Сынып жетекші:
Қысқамерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ибадулла Назгүл Ерболқызы |
|
Күні: |
13.02.2024 |
|
Сыныбы: |
9 «В» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қазақ даласының ұлы тұлғалары» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақ даласының ұлы тұлғаларының атқарған еңбектерін көрсету. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Сергіту сәті «Сергіту сәті» арқылы оқушылар жағымды көңіл күй қалыптастырады. Мақсаты: Оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және қарым – қатынасты жақсартып, басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге үйренеді. |
Оқушылар жүректі жалғау арқылы бір – біріне тілектерін айтады. Барлық оқушы қатысады.
|
|
|
|
|
«Қазақ даласының ұлы тұлғалары» тақырыбында сұрақтар қоямын. «Қорапша әдісі» |
Оқушылар кездейсоқ түскен бинго добының ішіндегі сұрақтарға жауап береді.
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы.Мағынаны ашу. 30 - минут |
Тарихқа сәл шегініс жасасақ, әр ғасырда қазақ ұлтының ертеңі үшін туған ұлы тұлғалар, жаужүрек батырлар, дана би-шешендер, ел бастаған көсемдер, ақын-жазушылар жетерлік. Биыл 1150 жылдығы аталып өтілетін ғалым, ойшыл Әбу-Насыр әл-Фараби, түрік қағанатының негізін қалаған Күлтегін, Тоныкөк, ұлы хандар Керей мен Жәнібек, Қасым хан, Тәуке хан, Абылай хан, ғұлама ғалым Шоқан Уәлиханов, қазақтың ұлы ойшылы, ақын Абай Құнанбайұлы, Алаш зиялылары Әлихан Бөкейхан, Ахмет Байтұрсынұлы, Міржақып Дулатұлы, Барлыбек Сыртанұлы сынды тұлғаларымызды тізбектей беруге болады. «d-id плафтормасы арқылы ұлы тұлғалардың суреттерін сөйлетіп, олардың кім екенін тапқызу. |
Оқушылар бейнеролик және кітап арқылы үлы тұлғалар туралы ақпараттармен танысады. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға қазақша ынталандыру стикерлері таратылады.
|
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Үй тапсырмасы Білу және түсіну, талдау синтез қолданылуы. |
Оқушылар QR – кодты сканерлеу арқылы сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
|
https://padlet.com/ibadullanazgul/message-board-af7g7vqqtskgqy0d |
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөзі» әдісі |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тәрбие сағаты Қазақ даласының ұлы тұлғалары
Тәрбие сағаты Қазақ даласының ұлы тұлғалары
Сынып жетекші:
Қысқамерзімді жоспар
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ибадулла Назгүл Ерболқызы |
|
Күні: |
13.02.2024 |
|
Сыныбы: |
9 «В» Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қазақ даласының ұлы тұлғалары» |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақ даласының ұлы тұлғаларының атқарған еңбектерін көрсету. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 10 мин. |
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Сергіту сәті «Сергіту сәті» арқылы оқушылар жағымды көңіл күй қалыптастырады. Мақсаты: Оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және қарым – қатынасты жақсартып, басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге үйренеді. |
Оқушылар жүректі жалғау арқылы бір – біріне тілектерін айтады. Барлық оқушы қатысады.
|
|
|
|
|
«Қазақ даласының ұлы тұлғалары» тақырыбында сұрақтар қоямын. «Қорапша әдісі» |
Оқушылар кездейсоқ түскен бинго добының ішіндегі сұрақтарға жауап береді.
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы.Мағынаны ашу. 30 - минут |
Тарихқа сәл шегініс жасасақ, әр ғасырда қазақ ұлтының ертеңі үшін туған ұлы тұлғалар, жаужүрек батырлар, дана би-шешендер, ел бастаған көсемдер, ақын-жазушылар жетерлік. Биыл 1150 жылдығы аталып өтілетін ғалым, ойшыл Әбу-Насыр әл-Фараби, түрік қағанатының негізін қалаған Күлтегін, Тоныкөк, ұлы хандар Керей мен Жәнібек, Қасым хан, Тәуке хан, Абылай хан, ғұлама ғалым Шоқан Уәлиханов, қазақтың ұлы ойшылы, ақын Абай Құнанбайұлы, Алаш зиялылары Әлихан Бөкейхан, Ахмет Байтұрсынұлы, Міржақып Дулатұлы, Барлыбек Сыртанұлы сынды тұлғаларымызды тізбектей беруге болады. «d-id плафтормасы арқылы ұлы тұлғалардың суреттерін сөйлетіп, олардың кім екенін тапқызу. |
Оқушылар бейнеролик және кітап арқылы үлы тұлғалар туралы ақпараттармен танысады. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға қазақша ынталандыру стикерлері таратылады.
|
|
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 5 мин. |
Үй тапсырмасы Білу және түсіну, талдау синтез қолданылуы. |
Оқушылар QR – кодты сканерлеу арқылы сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. |
|
https://padlet.com/ibadullanazgul/message-board-af7g7vqqtskgqy0d |
|
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
|
«Диалог және қолдау көрсету», «Тапсырма», «Жіктеу». Саралау тапсырмаларды іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. |
«Мадақтау сөзі» әдісі |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. |
|||
шағым қалдыра аласыз
















