Сабақтың тақырыбы: Малдың төлін сүюі ( Жуан айтылатын сөздер)
Сабақтың мақсаты: Төрт түлік туралы ұғым қалыптастыру.
Білімділігі: Малдың төлін сүюі, жуан айтылатын сөздер туралы түсінік беру.
Дамытушылығы: Ойлау, есте сақтау, сауатты жазу, шығармашылық қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелігі: Адамгершілікке, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.
Түрі: Жаңа материалды түсіндіру.
Техникалық құралы: Интерактивті тақта.
Әдісі: Түсіндіру, сұрақ – жауап, ой қозғау стратегиясы, семантикалық карта, ізденушілік, ойыншықтар дүкені.
Көрнекілігі: Суреттер, дидактикалық материалдар, ойыншықтар.
Сабақтың барысы: 1. Психологиялық дайындық.
Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз.
Құрметпенен бас иеміз,
Баршаңызға біз.
-
Балалар, біздің бүгінгі сабағымызда ойыншықтар дүкені ұйымдастырылды. Оны сендер тек қана сатып алмайсыңдар, сонымен қоса сабақта белсенділік танытқандарың үшін ойыншықтар тегін де таратылады.
-
Суреттер бойынша жаңа тақырыптың мазмұнын ашу (слайд көрсету)
-
Ой қозғау:

- Балалар, малдар жылдың қай мезгілінде төлдейді?
- Көктем.
3. Үй тапсырмасын сұрау «Наурыз таңы».
4. Жылылықты сезіну:
- Сендерді әжелерің, аталарың, әкелерің, аналарың қалай еркелетеді?( балалардың жауаптары)
5. Мағынаны тану:
Қой сүйеді баласын «қоңырым» деп,
«Ештеңені білмейтін момыным!» деп.
Сиыр сүйеді баласын «торпағым» деп,
«Қараңғыға баспаған қорқағым» деп.
Түйе сүйеді баласын «боташым» деп,
«Жаудыраған көзіңнен, тоташым» деп.
Ешкі сүйеді баласын «лағым» деп,
«Тастан – тасқа секірген шұнағым» деп.
Жылқы сүйеді баласын «құлыным» деп.
«Тұлпар болып жүгірер жұрыным» деп.
6. Өлеңді оқушыларға оқыту.
- «Тақ» орнына отырғызып оқыту.
- «Жаңғырық » оқыту.
- «Тізбектеп» оқыту.
7. Сұрақ – жауап, сөздік жұмысы.
8. Сергіту сәті.
Ешкі маған түбітін береді, -
Қолғап кидім.
Қой маған жүнін берді, -
Қалпақ кидім.
9. Төрт түліктің өсу жолын біліп ал!
10. Ойын: «Ойыншықтар дүкені».
11. Дәптермен жүмыс.
Сурет бойынша әңгіме құрастыру, жуан айтылатын сөздердің астын сызу.
12. Фонетикалық жаттығу.
∙ А Қошақаны қойдың,
∙ О Қайда қалып қойдың?
∙ Ы Бұлтиып тұр бүйірің,
∙ Ұ Қай өрісте тойдың?
13. Пысықтау.
Семантикалық карта. (Флипчарт қарындаш)
|
Төрт түлік |
Қоңырым момыным |
Торпағым қорқағым |
Боташым тоташым |
Лағым шұнағым |
Құлыным жұрыным |
|
Түйе |
|
|
+ |
|
|
|
Жылқы |
|
|
|
|
+ |
|
Сиыр |
|
+ |
|
|
|
|
Қой |
+ |
|
|
|
|
|
Ешкі |
|
|
|
+ |
|
14. Үй тапсырмасы.
«Малды құрметтеу» тыйым сөздер.
Мәтінді түсініп оқу. (Үй тапсырмасының орындалу барысын түсіндіріп өту).
15.Сабақ барысында ойыншықтар дүкенінен жинаған сыйлықтарын санау.
