|
Жаркинбаева Г.Т |
Сынып: 6 |
Мерзімі:03.02.2018 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Салауатты өмір салты |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
оқушыларды салауатты өмір салтын қалыптастыруға тәрбиелеу, жеке бас гигиенасын сақтауға, дұрыс тамақтануға, дене шынықтыру мен спортпен шұғылдануға, жаман әдеттерден сақтандыру, ішімділік пен темекінің жас организмге зиянды екенін насихаттау. |
|||||
|
Сабақтың міндеті: |
алған білімдерін өмірде қолдана алуға үйрету. |
|||||
|
Табыс критерийі: |
|
|||||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушыларға салауатты өмір салты жайлы түсінік қалыптасады. Дұрыс отырудың гигиеналық талабына көңіл бөлуге дағдыланады. |
|||||
|
Қолданатын модульдер |
1. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. 2. Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер 3. Сын тұрғысынан ойлауға үйрету 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау 5. Оқыту мен оқу ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану 6. Оқытуды басқару және көшбасшылық. |
|||||
|
Стратегиялық іс-әрекет |
1.Психологиялық релаксация 2. «Стикерлер» арқылы топқа бөлемін 3. «Ой-қозғау» әдісі 4. «Миға шабуыл» 5. «Cуреттеу» стратегиясы 6. Сергіту «Флешмоб». 7. «Ой маржан» 8.Рефлексия |
|||||
|
Уақыты |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар, дереккөз дер |
||
|
3мин |
Кіріспе |
І топ «Денсаулық» ІІ топ «Достық » ІІІ топ «Бақыт» Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. |
«Қалағанынды ал» ойыны арқылы топқа бөлінеді. Cтикерлердің жазылуына қарай топқа бірігеді. Шеңбер болып тұрып, бір –бірлеріне тілектер айту арқылы сыныпта ынттымақтастық атмосферасын қалыптастырады |
Стикер, флипчарт, маркер Таратпа қағаздар |
||
|
7мин |
«Ой қозғау» әдісі бойынша интербелсенді тақтадан сұрақ жауап арқылы сұрау. |
Интербелсенді тақтадан көрсетілген сұрақтарға жауап береді |
флипчарт, маркер |
|||
|
Негізгі бөлім Түсіну 5 мин |
Жаңа сабақ «Миға шабуыл»әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашамын. Бағыттаушы сұрақтар қоямын. |
Жаңа сабақты сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. |
қаламсап флипчарт маркер |
|||
|
15мин |
Жаңа сабақты қолдану |
«Мағынаны ажырату» «Суреттеу» стратегиясы бойынша топық жұмыс жасатамын.Шығармашылық жұмыстарын қорғайды І топ «Жеке бас гигиенасы және дұрыс тамақтану» ІІ топ «Дене шынықтыру мен спортпен шұғылдану» ІІІ топ «Зиянды әдеттер» |
Постер арқылы қорғайды Дәлелдейді. Қорғайды. Интербелсенді тақтадан сұрақтарға жауап береді |
АКТ флипчарт, маркер |
||
|
3мин |
Сергіту: |
«Флешмоб»би «Ой маржан» мақал мәтел айту |
Оқушылар билейді, топпен бірлесе отырып мақал айтады |
АКТ |
||
|
2мин |
Бекіту |
Е.Хасанғалиевтің әні «Атамекен» |
Ән орындайды |
АКТ |
||
|
2мин |
Бағалау |
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау. Топтық бағалау жүргізу |
Топ басшылары бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ мүшелерін бағалайды. іледі. |
Күнделік, қаламсап |
||
|
2мин |
Кері байланыс |
«Жүректен жүрекке» Бір біріне тілек жазады |
Сабақтан алған әсерлерін стикерге түсіреді. |
Стикер |
||
|
1мин |
Үйге тапсырма беру |
Үйге тапсырма беру. |
Күнделікке жазып алады. |
Күнделік |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие сабағы "Салауатты- өмір салты"
