Материалдар / Тақырыбы: "Санды теңсіздік". Ашық сабақ, 6 класс
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Тақырыбы: "Санды теңсіздік". Ашық сабақ, 6 класс

Материал туралы қысқаша түсінік
Мұғалімдер үшін ашық сабақ дайындамасы, 6-класс
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Мамыр 2021
543
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.3В Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздік

Мектеп: №48

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 6 «Ә»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Санды теңсіздіктер және олардың қасиеттері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

6.2.2.6 теңсіздіктерді қосу, азайту, көбейту және бөлуді түсіну және қолдану

Сабақтың мақсаты

-Теңсіздіктерді мүшелеп қосу, азайту, көбейту және бөлу;

-Теңсіздіктерді салыстыру.

Бағалау критерийі

Теңсіздіктерді мүшелеп қосады, азайтады, көбейтеді, және бөледі.

Ойлау дағдыларының деңгейлері

Түсіну, қолдану

Тілдік мақсаттар


Осы тақырыпқа қатысты терминдерді меңгереді:

- тура теңсіздік;

- қатаң теңсіздік;

- қатаң емес теңсіздік;

- тура теңсіздіктерді мүшелеп қосу, азайту, көбейту, бөлу;

- теңсіздіктің сол жақ бөлігі;

- теңсіздіктің оң жақ бөлігі.

Құндылықтарға баулу

Жалпыға ортақ еңбек қоғамы: Топта жұмыс жасаудың үлкен еңбек екенін ұғындыру, оқушылардың бір-бірін құрметтеу, адамгершілік қасиеттерін дарыту.


Пәнаралық байланыс

Әдебиет

Алдыңғы білім

Санды теңсіздіктер.


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

5-6 мин



І Ұйымдастыру сәті.

а) Оқушыларды түгелдеу, оқу мақсатын хабарлау;

б) Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу.

Мақсаты: Оқушылар арасында жағымды көңіл-күй қалыптастыру, бір-бірінінің еңбегін әділ бағалау, өзіне сенімді болуға баулу.

«Сенбе жұртқа, тұрса да қанша мақтап» өлеңінен бастау.


Сенбе жұртқа, тұрса да қанша мақтап,

Әуре етеді ішіне қулық сақтап.

Өзіңе сен, өзіңді алып шығар,

Еңбегің мен ақылың екі жақтап.


Слайд 1, 2
























7 мин

ІІ Үй тапсырмасын тексеру №883, 884

Үй тапсырмасын «Ия, жоқ» әдісімен тексеру.

Үй тапсырмасының жауаптары слайдта көрсетіледі, оқушылар өздері «Ия, жоқ» белгілейді.


DrawObject1 «Иә» «Жоқ»

DrawObject2




883. Теңсіздіктерді мүшелеп қосуды орындаңдар:

Жауаптары:

  1. 9,7 < 18,2 3) >

  2. 3 > 4) < 1


884. 4<a<5 теңсіздігінен мынаны бағалаңдар

Жауаптары:

  1. 7 < а+3 < 8 3) 8 < 2а < 10

  2. 3,4 < а-0,6 < 4,4 4) 1 < < 1

Тест тапсырмалары:

1 сұрақ

4< 7 санды теңсіздіктің екі жағының ( - 2) -ге көбейтіндісін тап.

А) - 8 < -14

В) 4 > 7

С) -8  > -14

Д) 2 < 5

2 сұрақ

-1 < 6 және 3 < 5 санды теңсіздіктерінің айырымын тап.

А) 4 < 11

В) 2 > 1

С) - 4  > -11

Д) - 4 < 1

3 сұрақ

a > b болғанда 9a мен 9b -ны салыстыр.

А) а < в

В) 9а > 9в

С) 9а  < 9в

Д) 9а = 9в

4 сұрақ

5 < 7  болғанда мен жай бөлшектерін салыстыр.

А)

В)

С)

Д)

Слайд 3























Слайд 4,5

Сабақтың ортасы

20 мин































Санды теңсіздіктердің негізгі қасиеттері:

1. Егер a > b және b > c болса, онда a > c.

2. Егер a > b болса, онда кез келген c саны үшін a + c > b + c.

3. Егер a > b және m > 0 болса, онда am > bm.

4. Егер a > b және m < 0 болса, онда am < bm.

5. Егер a > b және c > d болса, онда a + c > b + d теңсіздігі орындалады.

6. Егер a > 

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!