданды өлшеу үшін оған қанша квадрат бірлік сыятындығын санай алады. Кейбір оқушылар: дәптерге фигура салып, торкөздерді қалай тиімді есептеуге болатынын жаза алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау «Ыстық картоп» әдісі арқылы жүреді: -Пәтердің планына қара. -Қонақ бөлменің периметрін тап. -Дәліздің периметрін тап. -Дәліздің ұзындығы енінен қаншаға артық? -Қонақ бөлме есігінің ені 1 м болса, онда құрылысшыларға қанша метр еденкемер қажет болады? -Ендеше бүгінгі сабағымызда фигуралардың ауданын табу мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Ширату жаттығуларын жасайды. Сұрақтарға жауап береді. Тақырыпты ашады. |
«Ауызша бағалау» әдісі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 13 мин 1 мин 15 мин
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Дуйсенбаева Динара ЖанболатовнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Тақырыбы: Есепті модельдеу 3 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Тақырыбы: Есепті модельдеу 3 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Матиматика пәніне арналған
Есепті модельдеу тақырыбында
ҚМЖ 3 сынып оқушыларына 2-3 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдей алады.
Материалдың қысқаша нұсқасы Ғали Орманов атындағы орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ Қысқа мерзімді жоспар Математика 22-сабақ
Сабақтың барысы
«------------------------- орта мектебі» КММ Қысқа мерзімді жоспар Математика 23-сабақ
Сабақтың барысы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
үлдірген- 5кг-нан
4жәшік