Тәрбие сабағы "Салауатты- өмір салты"
|
Жаркинбаева Г.Т |
Сынып: 6 |
Мерзімі:03.02.2018 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Салауатты өмір салты |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
оқушыларды салауатты өмір салтын қалыптастыруға тәрбиелеу, жеке бас гигиенасын сақтауға, дұрыс тамақтануға, дене шынықтыру мен спортпен шұғылдануға, жаман әдеттерден сақтандыру, ішімділік пен темекінің жас организмге зиянды екенін насихаттау. |
|||||
|
Сабақтың міндеті: |
алған білімдерін өмірде қолдана алуға үйрету. |
|||||
|
Табыс критерийі: |
|
|||||
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушыларға салауатты өмір салты жайлы түсінік қалыптасады. Дұрыс отырудың гигиеналық талабына көңіл бөлуге дағдыланады. |
|||||
|
Қолданатын модульдер |
1. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу. 2. Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер 3. Сын тұрғысынан ойлауға үйрету 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау 5. Оқыту мен оқу ақпараттық коммуникациялық технологияларды (АКТ) пайдалану 6. Оқытуды басқару және көшбасшылық. |
|||||
|
Стратегиялық іс-әрекет |
1.Психологиялық релаксация 2. «Стикерлер» арқылы топқа бөлемін 3. «Ой-қозғау» әдісі 4. «Миға шабуыл» 5. «Cуреттеу» стратегиясы 6. Сергіту «Флешмоб». 7. «Ой маржан» 8.Рефлексия |
|||||
|
Уақыты |
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Ресурстар, дереккөз дер |
||
|
3мин |
Кіріспе |
І топ «Денсаулық» ІІ топ «Достық » ІІІ топ «Бақыт» Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. |
«Қалағанынды ал» ойыны арқылы топқа бөлінеді. Cтикерлердің жазылуына қарай топқа бірігеді. Шеңбер болып тұрып, бір –бірлеріне тілектер айту арқылы сыныпта ынттымақтастық атмосферасын қалыптастырады |
Стикер, флипчарт, маркер Таратпа қағаздар |
||
|
7мин |
«Ой қозғау» әдісі бойынша интербелсенді тақтадан сұрақ жауап арқылы сұрау. |
Интербелсенді тақтадан көрсетілген сұрақтарға жауап береді |
флипчарт, маркер |
|||
|
Негізгі бөлім Түсіну 5 мин |
Жаңа сабақ «Миға шабуыл»әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашамын. Бағыттаушы сұрақтар қоямын. |
Жаңа сабақты сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады. |
қаламсап флипчарт маркер |
|||
|
15мин |
Жаңа сабақты қолдану |
«Мағынаны ажырату» «Суреттеу» стратегиясы бойынша топық жұмыс жасатамын.Шығармашылық жұмыстарын қорғайды І топ «Жеке бас гигиенасы және дұрыс тамақтану» ІІ топ «Дене шынықтыру мен спортпен шұғылдану» ІІІ топ «Зиянды әдеттер» |
Постер арқылы қорғайды Дәлелдейді. Қорғайды. Интербелсенді тақтадан сұрақтарға жауап береді |
АКТ флипчарт, маркер |
||
|
3мин |
Сергіту: |
«Флешмоб»би «Ой маржан» мақал мәтел айту |
Оқушылар билейді, топпен бірлесе отырып мақал айтады |
АКТ |
||
|
2мин |
Бекіту |
Е.Хасанғалиевтің әні «Атамекен» |
Ән орындайды |
АКТ |
||
|
2мин |
Бағалау |
Ауызша мақтау, мадақтау арқылы формативті бағалау. Топтық бағалау жүргізу |
Топ басшылары бағалау критерийлеріне сүйене отырып, топ мүшелерін бағалайды. іледі. |
Күнделік, қаламсап |
||
|
2мин |
Кері байланыс |
«Жүректен жүрекке» Бір біріне тілек жазады |
Сабақтан алған әсерлерін стикерге түсіреді. |
Стикер |
||
|
1мин |
Үйге тапсырма беру |
Үйге тапсырма беру. |
Күнделікке жазып алады. |
Күнделік |
||
шағым қалдыра аласыз













