Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
Күні: «___».___.
Мұғалім: Симанбаева А.К.
Қатысқан тәрбиенушілер саны:12
Қатыспаған тәрбиенушілер саны:0
Топ:
Тақырыбы: Көкөністер
Мақсаты: Көкөністердің қазақша атауларын білу.
Лексикалық минимум: Сәбіз-Морковь
Қызылша-Свекла
Қызанақ-Помидор
Қияр- Огурец
Орамжапырақ- Капуста
Пияз - Лук
Көрнекілік: күз бейнесі бейнеленген суреттер,көкөністер суреті
Алдыңғы білім: Күзге байланысты сөздерді еске түсіру
-Балалар қазір жылдың қай мезгілі?
-Күз
-Күз айларын атайықшы
-Қыркүйек,казан,қараша
-Күзде ауа райы қандай болады?
-Суық
Ұйымдастыру кезеңі.
Амандасу. Сәлеметсіңбе алтын күн,
Сәлеметсіңбе жер ана.
Сәлеметсіңбе достарым,
Сәлеметсізбе мұғалім!
-Балалар сендер бүгін өте әдемісіңдер.
Осы жерде балалардың қызығушылығын тудыру үшін себеті көкөніске толы Күз кіреді.
Күз келді. Күн суыта бастады.Күзде адамдар көп еңбек етеді.Соның бірі бақшадағы көкөністерді жинайды. Қараңдаршы!күз бізге қаншама байлық әкелген.
1-тапсырма. Себеттегі көкөністерді балаларға таратып,олардың қолында қандай көкөніс және түсі кандай екенін айтқызу.(сұрақ-жауап әдісі)
Сегіту сәті: Күзім-ау, күзім-ау,
Мінезің бұзық-ау.
Жаңбырың сіркіреп,
Тұрғаның қызық-ау!
2-тапсырма. Жасырылған көкөніс атауын табу.(ойын әдісі)
Себеттің ішінен көкөністің
бірін алып тастаймыз.Ал бала сол көкөністі т
ауып,атауын
айту керек
«Менің көңіл-күйімнің гүлі».
Балалар, біздің көңіл-күйлеріміз әр түрлі болады. Олай болса бүгінгі сабақта өзіміздің көңіл-күйлерімізді мына керемет гүлдер арқылы білдіріп көрейікші. Біздің алдымызда түрлі көңіл-күйдегі гүлдер бар. Сол гүлдердің ішінде сіздің көңіл-күйіңізге сәйкес келетінін таңдап көріңізші.
Балалар өздеріне ұнаған гүлді таңдап, не үшін таңдағаны туралы түсіндіріп береді.
Балалар, сіздердің көпшілігіңіз көңілді гүлдерді таңдағандарыңыз мені қатты қуантады. Әрқашан сіздерге көтеріңкі көңіл-күй тілеймін.
Бүгінгі жаттығулар сізге ұнады ма? Қай жаттығу ұнады?
Олай болса, бір-бірімізге құрмет көрсетіп қол соғайық.
Рахмет!
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Тех.карта. Көкөністер
Тех.карта. Көкөністер
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекетінің технологиялық картасы
Күні: «___».___.
Мұғалім: Симанбаева А.К.
Қатысқан тәрбиенушілер саны:12
Қатыспаған тәрбиенушілер саны:0
Топ:
Тақырыбы: Көкөністер
Мақсаты: Көкөністердің қазақша атауларын білу.
Лексикалық минимум: Сәбіз-Морковь
Қызылша-Свекла
Қызанақ-Помидор
Қияр- Огурец
Орамжапырақ- Капуста
Пияз - Лук
Көрнекілік: күз бейнесі бейнеленген суреттер,көкөністер суреті
Алдыңғы білім: Күзге байланысты сөздерді еске түсіру
-Балалар қазір жылдың қай мезгілі?
-Күз
-Күз айларын атайықшы
-Қыркүйек,казан,қараша
-Күзде ауа райы қандай болады?
-Суық
Ұйымдастыру кезеңі.
Амандасу. Сәлеметсіңбе алтын күн,
Сәлеметсіңбе жер ана.
Сәлеметсіңбе достарым,
Сәлеметсізбе мұғалім!
-Балалар сендер бүгін өте әдемісіңдер.
Осы жерде балалардың қызығушылығын тудыру үшін себеті көкөніске толы Күз кіреді.
Күз келді. Күн суыта бастады.Күзде адамдар көп еңбек етеді.Соның бірі бақшадағы көкөністерді жинайды. Қараңдаршы!күз бізге қаншама байлық әкелген.
1-тапсырма. Себеттегі көкөністерді балаларға таратып,олардың қолында қандай көкөніс және түсі кандай екенін айтқызу.(сұрақ-жауап әдісі)
Сегіту сәті: Күзім-ау, күзім-ау,
Мінезің бұзық-ау.
Жаңбырың сіркіреп,
Тұрғаның қызық-ау!
2-тапсырма. Жасырылған көкөніс атауын табу.(ойын әдісі)
Себеттің ішінен көкөністің
бірін алып тастаймыз.Ал бала сол көкөністі т
ауып,атауын
айту керек
«Менің көңіл-күйімнің гүлі».
Балалар, біздің көңіл-күйлеріміз әр түрлі болады. Олай болса бүгінгі сабақта өзіміздің көңіл-күйлерімізді мына керемет гүлдер арқылы білдіріп көрейікші. Біздің алдымызда түрлі көңіл-күйдегі гүлдер бар. Сол гүлдердің ішінде сіздің көңіл-күйіңізге сәйкес келетінін таңдап көріңізші.
Балалар өздеріне ұнаған гүлді таңдап, не үшін таңдағаны туралы түсіндіріп береді.
Балалар, сіздердің көпшілігіңіз көңілді гүлдерді таңдағандарыңыз мені қатты қуантады. Әрқашан сіздерге көтеріңкі көңіл-күй тілеймін.
Бүгінгі жаттығулар сізге ұнады ма? Қай жаттығу ұнады?
Олай болса, бір-бірімізге құрмет көрсетіп қол соғайық.
Рахмет!
шағым қалдыра аласыз













