Күні
|
06.09.2021
|
Тақырыбы
|
Жол тәртібін білейік,аман-есен
жүрейік!
|
Мақсаты
|
Оқушылардың жолда жүру ережесі
туралы білімдерін толықтыру, іс-жүзінде асырабілуге үйрету. Жолда
жүру ережелерін ойда сақтай білуге үйрету. Тәртіптілікке,сақ
болуға,көшеде өздерін дұрыс ұсатап жүруге
тәрбиелеу.
|
Күтілетін
нәтижелер
|
Қызығушылығын арттыру, жолда жүру ережесін
үйрету.
|
Қолданылатын
ресурстар
|
Интернет ресурстары,
бейнежазбалар, слайд
|
Көрнекі
құрал-жабдықтар
|
Стикер,қарындаш,
суреттер.
|
Сабақтың өту
барысы
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Тыңдаушының
іс-әрекеті
|
Психологиялық жағымды ахуал
қалыптастыру
(5мин)
|
Оқушылар назарын сабаққа
аудару.
Шаттық шеңберіне
тұру.
Бағдаршам түстеріне байланысты
топтарға бөлу.
|
Сыныпта жағымды психологиялық
ахуал қалыптасады
|
Сабақтың
басы
|
-
Балалар, бүгінгі тәрбие сағатымыз не туралы болады деп ойлайсыңдар?
Дұрыс айтасыңдар, жолда жүру ережелеріне байланысты
болмақ.
Олай болса, «Жолда жүру ережесін
сақтаймыз!» атты тәрбие сағатын
бастаймыз.
Балалар, Жол заңы дұрыс жүріп, абай болуды талап
етеді.
-
Қалай ойлайсыңдар, жолда жүру ережесі деген не?
- Жолда жүру ережесі қайткенде бұзылады?
- Жол тәртібі бұзылса не болатыны туралы білесіңдер ме?
- Ол үшін не істеуіміз
керек?
|
Слайдта бейнеленген суреттерге
қарап, мәліметтерді тыңдайды
|
Ми шабуылы (5мин
мин)
|
Жұмбақтар
шешу:
1. Ала таяқ ұстаған,
Жол тәртібін нұсқаған.
Өміріңді күзеткен,
Ысқырықпен түзеткен.
(Милиционер)
2. Көше бойлап аяңдайды,
Адам тасып аялайды. (Автобус)
3. Көліктің қаншасын үстінен
өткізген,
Іргеден басталып, алысқа жеткізген.
(Жол)
4.
Жоқ өзінде бас та, ауызда да, құлақ та,
Бақырайған үш көзі бар бірақ та.
(Бағдаршам)
5.
Арқаным бар тым ұзын,
Ала-алмайсың бір үзім.
Табыңдаршы, балалар,
Бұл жұмбақтың шешуін.
(Жол)
6.
Өзі сөйлей білмейді,
Бірақ «Тоқта, жүр!» дейді.
(Бағдаршам)
|
Оқушылар өз ойларын
түйіндейді
|
Сабақ барысындағы
көңіл-күйді анықтау (3
мин)
|
«Сен білесің бе?». Бұл кезеңде
жол белгілермен таныстыру Келесі соңғы 6- кезең «Шығармашылық
жұмыс.» Жол ережесіне байланысты тірек сөздермен өлең құрастыру
------------ балалар -------------
тротуар
-------------- ұмытпа
-------------- сақта!
Жол тәртібі кімге керек-бірге
ойланып көрелік,
Әрқайсысың қылығына әділ баға
берелік.
Ережені жақсы білген ортаға
шық жас ұлан,
Әділқазы алқаларда келесі сөз
кезегі деп сөзді әділқазыларға
береміз.
«Үздік жүргіншілерді»
анықтау.
|
Оқушылар сұрақтарға жауап
береді.
|
Рефлекция
(5мин)
|
Қорытынды
Қай көше,қалаға барсаңыз
да,
Қай ақыл өлшеміне салсаңыз
да.
Жол жүру ережесі Заңды
тәртіп,
Ол ортақ! Үлкен-кіші
баршамызға.
|
|
Талапкер ауылының
жалпы Мектеп директорының тәрбие
орта білім беретін
мектебінің ісі жөніндегі орынбасары:
директоры: Абеева
С.Х Хамзина Г.А
________________________
________________________
«__»______________2021 ж. «__»______________2021
ж.
Тәрбие
сағаты
Жол тәртібін
білейік,аман-есен
жүрейік!
Сынып жетекшісі:
Біләл
Е.Қ.
Сыныбы: 4
«З»
2021-2022 оқу
жылы
Талапкер ауылының жалпы
орта білім беретін мектебінде өткізілген іс-шара
бойынша
Ақпарат
Қыркүйек айының 6-күні 4
«З» сыныбында «Жол тәртібін білейік , аман-есен жүрейік » атты
тәрбие сағатының ақпараты.
Мақсаты:
Оқушылардың жолда жүру ережесі
туралы білімдерін толықтыру, іс-жүзінде асырабілуге үйрету. Жолда
жүру ережелерін ойда сақтай білуге үйрету. Тәртіптілікке,сақ
болуға,көшеде өздерін дұрыс ұсатап жүруге
тәрбиелеу.
Көрнекілік: Стикер,қарындаш, суреттер,
интернет ресурстары, бейнежазбалар, слайд
Шаттық шеңберіне оқушылар
тұрды.
Бағдаршам түстеріне байланысты
топтарға бөліңді. Әр топқа сұрақтар
қойылды.
«Сен білесің
бе?». Бұл кезеңде жол белгілермен
таныстыру болды . «Шығармашылық жұмыс.» Жол ережесіне байланысты
тірек сөздермен өлең құрастыру ------------ балалар -------------
тротуар
-------------- ұмытпа
-------------- сақта.
Жұмбақтар жол жүру ережесіне
байланысты қойылды. Өлен жолдарымен тәрбие сағатымыз
аяқталды.