|
Күні: 27.10.2021 Пән:Математика Сынып:3 «ә»
|
Машықкердің аты-жөні: Базылмұратова Талшын |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өзіңді тексер! |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары. |
3.5.1.2есептерді шығаруда бір заттың массасы, саны, жалпы массасы/бір затқа жұмсалғаны, заттың саны, жалпы жұмсалғаны арасындағы тәуелділікті пайдалану 3.5.1.5 жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/ кем» «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты) талдау және шығару |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: 6,7,8,9 сандарына кестелік көбейту және бөлу жағдайларын құрастыру; Көбі: өрнектерді оқу және жазу барысында көбейту және бөлу компоненттерін атау; Кейбірі: жанама сұрақтарды талдау және олармен есептер құрастыру; |
||
|
Бастапқы білім |
11 санының құрамы |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
-Сәлемдесу; Қызығушылықты ояту. Оқу,білім-жанған шырақ, ойласаң, Үйренерсің,іздеп көрсең, қоймайсаң, Қу өнерді, бу беліңді, жігер сал. Пайда аларсың, қаужанарсың, тоймасаң. (Ж. Аймауытов) |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Ұ Бірнеше бөліктерге бөлінген үйшіктің бөліктері беріледі. Оқушылар әр бөліктегі тапсырмаларды дұрыс орындау арқылы үйшікті құрастырады. Тапсырма 1 Бос орынды толтыр. Қалдырылған амалдар компоненттерін ата. [] × 8=64. 7 × [] = 49. [] × 9 = 63 7 Жауабы: 8×8=64. 7×7=49. 7×9=63 72:9=8. 81:9=9. 40:5=8 Тапсырмалар жазылған жаңғақтар беріледі. Көбейтуді орындай отырып, жауабын сәйкестендіреді. Тапсырма 2. Формулаларды толықтырып жаз. Қ= б × с. Ж.ш = ш × с Б= қ : [] ш = Ж.ш : [] С =[] : [] с = [] : [] Жауабы: Қ= б × с. Ж.ш= ш × с Б= қ : с. Ш= Ж.ш:с С= б : қ. С = Ж.ш : ш
Оқушыларға таратпа қағаздар таратылады.Оқулық бойынша формулаларды жазады.(өзін тексеруге арналған тапсырма) Тапсырма 3. Өрнектер құр.Мұндағы b=100 , a=7. Өрнектің мәнін тап. Тақтаға оқушыларды кезекпен шығарып өрнектің мәнін
табады. 1. 100-(56:7)=92. 3. 100-(49:7)=93 2. 88-(6×7)=46. 4. 66-(5×7)=31 Тапсырма 4 Есептің шартын кестеге жазып, оны шығар. Қолдаңған формулаңды жаз. 63 м матадан бірдей 7 кәстөм шығады. 81 м матадан матадан осындай неше кәстөм тігуге келеді? Есепте не туралы айтылған? Есепте бізге не белгілі? Біз ненітабу керекпіз? 63м—7(к) Табу керек: 81м—?() Шешуі: 63:7=9 81:9=9 Жауабы: 9 кәстөм тігуге болады Сергіту сәті: Орнымыздан тұрамыз, Кесіндіні құрамыз. Сәуле болып созылып, Түзу болып тұрамыз. Нүкте болып қаламыз. Тапсырма 5 Жанама сұрақтармен берілген есепті шығар. Әлия-6 кітап,3 есе кем Сырым-? Кітап
Есепте не туралы айтылған? Есепте бізге не белгілі? Біз нені табу керекпіз? Шешуі: 6:3=2 Жауабы: Сырым 2 кітап
Тапсырма 6. А
Жауабы: (3+4)×5=7×5=35 3×6:(5+4)=18:9=2 (6+6):4×9=36:12=3 (25-10):3+6×8=5+48=53 42+18: (6+12:4)=18:9+42=2+42=44
|
|
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Ү Рефлексия. Бүгіңгі сабақ бойынша өз ойларын жазып тәтті бәлішке орналастырады.
