Тақырыбы:Қытай Ұлттық кітапханасы

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Тақырыбы:Қытай Ұлттық кітапханасы

Материал туралы қысқаша түсінік
Қытай кітапханасы туралы түсінік береді.Мәтіндермен жұмыс жасайды.Ақпараттармен қамтамасыз етеді."Шығу парағы"әдісі қолданылады.
Материалдың қысқаша нұсқасы

«М.О.Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» КМҚК





Қысқа мерзімді жоспар

Тақырыбы: Қытай Ұлттық кітапханасы





Іс-тәжірибе базасы: «№8 ЖОББМ»

Әдіскер: Мусина К.С.

Машықкер: Каденова Бибі

Сыныбы: 6 «Б»

Күні: 22.04.2022

Баға:«___» (________)





















2021 – 2022 оқу жылы


Қысқамерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Қытай Ұлттық кітапханасы

Педагогтің аты-жөні:

Каденова Бибі

Күні:

22.04.2022ж

Сыныбы:

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

6.1.3.1-тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау;

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар үшін:

Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, детальді ақпаратты анықтайды.

Көпшілік оқушылар үшін:

Қытай кітапханаасы туралы қосымша деректер іздейді.

Кейбір оқушылар үшін:

Қытай кітапханасы туралы деректерді пайдаланып сөйлем құрайды.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/

Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы


(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.

2. Үй тапсырмасын тексеру.

3. Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлері .

Оқулық, жұмыс



С абақтың ортасы

1-тапсырма:

Қытай Ұлттық кітапханасы туралы бейнежазбаны мұқият тыңдандар.

https://youtube.com/watch?v=4z-Ti5K8VE4&feature=share



2-тапсырма:

Мәтінді оқыңдар. Негізгі ақпараттарды анықтауға бағытталған нақтылау сұрақтарын құрастырыңдар.


1.Қытай Ұлттық кітапхнасын кім, қай жылы құрды?

Пу И 1909 жылы қыркүйек айында құрды.

2.АҚШ-тың Конгресс кітапханасы мен Франция Ұлттық кітапханасынан кейінгі нешінші орынды алады?

Үшінші орынды алады.

3.Көлемі жағынан неше шаршы метр аумақты алып жатыр?

250 мың шаршы метр аумақты алып жатыр.

4.2007 жылдың соңына дейін Қытай Ұлттық кітапханасында сақталған кітап қорының саны қанша?

26миллион 310 дана

Дескриптор:

-Мәтінді тыңдай.

-Мазмұнын түсінеді.

-Детальді ақпаратты анықтайды.

Жалпы 3-балл



Оқулық






3-тапсырма:

Үстеудің барлық түрін қатыстырып, әлемдегі ең үлкен екі кітапхана туралы 7-8 сөйлем жазыңдар.


Қытай Ұлттық кітапханасы • Қытай Ұлттық кітапхарасындағы кітап қорының саны шамамен 26 миллион. • Бұл кітапхананы Чин әулетінің соңғы императоры Пу И баяғыда 1909 жылы құрды. • Әлем халықтарының нағыз 115 тілінде жазылған кітаптар кітапхананың 50%-ын құрайды. *Конгресс* • Конгреске кітаптар сатып алу үшін неғұрлым 5 мың доллар бөлінеді. • Бастапқыда кітап қорында 740 кітап болса, баяғы 1801 жылы Томас Джеферсон Президент болған соң, кітаптар көбейді. • Кітапхана туристер келіп, саяхат жасайтын керемет орынға айналды. • 1930 жылы кітапхана аса ұлттық статусқа ие болды.

Бұл жерде үстеулер: Шамамен-мөлшер үстеу. Баяғыда-мезгіл үстеу. Нағыз-күшейткіш үстеу. Неғұрлым-мөлшер үстеу. Баяғы-мезгіл үстеу. Керемет-күшейткіш үстеу. Аса-күшейткіш үстеу.




Дескриптор:

-Үстеуді қатыстырып сөйлем құрайды.

Жалпы 3-балл





Оқулық











3-тапсырма:

Қытай кітапханасы туралы мәліметтермен кестені толықтырыңдар.

Орна-ласқан орны


Жинақ көлемі


Оқыр-мандар саны


Басқа да ақпарат


1. Қытай, Пекин. 2. 250 мың шаршы метр. 3. Сегіз мың. 4. Қытай Ұлттық кітапханасының жаңа ғимаратында оқырмандар залы, ғылыми-зерттеу жұмыстарына арналған залдар және мәжіліс залдары бар. Сондай-ақ дәмхана, музыкалық зал, кинотеатр және кітап дүкені тұрақты жұмыс істейді.


Дескриптор:

-Тест тапсырмасын орындайды.

Жалпы 4- бал

Оқулық.









Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.











Рефлексия. «Шығу парағы» Бүгін қандай білім мен тәжірибе алдың?

Сен сабақта қандай жетістікке жеттің?

Келесі сабақта қандай мәселелерге назар аудару керек?

Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.



Оқушыларды

1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.

Оқулық.







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.04.2022
587
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі