Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп: |
«Н.Төреқұлов атындағы №121 ЖОМ»
|
||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар: |
1-бөлім:Мәдениет: тіл және қарым-қатынас. |
||||
|
Күні: .03.18 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Мырзанов Асқар |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: 22 |
Қатыспағандар:- |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Телефонмен сөйлесу әдебі |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру.(5.Ж1.) Оқылым стратегияларын қолдану жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу.(5.О6.) |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||
|
Мәтіннің мазмұнын түсінеді. |
|||||
|
Оқушылардың көпшілігі: |
|||||
|
Мәтінде берілген нақты ақпараттарды анықтайды. |
|||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||
|
Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерден қосымша ақпаратты анықтап, қарапайым жоспар құрады. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтіннің жалпы мазмұнын түсінеді. Мәтіннің құрылымын сақтай отырып, қарапайым жоспар құрады. Оқылым стратегияларын қолданады. Нақты ақпаратты табады. |
||||
|
-Құндылықтарға баулу |
Құрмет. Өз ісіне деген жауапкершілікті сезіну. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану. |
||||
|
Алдыңғы оқу |
Сөйлеу мәдениетінің жанрлық ерекшелігін ажырату, жарнама туралы біледі |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 2мин 8 мин |
Ширату жаттығуы. «Ойымды жалғастыр» әдісімен бір-бірінің айтқан ойларын жалғастыра отырып, тілек тілейді. Телефон маркаларының суреттеріне қарай топқа бөлінеді. 1.Нокиа 2.Самсунг 3.Смартфон. Үй тапсырмасын пысықтау барысында «Сұрақтарды ұстап ал» әдісі арқылы төмендегі сұрақтарды қоямын. Жарнама дегеніміз не? Жарнаманың мақсаты қандай? Жарнаманың қандай түрлерін білесіңдер? «Жарнамала ойыны» Мұнда әр топтан 1оқушы суретте көрсетілген тауарларды жарнамалайды. Не ұқтық? Жарнаманың рәсімделуі. (тауардың сипаты. көрсетілетін қызмет түрі, мекен-жайы). Дескриптор: -Алдыңғы білімге кері байланыс жасайды. -Жарнама түрі мен рәсімделуді біледі. ҚБ: Бағалау парақшасы арқылы бірін-бірі бағалау |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 15мин 10мин |
Жазылым алды 1-тапсырма: СЖ. «Тақырыптық теннис» әдіс арқылы телефон туралы, жадағай, ақпараттық парақша мәтін беріледі. Мәтін бойынша абзацтарды анықтау, бөлімдерге бөлу,қарапайым жоспар құру. Телефон Мен қалта телефонды сабақ уақытында сөндіріп қоямын.Менің қалта телефонымның фотоаппараты және бейнекамерасы бар. Әдемі сәттерді суретке түсіремін,бейнекамераға жазамын. Телефонмен СМС,ММС жіберемін. Кейде ғаламторға кіремін.Ғаламтордан электронды поштамды тексеремін. Телефон арқылы достарымды кез-келген жерден тауып аламын.Қоғамдық орындарда телефонмен мәдениетті сөйлесемін.Қалта телефонын ұзақ пайдалану уақытыңды алады, шаршатады.Уақытыңның қалай өткенін байқамай қаласың. Жоспар I Кіріспе Телефон туралы түсінік. II Негізгі бөлім Телефонмен сөйлесу мәдениеті. III Қорытынды Қоғамдық орындарда телефонды қолдану. Дескриптор: -Мәтін бойынша абзацтарды анықтайды. -Абзацтар бойынша бөлімдерге бөледі, -Қарапайым жоспар құра алады. ҚБ:Бағалау парақшасы арқылы бірін-бірі бағалау. Оқылым барысында 2-тапсырма:ТЖ. «Бірге ойлаймыз» әдіс арқылы графикалық мәтін беріледі, мәтінді оқып, 4 маңызды ақпаратты «Кластер» бойынша ақпараттар жазады.
