Бекітілді:
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Күні |
11.04.2022 |
|
|
Мұғалімнің есімі: |
Омбаева Б.М |
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:
|
|
|
Тәрбие сағатының тақырыбы: |
Жақсы кітап – ақылды адамның әңгімесімен бірдей. |
|
|
Тәрбие бағыты |
Еңбек, экономикалық және экологиялық тәрбие |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Кәсіби өзін-өзі анықтауға саналы көзқарасты қалыптастыру, экономикалық ойлауды және тұлғаның экологиялық мәдениетін дамыту. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды кітапты сүюге, оны күтіп ұстауға тәрбиелеу, кітаптың адам өміріндегі аса маңызды рөлін түсіндіріп, оқушылардың кітапқа деген қызығушылығын арттыру. Оқулықты күтіп ұстауға үйрету. |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
Бейнеролик, суреттер, слайд. |
|
|
Ресімдеу |
Кітап көрмесі. Дана адамдардың кітап жөнінде айтқан сөздері. Слайд, Интерактивтік тақта, маркерлер, фломастерлер т.б |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Интербелcенді тақта,слайд |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақ басы (5мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Мұғалім: Жұмбақ шештірту, Тіл жоқ өзінде, Сөзі бар ізінде. (Қаламсап) Жұқа тақтай бөлшегі, Ұзындықтың өлшемі. (Сызғыш) Төрт қырлы, өзі аппақ, Тақтадағы ізі аппақ. (Бор) Қабат-қабат қатталған, Асыл сөзбен апталған. Парағы бар сөйлейтін, Ол қазына өлмейтін. (Кітап) Ой қозғау: -Мектепке балалар не үшін келеді? -Оқу, білімді алу үшін оқушыға не керек? (Кітап) Кітаптың пайдасы туралы қысқаша әңгімелеп беріңдер. |
Берілген ақпаратпен танысып, өз ойларын білдіреді. |
Интербелcенді тақта, слайд |
|
Негізгі бөлім ақпарат (15мин) Тапсырмалар (15 мин) |
Кіріспе. Мұғалім сөзі: Кітап адам өмірінде аса маңызды рөл атқарады. Кітап елді сүюге, талапты, кішіпейіл болуға, мейірімділікке, төзімділікке баулиды. Кітап жаман әдеттерден аулақ болуға шақырады. Кітапты біздің қоғамымыздың әрбір адамы күнделікті тұрмысында қолданады. Одан ақыл – кеңес, тәлім – тәрбие, үлгі - өнеге алады. Кітап – біздің рухани жан азығымыз. Кітап – бар білімнің, бар ғылымның бастауы. Кітап – барлық заманда да білім қазынасының ғажайып қоймасы. Өз бетімен кітап оқып, оның көмегімен үздік білім алған, сөйтіп атақты ғалым болған адамдар да дүние жүзінде аз емес. Мысалы: Әлемге әйгілі ағылшын физигі Майкл Фарадей бала кезінде кедейліктен оқи алмай жұмыс істейді. Ол кітап түптеп күн көреді. Ақырында өз бетінше білім алып, дүниеге әйгілі ғалым болады. Қазақтың ұлы ақыны Абай Құнанбай ұлы өз білімін өз бетімен ізденуінің, кітапты көп оқуының арқасында жетілдіреді әрі бірнеше тілді меңгереді, алдыңғы қатарлы ойшылдардың еңбектерімен танысады. Ұлы ақын, ойшыл дәрежесіне дейін көтеріліп, бүкіл әлемге танылады. Кітапта алма ағашы,Жемісін біздер теретін,Тәтті алмаға балашы,Кітабыңның әр бетін,- деп Мұзафар Әлімбаев атамыз жырлағандай әдеби кітаптар мен оқулықтар – сендерге білім көзі, рухани қазына. Дана халқымыз «Батыр бірді жығады, білім мыңды жығады» деп бекер айтпаса керек. Кітап туралы
тақпақтар: |
Тақырыпты тереңірек қарастырады. |
|
|
Соңы (5 мин) |
Рефлексия - Өзіңе пайдалы мәлімет ала алдың ба? - Қандай әсер алдың? - Тілегіңмен ұсынысың бар ма? |
Қорытындылау |
Стикерлер және постер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие сағаты "Жақсы кітап – ақылды адамның әңгімесімен бірдей"
Тәрбие сағаты "Жақсы кітап – ақылды адамның әңгімесімен бірдей"
Бекітілді:
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Күні |
11.04.2022 |
|
|
Мұғалімнің есімі: |
Омбаева Б.М |
|
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:
|
|
|
Тәрбие сағатының тақырыбы: |
Жақсы кітап – ақылды адамның әңгімесімен бірдей. |
|
|
Тәрбие бағыты |
Еңбек, экономикалық және экологиялық тәрбие |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Кәсіби өзін-өзі анықтауға саналы көзқарасты қалыптастыру, экономикалық ойлауды және тұлғаның экологиялық мәдениетін дамыту. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды кітапты сүюге, оны күтіп ұстауға тәрбиелеу, кітаптың адам өміріндегі аса маңызды рөлін түсіндіріп, оқушылардың кітапқа деген қызығушылығын арттыру. Оқулықты күтіп ұстауға үйрету. |
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
Бейнеролик, суреттер, слайд. |
|
|
Ресімдеу |
Кітап көрмесі. Дана адамдардың кітап жөнінде айтқан сөздері. Слайд, Интерактивтік тақта, маркерлер, фломастерлер т.б |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Интербелcенді тақта,слайд |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақ басы (5мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Мұғалім: Жұмбақ шештірту, Тіл жоқ өзінде, Сөзі бар ізінде. (Қаламсап) Жұқа тақтай бөлшегі, Ұзындықтың өлшемі. (Сызғыш) Төрт қырлы, өзі аппақ, Тақтадағы ізі аппақ. (Бор) Қабат-қабат қатталған, Асыл сөзбен апталған. Парағы бар сөйлейтін, Ол қазына өлмейтін. (Кітап) Ой қозғау: -Мектепке балалар не үшін келеді? -Оқу, білімді алу үшін оқушыға не керек? (Кітап) Кітаптың пайдасы туралы қысқаша әңгімелеп беріңдер. |
Берілген ақпаратпен танысып, өз ойларын білдіреді. |
Интербелcенді тақта, слайд |
|
Негізгі бөлім ақпарат (15мин) Тапсырмалар (15 мин) |
Кіріспе. Мұғалім сөзі: Кітап адам өмірінде аса маңызды рөл атқарады. Кітап елді сүюге, талапты, кішіпейіл болуға, мейірімділікке, төзімділікке баулиды. Кітап жаман әдеттерден аулақ болуға шақырады. Кітапты біздің қоғамымыздың әрбір адамы күнделікті тұрмысында қолданады. Одан ақыл – кеңес, тәлім – тәрбие, үлгі - өнеге алады. Кітап – біздің рухани жан азығымыз. Кітап – бар білімнің, бар ғылымның бастауы. Кітап – барлық заманда да білім қазынасының ғажайып қоймасы. Өз бетімен кітап оқып, оның көмегімен үздік білім алған, сөйтіп атақты ғалым болған адамдар да дүние жүзінде аз емес. Мысалы: Әлемге әйгілі ағылшын физигі Майкл Фарадей бала кезінде кедейліктен оқи алмай жұмыс істейді. Ол кітап түптеп күн көреді. Ақырында өз бетінше білім алып, дүниеге әйгілі ғалым болады. Қазақтың ұлы ақыны Абай Құнанбай ұлы өз білімін өз бетімен ізденуінің, кітапты көп оқуының арқасында жетілдіреді әрі бірнеше тілді меңгереді, алдыңғы қатарлы ойшылдардың еңбектерімен танысады. Ұлы ақын, ойшыл дәрежесіне дейін көтеріліп, бүкіл әлемге танылады. Кітапта алма ағашы,Жемісін біздер теретін,Тәтті алмаға балашы,Кітабыңның әр бетін,- деп Мұзафар Әлімбаев атамыз жырлағандай әдеби кітаптар мен оқулықтар – сендерге білім көзі, рухани қазына. Дана халқымыз «Батыр бірді жығады, білім мыңды жығады» деп бекер айтпаса керек. Кітап туралы
тақпақтар: |
Тақырыпты тереңірек қарастырады. |
|
|
Соңы (5 мин) |
Рефлексия - Өзіңе пайдалы мәлімет ала алдың ба? - Қандай әсер алдың? - Тілегіңмен ұсынысың бар ма? |
Қорытындылау |
Стикерлер және постер |
шағым қалдыра аласыз