Оқушыларды мадақтап бағалау.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие сағаты Малдың төлін сүю Ересектер тобы
Тәрбие сағаты Малдың төлін сүю Ересектер тобы
Сабақтың тақырыбы: Малдың төлін сүюі ( Жуан айтылатын сөздер)
Сабақтың мақсаты: Төрт түлік туралы ұғым қалыптастыру.
Білімділігі: Малдың төлін сүюі, жуан айтылатын сөздер туралы түсінік беру.
Дамытушылығы: Ойлау, есте сақтау, сауатты жазу, шығармашылық қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелігі: Адамгершілікке, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.
Түрі: Жаңа материалды түсіндіру.
Техникалық құралы: Интерактивті тақта.
Әдісі: Түсіндіру, сұрақ – жауап, ой қозғау стратегиясы, семантикалық карта, ізденушілік, ойыншықтар дүкені.
Көрнекілігі: Суреттер, дидактикалық материалдар, ойыншықтар.
Сабақтың барысы: 1. Психологиялық дайындық.
Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз.
Құрметпенен бас иеміз,
Баршаңызға біз.
-
Балалар, біздің бүгінгі сабағымызда ойыншықтар дүкені ұйымдастырылды. Оны сендер тек қана сатып алмайсыңдар, сонымен қоса сабақта белсенділік танытқандарың үшін ойыншықтар тегін де таратылады.
-
Суреттер бойынша жаңа тақырыптың мазмұнын ашу (слайд көрсету)
-
Ой қозғау:

- Балалар, малдар жылдың қай мезгілінде төлдейді?
- Көктем.
3. Үй тапсырмасын сұрау «Наурыз таңы».
4. Жылылықты сезіну:
- Сендерді әжелерің, аталарың, әкелерің, аналарың қалай еркелетеді?( балалардың жауаптары)
5. Мағынаны тану:
Қой сүйеді баласын «қоңырым» деп,
«Ештеңені білмейтін момыным!» деп.
Сиыр сүйеді баласын «торпағым» деп,
«Қараңғыға баспаған қорқағым» деп.
Түйе сүйеді баласын «боташым» деп,
«Жаудыраған көзіңнен, тоташым» деп.
Ешкі сүйеді баласын «лағым» деп,
«Тастан – тасқа секірген шұнағым» деп.
Жылқы сүйеді баласын «құлыным» деп.
«Тұлпар болып жүгірер жұрыным» деп.
6. Өлеңді оқушыларға оқыту.
- «Тақ» орнына отырғызып оқыту.
- «Жаңғырық » оқыту.
- «Тізбектеп» оқыту.
7. Сұрақ – жауап, сөздік жұмысы.
8. Сергіту сәті.
Ешкі маған түбітін береді, -
Қолғап кидім.
Қой маған жүнін берді, -
Қалпақ кидім.
9. Төрт түліктің өсу жолын біліп ал!
10. Ойын: «Ойыншықтар дүкені».
11. Дәптермен жүмыс.
Сурет бойынша әңгіме құрастыру, жуан айтылатын сөздердің астын сызу.
12. Фонетикалық жаттығу.
∙ А Қошақаны қойдың,
∙ О Қайда қалып қойдың?
∙ Ы Бұлтиып тұр бүйірің,
∙ Ұ Қай өрісте тойдың?
13. Пысықтау.
Семантикалық карта. (Флипчарт қарындаш)
|
Төрт түлік |
Қоңырым момыным |
Торпағым қорқағым |
Боташым тоташым |
Лағым шұнағым |
Құлыным жұрыным |
|
Түйе |
|
|
+ |
|
|
|
Жылқы |
|
|
|
|
+ |
|
Сиыр |
|
+ |
|
|
|
|
Қой |
+ |
|
|
|
|
|
Ешкі |
|
|
|
+ |
|
14. Үй тапсырмасы.
«Малды құрметтеу» тыйым сөздер.
Мәтінді түсініп оқу. (Үй тапсырмасының орындалу барысын түсіндіріп өту).
15.Сабақ барысында ойыншықтар дүкенінен жинаған сыйлықтарын санау.
Оқушыларды мадақтап бағалау.
шағым қалдыра аласыз













