Тәрбие сағат
Тақырыбы
«Қазақ елі менің - Отаным»
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Қазақ елі менің - Отаным |
|
|
Құндылық |
«Тәуелсіздік және Отаншылдық» |
|
|
Мақсаттары |
1.ҚР мемлекеттік мерекелері туралы мәлімет беру; 2.Республика күнінің маңыздылығын түсіндіру; 3.Отаншылдық құрмет құндылығын дарыту; |
|
|
Қауіпсіздік мақсат |
«Мұздағы қауіпсіздік» |
|
|
Қауіпсіздік міндет |
|
|
|
|
|
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сәлемдесу. “Амандасу”
Оқушыларға мозайка ретінде сурет таратылады, оқушы жалғасын тауып топқа бөлініп отырады. Мұғалім: Балалар, бүгін біз « Қазақ елі менің - Отаным » тақырыбында тәрбие сағатын өткіземіз. Бұл сабақта біз Отан туралы сөйлесеміз, оның байлығы мен ерекшеліктері туралы ой бөлісеміз. Барлығыңызға сәттілік тілеймін! Бойыма рух, жігер берген, Әнұраным айтар әнім.. II. Негізгі бөлім: 1990 жылы қазан айының 25-і күні Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесінің шешімімен «Қаз КСР-нің мемлекеттік егемендігі туралы» декларация қабылданды. Сол сәттен бастап-ақ егеменді Қазақстан өзіндік көзқарасы бар жеке мемлекет ретінде таныла бастады. Қабылданған декларация Қазақстанның болашақ тәуелсіздігінің іргетасы саналды. Бұл акт арқылы әлем картасындағы жаңа мемлекет – Қазақстан Республикасының негізі қаланды. Қазір бұл күн мемлекеттік масштабта атап өтіліп, мереке ретінде тойланады. 2001 жылы 13 желтоқсанда қабылданған «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» №267 заң бойынша бұл күн мемлекеттік мерекелер қатарына қосылды.Қыркүйек айының ортасында Қазақстан Республикасының парламенті "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" заңға түзетулер енгізді. Құжатқа сәйкес, Республика күні яғни 25 қазан – ұлттық мерекеге, ал Тәуелсіздік күні яғни 16 желтоқсан – мемлекеттік мерекеге айналды.
III. Сұрақ-жауап
1. 1992 жылы маусым айының 4 - інде
қабылданған
Қазақстан Республикасының нышандары - мемлекеттік туының авторы
кім? IV Анаграмма ойыны: а қ с а н т қ з а - қазақстан к т і ә д у з е і л с - тәуелсіздік а р к е с и л п б у - республика б к і е л й і б ш і т- бейбітшілік н о а т - отан н ә н ұ а р - әнұран у т- ту а е б л ң т а - елтаңба
Мұғалім: Бүгін біз
Қазақстан туралы көп мағлұмат алдық.
Қазақстан – туған Отан алтын бақ, Қазақстан –
мейірлі ана, дос
қымбат. Сұрақ-жауап: Мұғалім оқушыларға сабақтан алған әсерлері мен білімдерін сұрап, қорытындылайды.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді
Оқушылар топқа бөлініп отырады.
Оқушылар Қазақстанның Әнұранын бірге орындайды.
Оқушылар экранға назар салып, слайдты қарайды.
Оқушылар топ-топпен берілген сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар берілген анаграмманы топ-топпен шешеді
|
Қалалар бар мозайка Нақыл сөздер Әнұран Слайд 1-5 Ту, елтаңба суреттері Слайд-6 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие сағат Тақырыбы Қазақ елі менің - Отаным
Тәрбие сағат
Тақырыбы
«Қазақ елі менің - Отаным»
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Тәрбие тақырыбы |
Қазақ елі менің - Отаным |
|
|
Құндылық |
«Тәуелсіздік және Отаншылдық» |
|
|
Мақсаттары |
1.ҚР мемлекеттік мерекелері туралы мәлімет беру; 2.Республика күнінің маңыздылығын түсіндіру; 3.Отаншылдық құрмет құндылығын дарыту; |
|
|
Қауіпсіздік мақсат |
«Мұздағы қауіпсіздік» |
|
|
Қауіпсіздік міндет |
|
|
|
|
|
|
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|
|
Сәлемдесу. “Амандасу”
Оқушыларға мозайка ретінде сурет таратылады, оқушы жалғасын тауып топқа бөлініп отырады. Мұғалім: Балалар, бүгін біз « Қазақ елі менің - Отаным » тақырыбында тәрбие сағатын өткіземіз. Бұл сабақта біз Отан туралы сөйлесеміз, оның байлығы мен ерекшеліктері туралы ой бөлісеміз. Барлығыңызға сәттілік тілеймін! Бойыма рух, жігер берген, Әнұраным айтар әнім.. II. Негізгі бөлім: 1990 жылы қазан айының 25-і күні Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесінің шешімімен «Қаз КСР-нің мемлекеттік егемендігі туралы» декларация қабылданды. Сол сәттен бастап-ақ егеменді Қазақстан өзіндік көзқарасы бар жеке мемлекет ретінде таныла бастады. Қабылданған декларация Қазақстанның болашақ тәуелсіздігінің іргетасы саналды. Бұл акт арқылы әлем картасындағы жаңа мемлекет – Қазақстан Республикасының негізі қаланды. Қазір бұл күн мемлекеттік масштабта атап өтіліп, мереке ретінде тойланады. 2001 жылы 13 желтоқсанда қабылданған «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» №267 заң бойынша бұл күн мемлекеттік мерекелер қатарына қосылды.Қыркүйек айының ортасында Қазақстан Республикасының парламенті "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" заңға түзетулер енгізді. Құжатқа сәйкес, Республика күні яғни 25 қазан – ұлттық мерекеге, ал Тәуелсіздік күні яғни 16 желтоқсан – мемлекеттік мерекеге айналды.
III. Сұрақ-жауап
1. 1992 жылы маусым айының 4 - інде
қабылданған
Қазақстан Республикасының нышандары - мемлекеттік туының авторы
кім? IV Анаграмма ойыны: а қ с а н т қ з а - қазақстан к т і ә д у з е і л с - тәуелсіздік а р к е с и л п б у - республика б к і е л й і б ш і т- бейбітшілік н о а т - отан н ә н ұ а р - әнұран у т- ту а е б л ң т а - елтаңба
Мұғалім: Бүгін біз
Қазақстан туралы көп мағлұмат алдық.
Қазақстан – туған Отан алтын бақ, Қазақстан –
мейірлі ана, дос
қымбат. Сұрақ-жауап: Мұғалім оқушыларға сабақтан алған әсерлері мен білімдерін сұрап, қорытындылайды.
|
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді
Оқушылар топқа бөлініп отырады.
Оқушылар Қазақстанның Әнұранын бірге орындайды.
Оқушылар экранға назар салып, слайдты қарайды.
Оқушылар топ-топпен берілген сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар берілген анаграмманы топ-топпен шешеді
|
Қалалар бар мозайка Нақыл сөздер Әнұран Слайд 1-5 Ту, елтаңба суреттері Слайд-6 |
шағым қалдыра аласыз