![]()
Мәтіндегі ақпараттар
Дескриптор : -Мәтінді оқи отырып,мәліметтерді табады. -Жинақталған мәліметтерден 4 маңызды ақпаратты анықтайды. -Анықталған ақпараттарды кластерге түсіреді. ҚБ:Бағалау парақшасы арқылы топта өзара бағалау. |
А4 қағазға үлгі: |
|||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Кері байланыс:
«Бағдаршам» әдісі арқылы сабақты
қорытамын. Үйге тапсырма: «Телефон әдебі» тақырыбына әңгіме жазып келу. |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Саралау–оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс; денсаулық және қауіпсіздік,АКТ мен байланыс,құндылықтар мен байланыс (тәрбие элементі) |
|||
|
Қолданған саралау түрі оқушыға жеке қолдау көрсету арқылы жүреді Тақырыптық теннис» әдіс арқылы телефон туралы, жадағай, ақпараттық парақша мәтін беріледі. Мәтін бойынша абзацтарды анықтайды, бөлімдерге бөледі,қарапайым жоспар құрады . Мұнда саралау барысында бірін – бірі бағалаумен, өзін – өзі бағалау оқу процесінің ажырамас бөлігі болып саналады. Оқушылардың басым бөлігі: мәтіндегі анықталған 4 маңызды ақпаратты «Кластерге» түсіреді. Кейбір оқушылар: Мәтіндегі телефонның пайдалы және зиянды жақтарын анықтап, жоспар бойынша мәтін жазады. |
Тапсырмаларды орындау барысында бірін-бірі бағалайды.Өзін-өзі бағалайды. |
Өзін-өзі тану пәнімен байланыс. АКТ- қолданбадым. Құрмет. Өз ісіне деген жауапкершілікті сезіну құндылықтармен байланыс |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:_________________________________________________________________ 2:_________________________________________________________________ Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:_________________________________________________________________ 2:_________________________________________________________________ Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? _________________________________________________________________ _________________________________________________________________
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Телефонмен сөйлесу әдебі
Телефонмен сөйлесу әдебі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп: |
«Н.Төреқұлов атындағы №121 ЖОМ»
|
||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар: |
1-бөлім:Мәдениет: тіл және қарым-қатынас. |
||||
|
Күні: .03.18 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Мырзанов Асқар |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: 22 |
Қатыспағандар:- |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Телефонмен сөйлесу әдебі |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру.(5.Ж1.) Оқылым стратегияларын қолдану жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу.(5.О6.) |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||
|
Мәтіннің мазмұнын түсінеді. |
|||||
|
Оқушылардың көпшілігі: |
|||||
|
Мәтінде берілген нақты ақпараттарды анықтайды. |
|||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||
|
Берілген мәтінге сәйкес кіріспе, негізгі және қорытынды бөлімдерден қосымша ақпаратты анықтап, қарапайым жоспар құрады. |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Мәтіннің жалпы мазмұнын түсінеді. Мәтіннің құрылымын сақтай отырып, қарапайым жоспар құрады. Оқылым стратегияларын қолданады. Нақты ақпаратты табады. |
||||
|
-Құндылықтарға баулу |
Құрмет. Өз ісіне деген жауапкершілікті сезіну. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану. |
||||
|
Алдыңғы оқу |
Сөйлеу мәдениетінің жанрлық ерекшелігін ажырату, жарнама туралы біледі |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 2мин 8 мин |
Ширату жаттығуы. «Ойымды жалғастыр» әдісімен бір-бірінің айтқан ойларын жалғастыра отырып, тілек тілейді. Телефон маркаларының суреттеріне қарай топқа бөлінеді. 1.Нокиа 2.Самсунг 3.Смартфон. Үй тапсырмасын пысықтау барысында «Сұрақтарды ұстап ал» әдісі арқылы төмендегі сұрақтарды қоямын. Жарнама дегеніміз не? Жарнаманың мақсаты қандай? Жарнаманың қандай түрлерін білесіңдер? «Жарнамала ойыны» Мұнда әр топтан 1оқушы суретте көрсетілген тауарларды жарнамалайды. Не ұқтық? Жарнаманың рәсімделуі. (тауардың сипаты. көрсетілетін қызмет түрі, мекен-жайы). Дескриптор: -Алдыңғы білімге кері байланыс жасайды. -Жарнама түрі мен рәсімделуді біледі. ҚБ: Бағалау парақшасы арқылы бірін-бірі бағалау |
|
|||
|
Сабақтың ортасы 15мин 10мин |
Жазылым алды 1-тапсырма: СЖ. «Тақырыптық теннис» әдіс арқылы телефон туралы, жадағай, ақпараттық парақша мәтін беріледі. Мәтін бойынша абзацтарды анықтау, бөлімдерге бөлу,қарапайым жоспар құру. Телефон Мен қалта телефонды сабақ уақытында сөндіріп қоямын.Менің қалта телефонымның фотоаппараты және бейнекамерасы бар. Әдемі сәттерді суретке түсіремін,бейнекамераға жазамын. Телефонмен СМС,ММС жіберемін. Кейде ғаламторға кіремін.Ғаламтордан электронды поштамды тексеремін. Телефон арқылы достарымды кез-келген жерден тауып аламын.Қоғамдық орындарда телефонмен мәдениетті сөйлесемін.Қалта телефонын ұзақ пайдалану уақытыңды алады, шаршатады.Уақытыңның қалай өткенін байқамай қаласың. Жоспар I Кіріспе Телефон туралы түсінік. II Негізгі бөлім Телефонмен сөйлесу мәдениеті. III Қорытынды Қоғамдық орындарда телефонды қолдану. Дескриптор: -Мәтін бойынша абзацтарды анықтайды. -Абзацтар бойынша бөлімдерге бөледі, -Қарапайым жоспар құра алады. ҚБ:Бағалау парақшасы арқылы бірін-бірі бағалау. Оқылым барысында 2-тапсырма:ТЖ. «Бірге ойлаймыз» әдіс арқылы графикалық мәтін беріледі, мәтінді оқып, 4 маңызды ақпаратты «Кластер» бойынша ақпараттар жазады.
![]()
Мәтіндегі ақпараттар
Дескриптор : -Мәтінді оқи отырып,мәліметтерді табады. -Жинақталған мәліметтерден 4 маңызды ақпаратты анықтайды. -Анықталған ақпараттарды кластерге түсіреді. ҚБ:Бағалау парақшасы арқылы топта өзара бағалау. |
А4 қағазға үлгі: |
|||
|
Сабақтың соңы 5мин |
Кері байланыс:
«Бағдаршам» әдісі арқылы сабақты
қорытамын. Үйге тапсырма: «Телефон әдебі» тақырыбына әңгіме жазып келу. |
|
|||
|
Қосымша ақпарат |
|||||
|
Саралау–оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс; денсаулық және қауіпсіздік,АКТ мен байланыс,құндылықтар мен байланыс (тәрбие элементі) |
|||
|
Қолданған саралау түрі оқушыға жеке қолдау көрсету арқылы жүреді Тақырыптық теннис» әдіс арқылы телефон туралы, жадағай, ақпараттық парақша мәтін беріледі. Мәтін бойынша абзацтарды анықтайды, бөлімдерге бөледі,қарапайым жоспар құрады . Мұнда саралау барысында бірін – бірі бағалаумен, өзін – өзі бағалау оқу процесінің ажырамас бөлігі болып саналады. Оқушылардың басым бөлігі: мәтіндегі анықталған 4 маңызды ақпаратты «Кластерге» түсіреді. Кейбір оқушылар: Мәтіндегі телефонның пайдалы және зиянды жақтарын анықтап, жоспар бойынша мәтін жазады. |
Тапсырмаларды орындау барысында бірін-бірі бағалайды.Өзін-өзі бағалайды. |
Өзін-өзі тану пәнімен байланыс. АКТ- қолданбадым. Құрмет. Өз ісіне деген жауапкершілікті сезіну құндылықтармен байланыс |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||
|
Жалпы бағалау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:_________________________________________________________________ 2:_________________________________________________________________ Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:_________________________________________________________________ 2:_________________________________________________________________ Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? _________________________________________________________________ _________________________________________________________________
|
|||||
шағым қалдыра аласыз