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тақырыбы: Өзіңді тексер! 3-сынып
Тақырыбы: Өзіңді тексер! 3-сынып
|
Күні: 27.10.2021 Пән:Математика Сынып:3 «ә»
|
Машықкердің аты-жөні: Базылмұратова Талшын |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өзіңді тексер! |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары. |
3.5.1.2есептерді шығаруда бір заттың массасы, саны, жалпы массасы/бір затқа жұмсалғаны, заттың саны, жалпы жұмсалғаны арасындағы тәуелділікті пайдалану 3.5.1.5 жанама сұрақтары болатын есептерді («бірнеше бірлік артық/ кем» «бірнеше есе есе артық/ кем» қатынастарымен байланысты) талдау және шығару |
||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: 6,7,8,9 сандарына кестелік көбейту және бөлу жағдайларын құрастыру; Көбі: өрнектерді оқу және жазу барысында көбейту және бөлу компоненттерін атау; Кейбірі: жанама сұрақтарды талдау және олармен есептер құрастыру; |
||
|
Бастапқы білім |
11 санының құрамы |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5мин |
-Сәлемдесу; Қызығушылықты ояту. Оқу,білім-жанған шырақ, ойласаң, Үйренерсің,іздеп көрсең, қоймайсаң, Қу өнерді, бу беліңді, жігер сал. Пайда аларсың, қаужанарсың, тоймасаң. (Ж. Аймауытов) |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Ұ Бірнеше бөліктерге бөлінген үйшіктің бөліктері беріледі. Оқушылар әр бөліктегі тапсырмаларды дұрыс орындау арқылы үйшікті құрастырады. Тапсырма 1 Бос орынды толтыр. Қалдырылған амалдар компоненттерін ата. [] × 8=64. 7 × [] = 49. [] × 9 = 63 7 Жауабы: 8×8=64. 7×7=49. 7×9=63 72:9=8. 81:9=9. 40:5=8 Тапсырмалар жазылған жаңғақтар беріледі. Көбейтуді орындай отырып, жауабын сәйкестендіреді. Тапсырма 2. Формулаларды толықтырып жаз. Қ= б × с. Ж.ш = ш × с Б= қ : [] ш = Ж.ш : [] С =[] : [] с = [] : [] Жауабы: Қ= б × с. Ж.ш= ш × с Б= қ : с. Ш= Ж.ш:с С= б : қ. С = Ж.ш : ш
Оқушыларға таратпа қағаздар таратылады.Оқулық бойынша формулаларды жазады.(өзін тексеруге арналған тапсырма) Тапсырма 3. Өрнектер құр.Мұндағы b=100 , a=7. Өрнектің мәнін тап. Тақтаға оқушыларды кезекпен шығарып өрнектің мәнін
табады. 1. 100-(56:7)=92. 3. 100-(49:7)=93 2. 88-(6×7)=46. 4. 66-(5×7)=31 Тапсырма 4 Есептің шартын кестеге жазып, оны шығар. Қолдаңған формулаңды жаз. 63 м матадан бірдей 7 кәстөм шығады. 81 м матадан матадан осындай неше кәстөм тігуге келеді? Есепте не туралы айтылған? Есепте бізге не белгілі? Біз ненітабу керекпіз? 63м—7(к) Табу керек: 81м—?() Шешуі: 63:7=9 81:9=9 Жауабы: 9 кәстөм тігуге болады Сергіту сәті: Орнымыздан тұрамыз, Кесіндіні құрамыз. Сәуле болып созылып, Түзу болып тұрамыз. Нүкте болып қаламыз. Тапсырма 5 Жанама сұрақтармен берілген есепті шығар. Әлия-6 кітап,3 есе кем Сырым-? Кітап
Есепте не туралы айтылған? Есепте бізге не белгілі? Біз нені табу керекпіз? Шешуі: 6:3=2 Жауабы: Сырым 2 кітап
Тапсырма 6. А
Жауабы: (3+4)×5=7×5=35 3×6:(5+4)=18:9=2 (6+6):4×9=36:12=3 (25-10):3+6×8=5+48=53 42+18: (6+12:4)=18:9+42=2+42=44
|
|
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Ү Рефлексия. Бүгіңгі сабақ бойынша өз ойларын жазып тәтті бәлішке орналастырады.
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
























